شرکت کار در ارتفاع

فهرست مطالب

شرکت کار در ارتفاع به شرکتی گفته می شود که امور در ارتفاع را بدون نیاز به داربست و از طریق کار با طناب انجام می دهد. در این مقاله راجع به جزئیات و وظایف یک شرکت کار در ارتفاع گفته شده و با سرویس هایی که این شرکت ها ارائه می دهند آشنا خواهیم شد.

شرکت نماسازان پیشرو به عنوان یکی از قدیمی ترین و یزرگترین شرکت های کار در ارتفاع بوده که از سال 1388 تا کنون در این حیطه مشغول می باشد.

 

تعریف شرکت کار در ارتفاع

شرکت کار در ارتفاع، مجموعه‌ای است که به ارائه خدمات تخصصی در ارتفاعات توسط کار با طناب می‌پردازد. این خدمات شامل طیف وسیعی از فعالیت‌ها می شود، مانند:

 • نصب و راه‌اندازی سازه‌های فلزی: از جمله دکل‌های مخابراتی، آنتن‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و …
 • بازرسی و تعمیرات: شامل بازرسی فنی سازه‌های فلزی، دودکش‌ها، چاه‌های آسانسور و … و همچنین انجام تعمیرات لازم
 • خدمات نمای ساختمان ها: یکی از عمده فعالیت های شرکت کار در ارتفاع اجرای فعالیت روی نمای ساختمان ها است.
 • غارنوردی و نجات کوهستان: امداد و نجات افراد در ارتفاعات و غارها
 • خدمات آموزشی: برگزاری دوره‌های آموزشی کار در ارتفاع، غارنوردی و …
راپل کار و خدمات راپل
راپل کار و خدمات راپل

مزایای استفاده از شرکت کار در ارتفاع

 • ایمنی: شرکت‌های کار در ارتفاع از پرسنل آموزش دیده و با تجربه و همچنین تجهیزات ایمنی مناسب استفاده می‌کنند تا از ایمنی کار در ارتفاع اطمینان حاصل شود.
 • سرعت: به دلیل استفاده از روش‌های نوین مانند راپل (کار با طناب)، انجام کار در ارتفاع توسط این شرکت‌ها با سرعت و دقت بالایی انجام می‌شود.
 • هزینه: استفاده از خدمات شرکت‌های کار در ارتفاع به دلیل عدم نیاز به داربست و تجهیزات اضافی، مقرون به صرفه‌تر از روش‌های سنتی است.
 • دسترسی: این شرکت‌ها به تمام نقاط در ارتفاعات، حتی در گوشه‌ها و زوایای کار، دسترسی دارند.
 • کیفیت: خدمات ارائه شده توسط این شرکت‌ها با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می‌شود.
کار با طناب در ارتفاع
کار با طناب در ارتفاع

نکات مهم در انتخاب شرکت کار در ارتفاع

 • سابقه و تجربه: سابقه و تجربه شرکت در انجام کار در ارتفاع را بررسی کنید.
 • مجوزها و گواهینامه‌ها: از داشتن مجوزها و گواهینامه‌های لازم توسط شرکت اطمینان حاصل کنید.
 • پرسنل: از آموزش دیده بودن و مجهز بودن پرسنل شرکت به تجهیزات ایمنی مطمئن شوید.
 • بیمه: از بیمه مسئولیت مدنی شرکت برای جبران خسارات احتمالی اطمینان حاصل کنید.
 • قیمت: قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و از تناسب آن با خدمات ارائه شده مطمئن شوید.

کار در ارتفاع با طناب: راپل

راپل به عنوان یکی از روش‌های اصلی انجام کار در ارتفاع، به معنای فرود و صعود از ارتفاعات با استفاده از طناب و تجهیزات ایمنی است. راپل‌کاران با استفاده از این روش به نقاط صعب‌العبور در ارتفاعات دسترسی پیدا می‌کنند و وظایف خود را به انجام می‌رسانند.

 

راپل‌کار یا طناب‌کار، به فردی ماهر و آموزش دیده گفته می‌شود که با استفاده از طناب و تجهیزات ایمنی، به انجام فعالیت‌های مختلف در ارتفاعات می‌پردازد. این افراد با اتکا به مهارت، تجربه و شجاعت خود، وظایف گوناگونی را در سطوح مرتفع ساختمان‌ها، سازه‌ها و صخره‌ها به انجام می‌رسانند.

کار در ارتفاع برای انجام کارهای ساختمانی

یکی از عمده ترین اموری که که کار در ارتفاع در آن گره گشا بوده است اجرای خدمات ساختمانی علی الخصوص خدمات نمای ساختمان ها بوده است. در ادامه به فعالیت های ساختمانی که توسط شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو قابل انجام است خواهیم پرداخت. در هر بخش تا حدی راجع به خدمت مورد نظر توضیح داده شده است. برای مطالعه بیشتر از طریق لینک مربوطه می توانید اقدام نمایید.

شرکت کار در ارتفاع به منظور: پیچ و رولپلاک سنگ نما و ترمیم قسمت های ریزش کرده

ریزش سنگ از نمای ساختمان مخصوصا در 10 سال گذشته به شدت رو به افزایش بوده است. این موضوع دلایل مختلفی دارد. مهمترین چالش این موضوع خطرات جانی و مالی آن است. افتادن سنگ از نما به شدت خطرناک بوده و حتما می بایست برای این موضوع دنبال راه حل بود.

تنهاترین و موثرترین راه حل برای این کار استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. با این کار به محکم کردن سنگ نما کمک شایانی می شود. این کار نه تنها بعد از مشاهده ریزش سنگ نما بلکه برای پیشگیری از خطر، امری ضروری است.

خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما
خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما

در این روش تمام سنگ ها پیچ و رولپلاک می شوند. سپس روی پیچ ها به منظور از بین نرفتن زیبایی نما بتونه همرنگ سنگ می شود. همچنین سنگ های افتاده نما در انتها نصب می شوند. این کار توسط شرکت نماسازان پیشرو شامل 5 سال گارانتی کتبی می باشد. لازم به ذکر است که قبل از کار قرارداد منعقد می شود. تمامی پرسنل این شرکت بیمه هستند. در قرارداد نیز ذکر می شود که هیچ مسئولیتی به عهده کارفرما نمی باشد.

به طور قطع هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما آن قدری مقرون به صرفه هست که خیال شما را من باب نمای ساختمان و خطرات ریزش سنگ راحت نماید. قیمت این کار پس از بازدید از نما مشخص می شود. موارد زیر در قیمت کار تاثیر گذارند:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر نمای ساختمان
 • جنس سنگ کار شده در نما
 • عرض سنگ های کار شده
 • حجم سنگ های برجسته کار شده در نما
 • تعداد سنگ های افتاده که باید نصب و ترمیم شود

موارد بالا مهمترین پارامترهای دخیل در قیمت دهی می باشند. بازدید از کار توسط شرکت نماسازان پیشرو رایگان است. برای ارتباط با ما می توانید با شماره 09128316620 تماس بگیرید.

 

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

شرکت کار در ارتفاع به منظور: نماشویی و شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نما یعنی پاکسازی و جرم زدایی آلودگی ها از نمای ساختمان به جهت نگهداری و محافظت از نما. همانطور که می دانید پس از گذشت زمان نمای ساختمان ها بر اثر گرد و غبار و بارش باران های اسیدی آلوده و کثیف میشوند. از همین رو برای پاکسازی و جرم زدایی نیازمند شستشوی نمای ساختمان با روش های مختلفی که وجود دارد، می باشد.

اگر نمای ساختمان شما مدتی است که آلوده شده و کثیف دیده می شود حتماً فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا با گذشت زمان و نفوذ آلودگی ها به خورد سنگ فرآیند پاکسازی و جرم زدایی از نما بسیار سخت و پر هزینه خواهد شد. حتی در شرایط خاص ممکن است آلودگی هایی که به خورد سنگ نفوذ کردهاند از بین نرود و به صورت دائمی بر روی سطوح نمای ساختمان شما بماند.

شستن شیشه نما
شستن شیشه نما

نتیجتا بهترین کاری که برای محافظت از نمای ساختمان می شود انجام داد نماشویی و شستن نما می باشد. با سریعتر اقدام کردن جهت این کار هم نمای ساختمان خود را از بستن رسوب نجات خواهید داد و هم هزینه پایین تری را پرداخت خواهید کرد.

نماشویی و شستشو نما بدون داربست مبلغ چشمگیری از هزینه های شما را کاهش خواهد داد مخصوصا که اگر به صورت دوره ای این کار انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله شستشوی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از جنبه های مهم و تأثیرگذار در طراحی و زیبایی ساختمانها است. این موضوع به عنوان یک عنصر تزیینی نه تنها به زیبایی و جلب توجه نمای ساختمان کمک می کند، بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز اهمیت دارد. در ادامه به برخی از اهمیت ها و ضرورت های رنگ آمیزی نمای ساختمان اشاره می شود:

زیبایی و جلب توجه: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک عنصر تزیینی می تواند زیبایی و جلب توجه را افزایش دهد. انتخاب رنگهای مناسب و هماهنگ با محیط می تواند جذابیت و استثنایی بودن ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهد.

تأثیر روحی و احساسات: رنگها توانمندی دارند که بر روحیه و احساسات افراد تأثیر بگذارند. برخی رنگها ممکن است آرامش بخش باشند، در حالی که رنگهای دیگر ممکن است انرژی بخش یا هیجان انگیز باشند. انتخاب رنگهای مناسب می تواند احساسات و حالات روحی مردم را تغییر دهد.

تفکیک و شناخت: از طریق استفاده از رنگها می توان قسمتهای مختلف ساختمان را تفکیک کرده و به وضوح نمایان کرد. این تفکیک به بهبود سازماندهی و شناخت فضاها کمک می کند.

حفاظت از ساختمان: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک لایه محافظ می تواند از ساختمان در برابر عوامل آب و هوایی، اشعه UV، خوردگی و سایر خسارات حفاظت کند. این امر می تواند عمر مفید ساختمان را افزایش دهد و هزینه های نگهداری را کاهش بدهد.

تأثیر بر فضای محیطی: رنگ آمیزی می تواند تأثیرات زیادی بر فضای محیطی ایجاد کند. انتخاب رنگهای مناسب با توجه به محیط اطراف می تواند به تعامل مثبت با فضاهای اطراف کمک کند.

بیان هویت و نشانه گذاری: رنگ آمیزی می تواند هویت و نشانه گذاری برای ساختمان فراهم کند. برخی سازمانها یا ادارات از رنگها به عنوان بخشی از هویت خود استفاده می کنند تا آن را بهتر و شناخته تر کنند.

شستشوی نمای سیمانی ساختمان با طناب بدون داربست
شستشوی نمای سیمانی ساختمان با طناب بدون داربست

در کل، رنگ آمیزی نمای ساختمان نه تنها از لحاظ زیبایی مهم است بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز ارزشمند می باشد. توجه به تعادل بین جلب توجه و عملکرد پایدار می تواند به بهترین نحو از رنگها بهره گرفته شود.

اجرای رنگ آمیزی نما آن هم به صورت درست و اصولی راه روش های خاص خود را دارد. در انتخاب یک شرکت معتبر کار در ارتفاع جهت نقاشی نما بسیار می بایست وسواس به خرج داد. چرا که وقتی هزینه بابت رنگ آمیزی نما می شود این هزینه هدر نرفته و بعد از یک سال نما به همان حالت قبل بر نگردد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله رنگ آمیزی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: بستن درز انقطاع نمای بین دو ساختمان

در اجرای عملیات ساختمانی نکات فنی زیادی باید رعایت شوند که این نکات در قالب مجموعه دستورالعمل هایی شکل قانونی به خود گرفته اند و پیمانکاران پروژه ها ملزم به اجرای آنها هستند. رعایت این نکات فنی به منظور افزایش ضریب ایمنی ساختمانها و بهبود استفاده از آنها صورت می گیرد.

یکی از نکات فنی مهم در این راستا رعایت فاصله هایی است که در اصطلاح از آنها با عنوان «درز» یاد می شود. این فاصله ها با اهداف متفاوت و در بخشهای مختلف ساختمان طراحی و ایجاد می شود که هرکدام کارکردهای خاص خود را دارند. یکی از انواع درزهای ساختمان درز انقطاع است که وجود آن، برای پیشگیری از حوادث احتمالی مانند زلزله بسیار ضروری است.

بستن درز انقطاع بین دو ساختمان
بستن درز انقطاع بین دو ساختمان

به فاصله بین دو ساختمان یا دو بخش از یک سازه که به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از زلزله، انقباض و انبساط ساختمان و سایر عوامل محیطی ایجاد می شود درز انقطاع می گویند. تمامی ساختمان ها تا حدودی از لحاظ حرکتی محدود شده اند. این محدودیت ها با لرزش های ایجاد شده توسط عواملی همچون زلزله، باعث اعمال تنش در سازه ها می شوند. به همین علت در جهت جلوگیری از آسیب وارد شدن به ساختمان های مجاور در اثر لرزش های ایجاد شده، یک درز مشخص در نظر گرفته می شود که همان درز انقطاع است.

این کار هنگامی که زمین مورد نظر با پلاک مجاور از لحاظ ساختمانی، همسایه محسوب می شود انجام می پذیرد. درزها شامل انواع مخلفی نظیر انقباضی، انبساطی و… هستند. اگر شما نیز قصد ساخت سازه ای را دارید، لازم است در مورد محاسبه درز انقطاع اطلاعاتی را کسب کنید.

پوشاندن درز انقطاع نمای بین دو ساختمان از سه جهت مهم است. مورد اول حفظ زیبایی نما است. مورد دوم گرفتن جواز پایان کار ساختمان و مورد سوم جلوگیری از ورود پرندگان و جانوران است. درز انقطاع را با سه روش می توان پوشاند. استفاده از ورق های فلزی، استفاده از یونولیت و استفاده از توری رایج ترین روش ها می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله بستن درز انقطاع بین دو ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: بستن پاسیو با توری برای عدم ورود پرندگان

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر ساکنین آپارتمان ها در کلان شهرها با آن مواجه هستند رفت و آمد پرندگان از جمله کبوترها داخل نورگیر و پاسیو ساختمان است. این مورد به دلیل آلودگی های صوتی و ریختن فضولات آنها حائز اهمیت است.

امروزه برای رهایی از مشکلی که ذکر شد راه های زیادی وجود دارد. برخی موارد مالکان یک ساختمان اقدام به شاسی کشی نموده و سپس از ورق های پلی کربنات یا ورق های فلزی برای پوشش استفاده می کنند. برای این کار نیاز به نصب داربست بوده و انجام کار بسیار هزینه بر خواهد بود.

اقدام دیگری که مشاهده شده این است که از تورهای نخی استفاده شده و آن را روی نورگیر پهن می کنند. این کار دو عیب بزرگ دارد. توری ها چون از طرفین محکم کاری نمی شوند عملا بی فایده خواهد بود. عیب دیگر نیز پوسیدن این توری ها به مرور زمان به دلیل تابش آفتاب و بارش باران است.

یکی دیگر از کارهایی که در این راستا صورت می گیرد استفاده از سی دی هایی است که در گذشته روی آنها فیلم و موزیک ضبط می شد. معمولا این ایده به این خاطر است که این سی دی ها نور را منعکس کرده و باعث فراری دادن پرندگان می شود. ممکن است این کار تا حدی بازدارندگی داشته باشد اما به هیچ وجه روش مناسب و کاملی نخواهد بود. ضمن اینکه جلوه خوبی برای ساختمان نخواهد داشت.

نصاب توری مرغی
نصاب توری مرغی

به طور قطع بهترین روش ممکن، استفاده از توری های فلزی برای پوشاندن نورگیرها و پاسیو ها می باشد. این کار محاسن و مزایایی دارد که همه جوره گواه بر صدق این روش است. در زیر به برتری ها و مزیت های این روش اشاره شده است:

 • عدم مزاحمت برای ورود نور به ساختمان
 • هزینه بسیار پایین و منطقی نسبت به دیگر روشها
 • عمری بودن و از بین نرفتن و پوسیدن مثل سایر روشهای دیگر
 • سهولت در اجرای کار
 • اضافه نشدن بار اضافی به ساختمان همانند روش شاسی کشی

با توجه به موارد مذکور استفاده از توری همه جوره به صلاح خواهد بود. البته حتما باید توجه داشت که بستن پاسیو با توری با مصالح مرغوب انجام شده و مجریان کار تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله بستن پاسیو با توری را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: جوش کاری در نمای ساختمان و ارتفاعات

یکی دگر از خدمات گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو اجرای جوشکاری در ارتفاع علی الخصوص روی نمای ساختمان می باشد. جوشکاری در ساختمان ها به منظورهای مختلف امری اجتناب ناپذیر در صنعت ساختمان می باشد.

جوشکاری در ارتفاع با طناب
جوشکاری در ارتفاع با طناب

اگر قصد جوشکاری به منظور نصب حفاظ برای پنجره ها دارید، اگر قصد جوشکاری ورق ها و فلاشینگ ها برای نقاط مختلف نما دارید و در کل اگر قصد هرگونه جوشکاری به دلایل مختلف دارید تنها با یک تماس می توانید این موضوع را در اسرع وقت به انجام برسانید.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله جوشکاری در ارتفاع را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: نورپردازی و تعویض لامپ های معیوب نمای ساختمان

امروزه اکثر ساختمان ها به منظور زیباتر شدن نما از نورپردازی برای نما استفاده می کنند. چنانچه لامپ ها و پروژکتورهای نمای شما دچار نقص یا سوختگی شده اند می توانید از خدمات نورپردازی نما در این زمینه بهره ببرید. در حالت دیگر اگر نمای شما از نورپردازی بی بهره است باز هم شرکت نماسازان پیشرو می تواند به شما در این مورد کمک کرده و نمای شما را نورپردازی نماید.

نورپردازی نمای ساختمان بدون داربست
نورپردازی نمای ساختمان بدون داربست

روشنایی و نور پردازی نما معمولا توسط هالوژن ها، پروژکتورها، نور مخفی ها(لامپ های شیلنگی) و … انجام می شود. هر کدام ازین موارد دچار مشکل سوختگی و یا مشکل سیم کشی شوند به راحتی و با یک هزینه معقول می توانید با کمک این شرکت و توسط متخصصان این امر این مورد را رفع نقص نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقالات نورپردازی نمای ساختمان و تعویض لامپ های معیوب نما را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: سیمان کاری نمای ساختمان

استفاده از طناب یا راپل برای سیمان کاری مخصوصا قسمت های کناری ساختمان دلایلی دارد که ما را تشویق به استفاده از این روش می نماید.

 • مهمترین دلیل برای استفاده از طناب برای سیمانکاری نمای جانبی ساختمان این است که همسایگان بقلی ساختمان اجازه زدن داربست را نمی دهند. از نظر آنها داربست باعث آسیب به کفپوش پشت بام آنها مخصوصا ایزوگام می شود.
 • دلیل بعدی سرعت کار مناسب سیمانکاری توسط کار با طناب می باشد. کار با طناب نیاز به داربست ندارد و زمان صرف باز و بست داربست نخواهد شد.
 • دلیل دیگر بحث هزینه کار می باشد. مسلما نه مقوله سیمانکاری بلکه همه امور در ارتفاع اگر توسط طناب انجام شود، از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تر از استفاده از داربست و کلایمر و بالابر خواهد بود.
سیمان تگری برای نمای بقل ساختمان
سیمان تگری برای نمای بقل ساختمان

سیمان کاری نماهای بقل ساختمان، اجرای سیمان تگری(لایه نازک سیمان که با دستگاه پاشیده می شود)، سیمان کاری های جزئی برای نما و … بخشی از خدمات شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در حیطه سیمان کاری است. سیمان کاری نما توسط نماسازان پیشرو با اجرای کار روی داربست کوچکترین تفاوتی از نظر کیفیت اجرا نخواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله سیمان کاری نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: نصب انواع تابلو و بنر روی نمای ساختمان

اگر برای معرفی کار خود و نماد شرکت و برند خود قصد نصب تابلو، بنر، چلنیوم و دیگر موارد این چنینی دارید و نیاز به نصب آن در بدنه نما را احساس می کنید، می توانید با هزینه حداقلی از خدمات راپل یا کار در ارتفاع  استفاده نمایید. پس از تهیه این موارد با نماسازان پیشرو تماس گرفته تا نسبت به ارسال مجری کار برای شما اقدام نمایند.

نصب تعمیر تابلو در نمای ساختمان
نصب تعمیر تابلو در نمای ساختمان

همچنین اگر تابلویی در ارتفاع دارید که به هر دلیلی دچار نقص و عیب شده است می توانید از خدمات ما بهره مند گردید. معمولا تابلو ها به مرور زمان از نظر برقی و یا کنده شدن حروف معیوب می شوند. پس نصب تابلو و بنر از دیگر موارد کار روی نمای ساختمان است که گروه پیشرو راپل در این خصوص یاری رسان شما می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله نصب تابلو و بنر در نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: نصب ایزوگام روی نما و نقاط مرتفع

یکی دیگر از خدمات گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو اجرای ایزوگام در ارتفاع یا بهتر است بگوییم ایزوگام برای قسمتهایی است که به راحتی دسترسی ندارند. ایزوگام کردن دیوارهای بقلی ساختمان، ایزوگام کردن کنج سینه کفتری های نما، ایزوگام کردن کانال کولرهایی که در ارتفاع هستند و موارد این چنینی بخشی از کارهای قابل ارائه توسط راپل یا همان کار با طناب هستند.

نصب ایزوگام در ارتفاع با طناب
نصب ایزوگام در ارتفاع با طناب

اجرای ایزوگام در ارتفاع کاری بسیار حساس است و اگر فرد انجام دهنده این کار تخصص کافی نداشته باشد هم کار خوب انجام نخواهد شد و هم ممکن است صدماتی برای خود فرد انجام دهنده در پی داشته باشد. پس در انتخاب مجری کار دقت فراوانی داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله نصب ایزوگام بدون داربست را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: نصب انواع لوله و دودکش روی نما

یکی دیگر از موارد کار روی نمای ساختمان نصب لوله های هواکش و سانتریفیوژ است. این امر بیشتر برای رستوران ها و فست فودها معمول است. البته موارد استفاده دیگری نیز وجود دارد.

نصب و تعمیر دودکش در نمای ساختمان
نصب و تعمیر دودکش در نمای ساختمان

روال انجام کار بدین ترتیب است که لوله ها ابتدا توسط پرچ یا پیچ خودکار به هم متصل می شوند. پس از سرهم کردن و بردن لوله ها به بالا آنها را توسط بست از طریق پیچ و رولپلاک کردن به بدنه نما، مهار می کنند. برای انجام چنین کاری کافی است لوله ها و بست های مربوطه را تهیه کرده و سپس با ما تماس گرفته تا پرسنل خود را به محل کار شما بفرستیم.

نصب و تعمیر لوله های آب، گاز، کولر گازی، بخاری و … با استفاده از راپل روی نمای ساختمان ها و ارتفاعات مقدور می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله نصب لوله روی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منطور: نصب انواع دریجه هوا و هود

همانطور که می دانید امروزه استفاده از پکیج و هود امری کاملا اجتناب ناپذیر است. هودها و پکیج ها باید راهی برای تخلیه داشته باشند. معمولا در بدو ساختن ساختمان تمهیدات لازم برای خروجی آنها اندیشیده می شود. چنانچه این امر به هر دلیلی فراموش شود و یا نیاز به اضافه کردن دریچه خروجی هوا باشد، می توانید از خدمات نصب دریچه هوا و هود قابل ارائه توسط شرکت نماسازان پیشرو کمک بگیرید.

درآوردن دریچه هوا در نما با طناب بدون داربست
درآوردن دریچه هوا در نما با طناب بدون داربست

شما فقط کافی است محل مورد نظر را مشخص نمایید. راپل کاران از طریق کار با طناب از بیرون محل مورد نظر را سوراخ کرده و پس از درآوردن محل مربوطه با سایز مشخص، روی آن دریچه مخصوص را نصب می کنند تا زیبایی نما از بین نرود. نصب دریچه هود و هوا توسط نماسازان پیشرو با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب انجام خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله نصب دریچه هوا روی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: اجرای رزین و جلا برای نمای ساختمان

امروزه استفاده از آجر و چوب و همچنین سنگ های آنتیک و تزئینی در اکثر نماها امری رایج است. همان قدر که استفاده از این سه به جذابیت نما کمک می کند همان قدر هم احتیاج به نگهداری و ترمیم خواهند داشت.

در هنگام استفاده از آجر نما اگر اصول اولیه به خوبی رعایت نشود احتمال اینکه آجر شوره بزند زیاد است. اگر این اتفاق بیفتد به شوره زدایی و اجرای رزین نیاز است. رزین علاوه بر اینکه رخ آجر را زیباتر می کند تا حدی نقش عایق را هم بازی می کند.

رزین و جلا نمای سنگی چوبی آجری ساختمان
رزین و جلا نمای سنگی چوبی آجری ساختمان

در مورد چوب اما بحث کمی متفاوت است. چوب تا چند سال پس از اجرا همان زیبایی اولیه را به شما می دهد. اما پس از گذشت چند سال حتما باید به آن رسیدگی کرد تا از بین نرود. چوب های کار شده در نما پس از چند وقت نیاز به سمباده کاری و متعاقبا نیاز به جلا یا رنگ چوب دارند.

سنگ های آنتیک پس از اجرای رزین، نمای به مراتب زیبا تری را به شما خواهد داد. اجرای رزین علاوه بر زیبایی باعث نفوذ به درزها شده که می تواند تا حدی سنگها را محکم تر از قبل در کنار هم نگه دارد.

تمامی این امور برای شما به نحو احسن توسط پرسنل مجرب شرکت نماسازان پیشرو انجام خواهد شد. کافی است با یک تماس از مشاوره کارشناسان ما برای انجام بهترین راه حل بهره بگیرید. 

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله اجرای رزین نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: درزگیری و بندکشی نمای ساختمان

بندکشی و درزگیری نمای ساختمان یکی از مراحل مهم در ساخت و ساز است و اهمیت زیادی در زیبایی، عملکرد، و ایمنی ساختمان دارد. در زیر تعدادی از اهمیتهای بندکشی نمای ساختمان را بررسی می کنیم:

 • بندکشی و درزگیری نمای ساختمان با طناب بدون داربست
  بندکشی و درزگیری نمای ساختمان با طناب بدون داربست

  زیبایی و طراحی: بندکشی نمای ساختمان به طراحی و زیبایی خارجی ساختمان کمک می کند. این فرآیند از جزئیات و جلوه های مختلفی برخوردار است که می تواند شکل نهایی ساختمان را بهبود بخشد و آن را به یک آثار هنری زیبا تبدیل کند.

 • عایقسازی و ایمنی: بندکشی و درز گیری نما به عنوان یک لایه حفاظتی می تواند از ساختمان در برابر عوامل جوی، از جمله باران، برف، و باد محافظت کند. این عملیات می تواند در بهبود عایق سازی ساختمان نقش داشته باشد و از ورود نمرات به داخل ساختمان جلوگیری کند.
 • طول عمر ساختمان: بندکشی و درزگیری نمای ساختمان می تواند به طول عمر ساختمان کمک کند. با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی نما، می توان از فرسایش و خرابی نمای ساختمان به دلیل عوامل جوی جلوگیری کرد.
 • مقاومت در برابر نمرات و میکروبها: بندکشی نمای ساختمان می تواند از نمرات، گرد و غبار، و حتی میکروبها محافظت کند. این امر به بهبود کیفیت هوای داخلی ساختمان و حفظ سلامتی ساکنین کمک میکند.
 • بازده انرژی: اجرای درست بندکشی و درزگیری نما می تواند باعث بهبود بازده انرژی ساختمان شود. این فرآیند می تواند از افتراق حرارتی جلوگیری کرده و از انتقال گرما به داخل یا بیرون ساختمان کمک کند.
 • حفظ ارزش سرمایهگذاری: بندکشی نما می تواند به حفظ ارزش سرمایه گذاری در ساختمان کمک کند. یک نما با کیفیت و زیبا میتواند ارتقاء ارزش و جذابیت ساختمان را تضمین کند.
 • تأثیر بر تصویر برند: درزگیری نما نقش مهمی در تصویر برند یک سازمان یا افراد دارد. یک نما زیبا و مرتبط با محیط میتواند تأثیر مثبتی بر تصویر برند ایجاد کند.

بنابراین، بندکشی نمای ساختمان نه تنها به جلوه زیبایی کمک می کند بلکه از لحاظ عملکردی و ایمنی نیز اهمیت دارد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله بندکشی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: عایق سازی و آب بندی نما

آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این عوامل می توانند به صورت مستقیم در حفظ ساختمان و راحتی ساکنین تأثیرگذار باشند. در زیر تعدادی از اهمیتهای آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان آورده شده است.

جلوگیری از نفوذ آب

آببندی نما جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان را تضمین می کند. نفوذ آب می تواند باعث خرابی ساختمان، ساختارهای داخلی، و ایجاد مشکلاتی نظیر رطوبت و کیفیت بد هوای داخل ساختمان شود.

حفاظت از ساختارهای داخلی

نفوذ آب به داخل ساختمان می تواند به ساختارهای داخلی آسیب بزند و باعث خرابی دیوارها، سقفها، و کفها شود. عایق کاری نما به عنوان یک لایه حفاظتی مهم در این زمینه عمل می کند.

جلوگیری از رطوبت و کپک

آب بندی و عایق کاری نما می تواند از ورود رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری کرده و در نتیجه، از رشد کپک و قارچها در داخل ساختمان جلوگیری نماید.

حفاظت از ساختمان در برابر اثرات جوی

عوامل جوی مانند باران، برف، و باد می توانند به ساختمان آسیب بزنند. آب بندی و عایق کاری نما می توانند این اثرات جوی را کاهش دهند و از حفاظت ساختمان در برابر عوامل جوی مختلف مراقبت کنند.

افزایش بازده انرژی

عایقکاری نما می تواند در بهبود بازده انرژی ساختمان نقش داشته باشد. از آنجایی که عایق کاری می تواند از انتقال حرارت و سرما به داخل ساختمان جلوگیری کند، مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش کاهش می یابد.

آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان
آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان

افزایش عمر مفید ساختمان

با جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت، آب بندی و عایق کاری نما می توانند به عنوان یک عامل کلیدی در افزایش عمر مفید ساختمان عمل کنند.

حفظ ارزش سرمایه گذاری

اجرای مناسب آببندی و عایقکاری نما به حفظ ارزش سرمایه گذاری در ساختمان کمک می کند. ساختمانی که به خوبی محافظت شده باشد، ارزش بیشتری دارد.

جلوگیری از ایجاد مشکلات سلامتی

حضور رطوبت و کپک در داخل ساختمان می تواند مشکلات سلامتی را ایجاد کند. با جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت، آب بندی و عایق کاری نما به حفظ سلامتی ساکنین کمک می کنند.

بنابراین، آب بندی نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند به حفظ ساختمان و ارتقاء راحتی و کیفیت زندگی ساکنین کمک کند. اجرای این امور با استفاده از طناب و بدون نیاز به داربست باعث استقبال عموم شده تا بتوانند از شر ورود نم و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله آب بندی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

شرکت کار در ارتفاع به منظور: اجرای نانو برای نمای ساختمان

استفاده از تکنولوژی نانو در نمای ساختمان، به عنوان یکی از روشهای پیشرفته ساختمانی، اهمیت بسیاری دارد. تکنولوژی نانو به کاربرد مواد در سطح نانومتری یا یک میلیونمتر (1/1000000) از یک میلیمتر اشاره دارد که این ابعاد بسیار کوچک تر از ابعاد مواد معمولی است.

از نانو برای آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان استفاده می شود. در زیر به برخی از مزایای استفاده از نانو در نمای ساختمان اشاره می کنیم:

عایق های حرارتی و صوتی بهتر: استفاده از مواد نانو در ساختمان ها می تواند بهبود قابل توجهی در عایق های حرارتی و صوتی ایجاد کند. این مواد به دلیل ابعاد کوچک خود و ویژگیهای خاص، از جمله هدایت حرارت و صدا، می توانند عملکرد این عایقها را بهبود بخشند.

مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت: برخی از مواد نانو از خصوصیات آبگریزی و رطوبت گریزی بالایی برخوردارند که می توانند به مقاومت ساختمان در برابر نفوذ آب و رطوبت کمک کنند و از آسیبهای ناشی از رطوبت محافظت کنند.

مقاومت در برابر آلودگی: برخی از مواد نانو دارای ویژگیهایی هستند که می توانند در مقابل آلودگی هوا، مانند ذرات معلق، مقاومت نشان دهند و کمک به حفظ تمیزی و سلامت ساختمان کنند.

پوشش نانو نمای ساختمان با طناب
پوشش نانو نمای ساختمان با طناب

مقاومت بالا در برابر خوردگی: برخی از مواد نانو دارای خصوصیاتی هستند که می توانند مقاومت ساختمان در برابر خوردگی و فرسایش را افزایش دهند و عمر مفید ساختمان را افزایش دهند.

ویژگی های زیبایی و ظاهری: استفاده از مواد نانو می تواند به ظاهر و زیبایی نمای ساختمان کمک کند، زیرا این مواد می توانند خصوصیات شفافیت، بازتاب نور، و رنگ پذیری مناسبی داشته باشند که به زیبایی نمای ساختمان افزوده شود.

به طور کلی، استفاده از تکنولوژی نانو در نمای ساختمان می تواند بهبودهای قابل توجهی در عملکرد، مقاومت، و زیبایی ساختمان ایجاد کند. امروزه اجرای نانو نمای ساختمان برای انواع نماهای سنگی، آجری، سیمانی، شیشه های، کامپوزیت، چوبی و … بسیار شایع شده است. دلیل این امر نیز محاسن بیشمار این کار است.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله اجرای نانو نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

 

بیوگرافی شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در سال 1388 در تهران شروع به فعالیت نمود و جزء 5 شرکت اولی می باشد که پس از ورود rope access (کار با طناب) در ایران وارد این عرصه شده است.

در طی این سالها این گروه حدود 9000 پروژه به اتمام رسیده را در کارنامه خود می بیند. فعالیت های این شرکت نه تنها در تهران بلکه در حومه تهران و همچنین در سراسر ایران می باشد.

کار با بزرگان ساخت و ساز، ارگان های دولتی، هتل ها، مجتمع های مسکونی و …. در این سال ها جزء رزومه این شرکت بوده است.

حوزه فعالیت های نماسازان پیشرو انجام تمامی کارهای در ارتفاع من جمله پیچ رولپلاک سنگ نما، شستشوی نما، رنگ آمیزی نما و فریم های پنجره ها، اجرای جلا رزین و نانو، پوشش درز انقطاع، نصب تابلو و بنر، جوشکاری، لوله کشی، اجرای ایزوگام و…. می باشد. همچنین در صورت نیاز مشتری و انجام کارهای فوق توسط داربست نیز میسر می باشد که البته با هزینه بیشتری انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که پرسنل این گروه افرادی مجرب، دوره دیده و با سابقه کاری بالا می باشند. اهمیت این مساله در این است که به دلیل در دید و در دسترس نبودن کارهای انجام شده، فقط و فقط نیروهای مجرب و با وجدان هستند که خیال مشتری را از بابت درست انجام شدن کار راحت می کنند.

همچنین تمام پرسنل نماسازان پیشرو دارای بیمه مسئولیت (حوادث) می باشند و در شروع کار طی قرارداد منعقد شده تمامی مسئولیت ها از کارفرما سلب می شود و به عهده شرکت خواهد بود.

شما عزیزان می توانید در کانال های ما در اینستاگرام و آپارات نمونه کارهای ما را مشاهده بفرمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما