شستشوی نمای ساختمان در تهران نماشویی در تهران

شستشوی نمای ساختمان در تهران یا همان نماشویی در تهران یکی از اصلی ترین خدمات شرکت نماسازان پیشرو می باشد. شستشو نما و نماشویی ساختمان در تهران به روش راپل یا کار با طناب انجام شده و به داربست نیازی نخواهد داشت. از همین رو قیمت تمام شده کار بسیار به صرفه خواهد بود.

 

اهمیت شستشوی نمای ساختمان در تهران

شستشوی نمای ساختمان در تهران اهمیت بسیاری دارد زیرا تاثیر زیادی بر جلب توجه و تأثیرگذاری ظاهر ساختمان دارد. علاوه بر این به علت گرد و غبار بیش از حد موجود در کلان شهرهایی مثل تهران ضرورت انجام نظافت نما در تهران را بیش از پیش نشان می دهد. در زیر تعدادی از اهمیت‌های شستشوی نماها در تهران آورده شده است:

 

 

تصویر زیبای شهر ⇐ نماهای ساختمان‌ها که تمیز و شفاف باشند، به جلب توجه مردم و گردشگران کمک می‌کنند. این تصاویر زیبا به نوعی ثبت تصویر زنده و پویا از شهر می‌شوند.

افزایش ارزش ملک ⇐ ساختمان‌هایی که نماهای آن‌ها نظافت شده باشد، اغلب ارزش بیشتری دارند. تمیزی نماها نشان‌دهنده نگهداری مناسب و مراقبت از ساختمان است.

حفظ سلامت نماها ⇐ گرد و خاک شهری و ترکیبات شیمیایی موجود در هوا می‌توانند به نماهای ساختمان‌ها آسیب بزنند. شستشوی دوره‌ای نماها کمک به حفظ و نگهداری آن‌ها می‌کند و از آسیب‌های زودرس جلوگیری می‌کند.

تأثیر بر فضای شهری ⇐ نماهای تمیز و زیبا می‌توانند به شکل قابل توجهی بر فضای شهری تأثیر بگذارند. این امر می‌تواند محله‌ها و مناطق را بهبود بخشد و احساس امنیت و ترتیب را تقویت کند.

جلب مشتریان و افزایش فروش ⇐ در صورتی که ساختمان تجاری یا مسکونی دارای نماهای تمیز و زیبا باشد، جلب مشتریان برای خرید یا اجاره آن ساده‌تر می‌شود و این می‌تواند به افزایش فروش یا اجاره مناسب بیانجامد.

با توجه به این نکات، شستشوی نماهای ساختمان در تهران به عنوان یک فعالیت ضروری در حفظ زیبایی و تداوم ارزش ساختمان‌ها و شهر مطرح می‌شود.

نکاتی که برای نماشویی در تهران باید رعایت نمود

برای انجام کار نماشویی در تهران رعایت یک سری موارد و نکات در قبل از کار، در حین کار و در انتهای کار کاملا ضروری است در زیر به این موارد اشاره شده است.

نظافت نمای ساختمان پاکسازی نمای ساختمان
نظافت نمای ساختمان

نکات شستشوی نما در تهران قبل از شروع کار

← انتخاب شرکت معتبر
اولین قدم انتخاب یک شرکت معتبر و با سابقه در زمینه نماشویی است. از شرکت های مختلف استعلام قیمت بگیرید و نمونه کارهای آنها را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر توصیه می شود حتما مقاله شرکت نماشویی ساختمان را مطالعه نمایید.

← ارزیابی خطرات
شرکت نماشویی باید قبل از شروع کار، خطرات احتمالی را ارزیابی کرده و تمهیدات لازم را برای جلوگیری از آنها بکار ببرد. این مورد با توجه به شکل و فرم ساختمان و کاری که قرار است انجام شود باید برنامه ریزی شود.

← هماهنگی با ساکنین و همسایگان
قبل از شروع کار، باید با ساکنین و همسایگان هماهنگی لازم انجام شود تا از ایجاد مزاحمت برای آنها جلوگیری شود. همچنین تمامی ساکنین باید در منزل بوده تا در صورت نفوذ آب احتمالی به داخل آماده باشند.

← جمع آوری لوازم
لوازم و اشیاء موجود در تراس و بالکن ها باید جمع آوری شوند تا در حین نماشویی آسیب نبینند.

← پوشاندن سطوح حساس
سطوح حساس مانند پنجره ها، درب ها، کولرها، زنگ درب خانه، دوربین های مدار بسته که روی نما نصب هستند و … باید با نایلون یا پارچه پوشانده شوند.

شستشوی شیشه نمای ساختمان
شستشوی شیشه نمای ساختمان

نکات نماشویی در تهران در حین انجام کار

 • رعایت نکات ایمنی: راپل کار هایی که نماشویی را انجام می دهند باید از تجهیزات ایمنی مانند کمربند ایمنی، طناب، کلاه ایمنی و … استفاده کنند.
 • استفاده از مواد شوینده مناسب: مواد شوینده باید با توجه به نوع جنس نما انتخاب شوند. از مواد شوینده نامناسب و اسیدی که به نما آسیب می رسانند، نباید استفاده کرد.
 • شستشو از بالا به پایین: شستشو باید از بالا به پایین انجام شود تا از ایجاد خطوط و لکه های آب جلوگیری شود.
 • نظافت کامل محل: پس از اتمام کار، باید محل نماشویی به طور کامل نظافت شده و زباله ها جمع آوری شوند.

 

نکات کلی تمیز کردن نمای ساختمان در تهران

 • زمان مناسب: بهترین زمان برای تمیز کردن نمای ساختمان، فصل بهار و پاییز و تابستان است. در فصل زمستان به دلیل احتمال یخ زدگی آب نماشویی توصیه نمی شود.
 • شرایط آب و هوایی: نماشویی نباید در زمان بارندگی یا وزش باد شدید انجام شود.
 • استفاده از روش مناسب: روش های مختلفی برای شستن نما وجود دارد. انتخاب روش مناسب به نوع جنس نما، میزان آلودگی و … بستگی دارد.

نکات ایمنی نظافت نمای ساختمان در تهران

 • استفاده از تجهیزات ایمنی: پرسنلی که نظافت نمای ساختمان را انجام می دهند باید از تجهیزات ایمنی استفاده کنند. به دلیل انجام شدن کار با راپل و بدون داربست حتما باید پرسنل در انجام این کار تخصص داشته باشند.
 • استقرار نگهبان: در محل نماشویی باید یک نگهبان برای جلوگیری از تردد عابران و ایجاد خطر احتمالی، مستقر باشد.
 • استفاده از علائم هشدار دهنده: در محل نماشویی باید از علائم هشدار دهنده مانند نوار خطر و … استفاده شود.
شستشوی نمای سنگی ساختمان نماشویی سنگ
شستشوی نمای سنگی ساختمان نماشویی سنگ

با رعایت این نکات می توانید نماشویی ساختمان خود را به بهترین نحو انجام داده و از زیبایی و پاکیزگی آن لذت برد.

شستشوی نمای ساختمان در تهران با طناب یا راپل

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد امروزه برای شستن نمای ساختمان ها مخصوصا در کلان شهرهایی مثل تهران، از تکنیک دسترسی با طناب یا همان راپل استفاده می شود. نماشویی با طناب مزایای بسیاری نسبت به استفاده از داربست دارد. برای توضیحات بیشتر و خواندن مطالب دقیق تر می توانید مقاله شستشوی نما با طناب را مطالعه بفرمایید.

 

نماشویی در تهران بدون داربست

شستن نمای ساختمان بدون داربست شامل دو بخش می شود. بخش اول استفاده از همان راپل است که به آن اشاره شد. بخش دوم استفاده از کلایمر می باشد. کلایمر وسیله ای است که معمولا در ساختمان های بزرگ اداری و تجاری کاربرد دارد. معمولا نیز تمهیدات آن در هنگام ساخت ساختمان اندیشیده می شود.

کلایمر دارای سبدی در ابعاد مختلف است که به وسیله سیم بکسل و موتور برق توانایی جابجایی را دارد. این وسیله به هیچ عنوان به درد شستشوی نمای ساختمان های مسکونی معمولی نمی خورد. انجام نماشویی بدون داربست کاملا موضوعی است که امروزه باب شده است.

روشهای شستشوی نمای ساختمان در تهران

روش های مختلفی برای شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که انتخاب هر کدام به عوامل مختلفی مانند نوع جنس نما، میزان آلودگی، ارتفاع ساختمان و … بستگی دارد. رایج ترین روش های شستشوی نمای ساختمان عبارتند از:

شستن نمای سیمانی با طناب
شستن نمای سیمانی با طناب

شستشو با آب
این روش ساده ترین و کم هزینه ترین روش شستشوی نما است. در این روش از آب و فشار آن برای تمیز کردن جرم و آلودگی ها استفاده می شود. شستشو با آب برای نماهای آجری، سنگی، سیمانی و … مناسب است.

شستشو با مواد شوینده
در این روش از مواد شوینده مخصوص نماشویی به همراه آب استفاده می شود. مواد شوینده به تمیز کردن جرم و آلودگی های سخت و چربی ها کمک می کنند. شستشو با مواد شوینده برای نماهای کامپوزیت، شیشه ای و … مناسب است.

شستشو با واترجت
در این روش از دستگاه واترجت برای تمیز کردن نما استفاده می شود. واترجت با فشار بسیار زیاد آب، جرم و آلودگی ها را از روی نما جدا می کند. شستشوی نما با واترجت برای نماهای سیمانی، سنگی و … که جرم و آلودگی زیادی دارند، مناسب است.

شستشو با بخار
در این روش از بخار آب برای تمیز کردن نما استفاده می شود. بخار آب جرم و آلودگی ها را نرم کرده و به راحتی از روی نما جدا می شوند. شستشو با بخار برای نماهای آجری، سنگی، کامپوزیت و … مناسب است.

نماشویی برای نماهای مختلف

امروزه جنس نمای ساختمان ها متنوع بوده و از متریال مختلفی جهت نماسازی استفاده می شود. از همین رو برای تمیز کردن هر مدل نما باید از متریال و روش های مخصوص همان نما بهره برد.

 

شرکت نماسازان پیشرو با تجربه ای قوی در این زمینه برای هر مدل نما از روشهای استاندارد خاصی استفاده خواهد کرد. برای مطالعه می توانید از بخش زیر روی هر لینک کلیک نمایید تا به آن بخش برای مطالعه هدایت شوید.

شستشوی نمای سنگی

شستشوی نمای آجری

شستشوی نمای سیمانی

شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نمای کامپوزیت

نماشویی در شمال تهران

چنانچه در منطقه شمال تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه شمال شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات شستشوی نما در شمال تهران و مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره 22619128 تماس حاصل نمایید.

شستن نمای کامپوزیت با طناب
شستن نمای کامپوزیت با طناب

شعبه شمال ما در مناطق نیاوران، فرمانیه، ولنجک، زعفرانیه، الهیه، قیطریه، جردن، اقدسیه، مینی سیتی، دروس، قلهک، کامرانیه، ازگل، شیان، لویزان، دارآباد، آجودانیه، اختیاریه، دیباجی، سوهانک و دیگر مناطق شمالی تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

نماشویی در غرب تهران

چنانچه در منطقه غرب تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه غرب شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات شستشوی نما در غرب تهران و مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره 44213653 تماس حاصل نمایید.

شعبه غرب ما در مناطق پونک، صادقیه، جنت آباد، شهران، ستارخان، دهکده المپیک، مرزداران، طرشت، گیشا، باغ فیض، جهاردیواری، شهرک غرب، سعادت آباد، بلوار فردوس، کوهک، چیتگر، تهرانسر، مهرآباد و شهرهای غرب استان تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

شستن نما با واترجت در تهران
شستن نما با واترجت در تهران

نماشویی در شرق تهران

چنانچه در منطقه شرق تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه شرق شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات شستشوی نما در شرق تهران و مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره 77949078 تماس حاصل نمایید.

شعبه شرق ما در مناطق تهرانپارس، نارمک، هنگام، مجیدیه، استخر، قنات کوثر، فرجام، حکیمیه، رسالت، نظام آباد، پیروزی، نیرو هوایی، اوقاف، شمیران نو، تهران نو، تسلیحات، ارامنه و شهر های شرق استان تهران آماده خدمت زسانی به شما می باشد.

نماشویی در جنوب تهران

چنانچه در منطقه جنوب تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه جنوب شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات شستشوی نما در جنوب تهران و مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره 66536568 تماس حاصل نمایید.

شعبه جنوب ما در مناطق نازی آباد، یاخچی آباد، خزانه، جوادیه، خانی آباد، علی آباد، فلاح، یافت آباد، دولت آباد، مشیریه، افسریه، مسعودیه، کیانشهر، عبدل آباد، شهرک ولیعصر، نعمت آباد، راه آهن، شوش، مولوی و شهرهای جنوب استان تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

شستن سنگ آنتیک با واترجت
شستن سنگ آنتیک با واترجت

نماشویی در مرکز تهران

چنانچه در منطقه مرکز تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه مرکز شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات شستشوی نما در مرکز تهران و مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره 88548502 تماس حاصل نمایید.

شعبه مرگز ما در مناطق ولیعصر، منیریه، انقلاب، آزادی، امام حسین، شهدا، بهارستان، بازار، امیرآباد، یوسف آباد، مطهری، بهشتی، شیخ هادی، فاطمی، بلوار کشاورز، سلسبیل، جیحون، کارون، هاشمی، نواب، استاد معین، دامپزشکی، قصرالدشت، آذربایجان، جمهوری و دیگر مناطق مرکزی تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

قیمت و هزینه شستن نمای ساختمان در تهران

شاید مهمترین موضوع برای فردی که می خواهد نظافت نما با طناب را انجام دهد اطلاع از قیمت این موضوع باشد. هزینه شستن و تمیز کردن هر نما در تهران با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. در نهایت تنها با بازدید از نمای ساختمان است که قیمت دقیق کار مشخص می شود. در زیر یه برخی از عواملی که در براورد هزینه تاثیر گذار است اشاره شده است.

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر ساختمان
 • جنس نمای ساختمان
 • روش شستشو نما که با توجه به جنس نما مشخص می شود.
 • میزان تمیزی و کثیفی نما
 • میزان سختی کار (مانند فاصله پیشانی نما تا بدنه نما)

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد و پس از بازدید از کار قیمت نماشویی با طناب به مشتری محترم اعلام خواهد شد.

 

سخن پایانی شرکت نماسازان پیشرو

شهر تهران به عنوان بزرگترین شهر کشورمان ایران امروزه بیش از پیش غرق در آلودگی های آب و هوایی و غبار ماشین ها قرار دارد. از این رو نظافت نمای ساختمان مخصوصا برای ساختمان های اداری و تجاری واقع شده در مرکز شهر که کانون شلوغی است امری اجتناب ناپذیر است.

نماشویی در کرج و شستشو نما با طناب در سراسر تهران و حومه تهران توسط شرکت ما یعنی گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو قابل انجام می باشد. نماشویی در لواسان، رودهن، دماوند، پردیس، ورامین، قرچک، پاکدشت، شهرری، رباط کریم، اسلامشهر، صباشهر، اندیشه، شهرقدس، نسیم شهر و تمامی شهرهای استان تهران توسط تیم ما در اسرع وقت و با قیمتی مناسب اجرا خواهد شد.

افتخار ما این است که از سال 1388 به این امر مشغول بوده و با انجام بیش از 3 هزار پروژه نماشویی همچنان خدمتگزار شما در این حوزه هستیم. تمام پرسنل ما دارای بیمه بوده و قبل از کار طبق قرارداد منعقد شده تمام مسئولیت ها از مشتری سلب خواهد شد.

اجرای شستشو نما با طناب در تهران توسط کادر اجرایی با تجربه ما انجام خواهد شد. مطابق با جنس نمای ساختمان شما روش های اجرای کار متفاوت بوده و ما این قول را به شما می دهیم که کار شما به نحو احسن انجام شود.

شما عزیزان می توانید در کانال های ما در اینستاگرام و آپارات نمونه کارهای ما را مشاهده بفرمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما