نصب لوله هواکش سانتزیفیوژ و کولر گازی در ارتفاع و نمای ساختمان

برای نصب انواع لوله ها و محکم کردن آنها توسط بست روی نما می توانید از خدمات کار با طناب یا همان راپل و بدون داربست شرکت نماسازان پیشرو بهره مند گردید. لوله های سانتریفیوژ، لوله های هواکش، لوله های کولر گازی، لوله های آب و گاز و به طور کلی هر لوله که نیاز به مهار آن در ارتفاع باشد جز خدمات ما محسوب می گردد.

نصب ترمیم و تعویض لوله ها توسط طناب بدون داربست

در عصر حاضر برای انجام تمامی کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها دیگر نیاز به داربست نمی باشد. امروزه تمامی این امور توسط کار با طناب یا همان راپل قابل انجام می باشد.

چنانچه قصد دارید لوله های مختلفی را در ارتفاع نصب نموده و به طور عمودی در نمای ساختمان بالا ببرید، این کار در اسرع وقت و با کمترین هزینه توسط راپل کار نما انجام می شود.

استفاده از داربست برای انجام چنین کارهایی به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد. از طرفی ایمنی داربست بسیار پایین می باشد. علاوه بر این موارد داربست برای رفت و آمد ایجاد مزاحمت می کند. همچنین در برخی موارد مانند کار در نمای جانبی ساختمان که مشرف به پشت بام همسایه است شاید اصلا شرایط نصب داربست را نداشته باشد.

نصب لوله های هواکش روی نما و ارتفاع

لوله‌های هواکش، که به نام لوله‌های تهویه هوا یا لوله‌های تخلیه هوا نیز شناخته می‌شوند، در سیستم‌های تهویه مکان‌ها استفاده می‌شوند. این لوله‌ها برای انتقال هوا از یک محل به محل دیگر در سیستم‌های تهویه مصرف می‌شوند. زیرا هواکشی به‌عنوان یکی از عناصر اصلی سیستم تهویه ساختمان‌ها و فضاهای صنعتی عمل می‌کند.

 

این لوله ها کاربردهای مختلفی دارند:

تهویه مکان‌ها

لوله‌های هواکش برای انتقال هوا از داخل به بیرون یا برعکس در سیستم‌های تهویه ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. این فرآیند به منظور تامین هوای تازه و ایجاد یک محیط سالم و راحت در داخل فضا انجام می‌شود.

سیستم‌های گرمایش و تهویه

در سیستم‌های گرمایش و تهویه، لوله‌های هواکش برای انتقال هوای گرم یا سرد به فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صنعت HVAC

در صنعت تهویه، انتقال هوا به مناطق مختلف ساختمان‌ها و فضاهای صنعتی از طریق لوله‌های هواکش انجام می‌شود. HVAC به عنوان یک مخفف انگلیسی برای “Heating, Ventilation, and Air Conditioning” به کار می‌رود.

صنایع نساجی و تولیدات صنعتی

در برخی از صنایع نساجی و تولیدات صنعتی، لوله‌های هواکش برای انتقال هوا یا گازهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیستم‌های انتقال گازها

در برخی از موارد، این لوله‌ها برای انتقال گازهای خاص به منظور پردازش‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروژه‌های ساخت و ساز

در پروژه‌های ساخت و ساز مختلف، این لوله‌ها به عنوان بخشی از سیستم‌های تهویه و تهویه مکان‌ها به کار می‌روند.

از آنجایی که لوله‌های هواکش اهمیت زیادی در تهویه و کنترل هوای محیط‌های مختلف دارند، انتخاب و نصب صحیح آنها در سیستم‌های تهویه بسیار حائز اهمیت است.

در بسیاری از مواقع این لوله های هواکش می بایست از طبقه ای خاص از ساختمان به بالای پشت بام هدایت شوند. در این صورت پرسنل ما برای شما این لوله ها را روی ارتفاع سر هم نموده و با بست های مخصوص آنها را به دیواره نما محکم می کنند. تمامی این کار ها با راپل انجام شده و نیاز به داربست و بالابر نمی باشد.

نصب لوله گاز روی نما و نقاط مرتفع ساختمان

نصب لوله گاز در ارتفاع و نمای ساختمان نیاز به رعایت استانداردها و ضوابط ایمنی دارد. اجرای این کار باید توسط متخصصین مجرب انجام شود.

لوله های گازی که از روی نما رد می شوند حتما می بایست از طریق جوشکاری و یا بست مهار شوند. چنانچه نیاز به جوشکاری داشته باشید پرسنل ما به راحتی می توانند از طریق جوشکاری در ارتفاع با راپل به شما خدمت رسانی نمایند. همچنین مهار لوله های گاز موجود در نما توسط بست نیز جز حیطه کاری ما بوده و با یک هزینه حداقلی قابل اجرا خواهد بود.

نصب لوله هواکش سانتریفیوژ و لوله بخاری و کولر
نصب لوله هواکش و سانتریفیوژ

برای انجام چنین کاری شما فقط کافی است لوله و دیگر مصالح را تهیه نموده و باقی کار را به تکنسین های شرکت ما بسپارید.

نصب و ترمیم لوله آب و فاضلاب در ارتفاع و نمای ساختمان

لوله‌های آب و فاضلاب در ساختمان‌ها و زیرساخت‌های شهری برای انتقال آب و فاضلاب به کار می‌روند. این لوله‌ها نقش حیاتی در ایجاد سیستم‌های بهداشتی و تأمین منابع آب و تخلیه فاضلاب دارند.

در برخی مواقع و بسته به شرایط ناچار هستیم این لوله ها را در روی نما، روی نمای نورگیر ها و نمای جانبی ساختمان کار نماییم. در این شرایط نیز دوباره خدمات راپل یاری رسان ما در نصب لوله های آب و فاضلاب در ارتفاع خواهد بود.

لوله های آب امروزی معمولا توسط اتو و رابط به یکدیگر متصل می گردند. سپس توسط بست های مخصوص به دیواره نما مهار می گردند. تمامی این کارها را به طور تخصصی و بدون نیاز به داربست ما برای شما توسط متخصصین شرکت انجام خواهیم داد.

نصب و مهار لوله های کولر گازی در ارتفاع و نما

لوله‌های متصل به کولر گازی برای انتقال ماده خنک‌کننده (معمولاً فرآیندهای گازی مانند فرآیند تبدیل گاز به مایع و بالعکس) به کمپرسور و بخش‌های دیگر کولر گازی استفاده می‌شوند. این لوله‌ها جزء سیستم فریون یا ماده خنک‌کننده مشابه می‌باشند و نقش مهمی در عملکرد کولر گازی ایفا می‌کنند.

در اکثر مواقع کولرهای گازی در بالای پشت بام نصب می شوند. از همین رو نیاز است که لوله های مربوطه از پشت بام تا طبقه ای که قرار است کولر نصب شود، کشیده شود. اگر این لوله ها به حال خود رها شوند هم جلوه خوبی نداشته و هم تحت تاثیر باد و طوفان ممکن است آسیب ببینند.

بهترین راه برای این مشکل مهار این لوله ها توسط بست به نما می باشد. این کار باعث می شود لوله به طور منظم در یک راستا کار شود. همچنین دیگر امکان جابه جایی و خرابی در اثر باد و طوفان وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که برای حفظ زیبایی نما می توان ابتدا داکت کشی نمود و سپس این لوله ها را داخل داکت قرار داد. نصب لوله های کولر گازی در نما و ارتفاع تماما به روش کار با طناب اجرا خواهد شد و نیازی به بالابر و داربست نخواهد داشت.

نصب و آب بندی لوله بخاری در نمای ساختمان

هنوز استفاده از بخاری در ساختمان ها طرفداران خاص خود را دارد. اگر در ساختمان خود قصد این کار را دارید ما از صفر تا 100 این کار همراه شما خواهیم بود.

برای انجام این کار ابتدا نیاز به کندن نما به اندازه دقیق است. ما برای انجام این کار نما را ابتدا توسط سنگ فرز برش داده و سپس مصالح و ملات پشت سنگ را بر می داریم. با این کار حفره ای روی نما ایجاد می شود که به داخل واحد راه پیدا می کند. سپس لوله بخاری در این سوراخ تعبیه می گردد.

همانند نصب دریچه هوا و هود روی نما که یکی دیگر از خدمات ما می باشد، در انتهای کار می توان روی سوراخ ایجاد شده در نما را توسط دریچه پوشاند. بهتر است که دور تادور این حفره توسط مواد مخصوص آب بندی و عایق شود تا گاز خطرناک ناشی از بخاری به داخل منزل نفوذ نکند.

تمامی مراحل نصب و آب بندی لوله بخاری در نمای ساختمان به روش راپل بوده و با یک هزینه معقول می توانید نسبت به انجام این کار اقدام نمایید.

نصب صاعقه گیر برا برج هاقیمت نصب لوله روی نما و ارتفاع

برای اطلاع از قیمت کار خود در خصوص نصب و مهار لوله های مختلف روی نما حتما باید از کار بازدید شود. پس از رویت کار می توان قیمت دقیق را اعلام نمود.

هزینه این کار بستگی مستقیم به حجم کار و میزان سختی کار در محلی که باید انجام شود، دارد. در سال 1402 حداقل هزینه برای تصب و مهار لوله روی نما 2 میلیون تومان می باشد.

بیمه پرسنل و قرارداد برای نصب لوله روی نمای ساختمان

با وجود ایمن بودن کار با طناب یا همان راپل، به طور قطع تکنسین های مشغول در این کار باید بیمه باشند. شرکت نماسازان پیشرو تمام پرسنل خود را بیمه مسئولیت یا بیمه حوادث کرده و از این بابت کوچکترین مسئولیتی به عهده کارفرما نخواهد بود.

همچنین قبل از شروع کار برای خیال راحتی کارفرما قراردادی فی ما بین دو طرف بسته خواهد شد. در این قرارداد تمامی موارد مربوطه ذکر خواهد شد.

نصب و مهار لوله در ارتفاع و نما در تهران و کرج

خدمات نمای ساختمان علی الخصوص کار نصب و مهار لوله روی نمای ساختمان توسط شرکت ما در تمامی نقاط استان های تهران و البرز قابل ارائه می باشد. پس از تماس شما کارشناسان ما برای رویت کار خدمت خواهند رسید. در این خصوص توضیحات و قیمت به شما پس از دیدن کار ارائه خواهد شد.

برای دیدن نمونه کارها می توانید از صفحات ما در اینستاگرام و یوتیوب بازدید نمایید.

 

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما