شستشوی نمای سیمانی

شستشوی نمای سیمانی ساختمان ها تاثیر شگرفی در ظاهر نما گذاشته و باعث از بین رفتن سیاهی ها و گرد و غبار موجود در این نماها می شود. برای تمیزی نمای سیمانی استفاده از واترجت هایی با فشار بین 150 تا 250 بار ایده آل است. مسلما شستن نماهای سیمانی توسط واترجت یا همان آب پر فشار تنها راه برای نظافت و تمیزی این نوع از نماها باشد. در این مقاله هر آنجه که شما نیاز است راجع به شستشوی نمای سیمانی بدانید برای شما گفته خواهد شد.

دلیل شستشوی نمای سیمانی

استفاده از نماهای سیمانی در گذشته و امروز یکی از پر طرفدارترین مدل از نماهای مورد استفاده در ساختمان ها می باشد. شاید یکی از ایرادات موجود در این نماها جذب گرد و خاک و غبار و دوده مخصوصا در کلان شهرها می باشد. دلیل این امر هم وجود منافذ ریز و درشتی است که در نماهای سیمانی وجود دارد.

از همین رو برای داشتن نمایی همیشه مورد پسند، رسیدگی منظم و دوره ای به این نماها امری ضروری است. عدم انجام این کار باعث بستن رسوب و سیاهی در نما شده که دیگر با شستشو قابل حل نبوده و مجبور می شویم به راه های پر هزینه ای همانند رنگ آمیزی نما روی آوریم.

شستشوی نمای سیمانی بهترین و کم هزینه ترین راه برای حفظ زیبایی و کیفیت نما می باشد که انجام دوره ای و منظم آن باعث می شود نما همیشه در بهترین حالت خود قرار داشته باشد.

نماشویی سیمان
نماشویی سیمان – نماسازان پیشرو

چگونگی و نحوه شستن نمای سیمانی

همانطور که پیش تر به آن اشاره نمودیم بهترین روش برای نظافت نمای سیمانی استفاده از دستگاه واترجت می باشد. واترجت دستگاهی است که در مدل های مختلف موجود بوده و آب را به صورت پر فشار و آن هم با فشارهای مختلف به نما می پاشد.

انتخاب دستگاه واترجت با فشار مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. انتخاب فشار کم نما را آن گونه که مورد دلخواه است تمیز نمی کند و انتخاب فشار آب بیش از حد برای نماهای سیمانی باعث آسیب جدی به نما می شود. فشار آب مناسب برای انجام نماشویی برای نماهای سیمانی مقدار 150 بار تا 250 بار می باشد. برای مطالعه بیشتر در این خصصوص توصیه می شود مقاله شستشو نما با واترجت را مطالعه بفرمایین.

مورد بعدی که در انجام این کار بسیار مهم است و می بایست رعایت شود، در نظر گرفتن فاصله لانس است که می بایست برای همه قسمت های نما این فاصله یکی باشد تا پس از شستشو نما حالت سایه روشن نشود.

نکته بعدی که می بایست مد نظر قرار داد استفاده از لانس هایی است که آب را به صورت خطی می پاشند. دلیل این امر هم این است که در غیر این صورت سیمان نما آسیب می بیند و حتی در برخی موارد ممکن است باعث سوراخ شدن نما گردد.

دسترسی به نما به منظور نماشویی سیمان

دسترسی به نمای ساختمان ها و ارتفاعات برای انجام کارهای مختلف به خصوص شستشو نما امروزه به راحتی با توسل به خدمات راپل قابل انجام است. تکنیک کار با طناب در ارتفاع امروزه جایگزین استفاده از داربست و بالابر شده و از همه لحاظ باعث سهولت انجام کار شده است. از لحاظ اقتصادی شما دیگر نیاز نیست مبلغی حتی بیشتر از هزینه شستشو را بابت صرف داربست نمایید. از لحاظ سرعت کار شاید شما در یک روز کل کارهای شستشوی نمای خود را بتوانید به اتمام برسانید. این ها فقط بخشی از محاسن کار با طناب می باشد.

پس شستشوی نما بدون داربست و با استفاده از راپل (rope access) خواهد بود. این امر مخصوصا برای ساختمان ها و برج های مرتفع بسیار کارآمد و اقتصادی خواهد بود.

نظافت نمای سیمانی
نظافت نمای سیمانی – نماسازان پیشرو

به طور کلی برای انجام کار شستن نمای ساختمان به موارد زیر نیاز است:

  • ادوات کار در ارتفاع یا همان راپل (تهیه توسط پیمانکار)
  • دستگاه واترجت مناسب (تهیه توسط پیمانکار)
  • آب مصرفی (تهیه توسط کارفرما)
  • برق مورد نیاز (تهیه توسط کارفرما)
  • محصور نمودن پایین کار به منظور عدم تردد (توسط کارفرما)

زمان انجام کار شستن نمای سیمانی

چنانچه برای شما بازه زمانی شستن نما مهم است و علاقه به اطلاع از آن دارید باید خدمت شما عرض کنیم که به طور حدودی در یک روز کاری می توان مساحتی بین 300 تا 400 متر مربع را شستشو داد. در واقع اگر ساختمان شما 5 طبقه است و متراز بر کار شما زیر 20 متر است انجام کار شستشوی آن معمولا بیشتر از یک روز طول نمی کشد. مسلما اجرای با سرعت کار را تا حد زیادی مدیون استفاده از طناب و خدمات راپل برای اجرای شستشوی نما هستیم.

اما زمان شروع کار برای انجام شستشو نمای سیمانی بستگی به حجم ترافیک کاری ما دارد. ما این نوید را به شما می دهیم که برای انجام کار خود بعید است بیشتر از سه روز کار شما به تاخیر بیفتد. دلیل این امر هم این است که شما با بزرگترین گروه کار در ارتفاع در ایران یعنی گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو کار می کنید که با داشتن 5 شعبه و حدود 30 اکیپ کاری زبده و با تجربه قرار است کار شما را انجام دهند.

شستن نمای سیمانی
شستن نمای سیمانی – نماسازان پیشرو

قیمت و هزینه شستشوی نمای سیمانی

برای براورد هزینه شستن نمای سیمانی و البته همه نماهای ساختمان ها نیاز است یا از کار بازدید شود و یا برای ما از نما عکس و فیلم ارسال شود. پارامترهای متفاوتی در اعلام قیمت مهم هستند. تعداد طبقات ساختمان، متراژ یر کار، میزان تمیزی و کثیفی کار و… در قیمت دهی کار شستن نما تاثیر گذار هستند.

برای ساختمان های با متراژ زیر 2000 متر مربع معمولا قیمت کار به صورت کنتراتی اعلام می شود. برای ساختمان های بزرگتر هم می توان قیمت را به صورت کنتراتی اعلام کرد و هم میتوان قیمت را به ازای هر متر مربع اعلام نمود. قیمت بر اساس هر متر مربع در برهه زمانی های مختلف متفاوت است. از همین رو برای استعلام قیمت حتما با ما تماس گرفته و با کارشناسان ما صحبت نمایید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله قیمت نماشویی ساختمان را مطالعه بفرمایید.

قرارداد شستشو نما ساختمان

چنانچه تصمیم به شستشو نمای ساختمان خود دارید یکی از مواردی را که حتما باید مد نظر قرار دهید محکم کاری با طرف کاری خود قبل از شروع کار، توسط بستن قرارداد است. انجام کارهای در ارتفاع حتما می بایست توسط تکنسین های با تجربه، دوره دیده و سالم از لحاظ جسمی و روحی به انجام برسد. از همین رو کوتاهی در بستن قرارداد و انتخاب افراد ناشی می تواند برای شما اتفاقات ناگواری به بار آورد.

در قرارداد کار مهمترین موردی که حتما می بایست ذکر شود بحث بیمه بودن مجریان کار در صورت یروز خطرات احتمالی است. همچنین وظیفه پیمانکار است که در بندی ذکر نماید که تمامی مسئولیت کارکنان به عهده او است و این مسئولیت را از کارفرما صلب نماید.

تمیز کردن نمای سیمانی
تمیز کردن نمای سیمانی – نماسازان پیشرو

سوالات متداول راجع به نظافت نمای سیمانی

 

قیمت نماشویی برای نمای سیمانی چقدر است؟  قیمت شستن نما بستگی به حجم کار دارد و پس از بازدید مشخص می شود.
کار شستشوی نمای سیمانی از چه طریقی انجام می شود؟ کار توسط طناب یا همان راپل است و نیاز به داربست ندارد.
نحوه شستشو برا نمای از جنس سیمان چگونه است؟ کار شستشوی نمای سیمانی فقط از طریق دستگاه واترجت یا همان آب پر فشار میسر است.
زمان انجام نظافت نمای سیمانی چقدر است؟ زمان اجرای کار بستگی به متراژ کار دارد اما به طور مثال برای یک ساختمان 5 طبقه با بر زیر 20 متر 1 روزه انجام خواهد شد.
آیا قبل از اجرای شستشو نما قرارداد بسته می شود؟  بله قبل از شروع کار قرارداد بسته شده و همه موارد در آن ذکر خواهد شد.
مسئولیت کارکنان حین انجام کار به عهده چه کسی است؟ تمامی مجریان کار دارای بیمه حوادث(مسئولیت) هستند و طبق قرارداد تمامی مسئولیت آنها به عهده ما می باشد.
آیا هنگام شستشوی نما آب به داخل نفوذ می کند؟ تنها راهی که ممکن است کمی آب نفوذ کند پنجره ها می باشد اگر فریم پنجره ها قدیمی باشد. به هر حال ساکنین باید آمادگی داشته باشند.

 

جمع بندی و سخن پایانی

همانطور که داخل منزل به نظافت و تمیزی نیاز دارد نمای بیرونی ساختمان احتیاج به نگهداری و نظافت دارد. شک نکنید که اگر به صورت دوره ای نما را شستشو دهید مخصوصا نماهای سیمانی را که جذب بالای گرد و خاک را دارند، داخل منزل شما هم تمیزتر خواهد بود چرا که گرد و خاک روی نما به داخل منتقل نخواهد شد.

شستشو نمای سیمانی با واترجت
شستشو نمای سیمانی و بتنی با واترجت – نماسازان پیشرو

به همین دلیل چنانچه نمای ساختمان شما سیمانی است می توانید با یک هزینه مقرون به صرفه و در اسرع وقت اقدام به شستن و نظافت نما نمایید. به دلیل انجام کار با طناب این کار در کوتاه نرین زمان ممکن و با کمترین دردسر و بهترین کیفیت برای شما نوسط تیم متخصص ما یعنی کار در ارتفاع نماسازان پیشرو به انجام خواهید رسید.

برای دیدن کارهای بیشتر از فعالیت ما می توانید صفحات آپارات، یوتیوب و اینستاگرام ما را مشاهده بفرمایید.

 

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما