شستشوی نما در کرج

نماشویی در کرج یا همان شستشو نما در کرج توسط کار با طناب یا همان راپل انجام شده و برای این امر شما دیگر نیاز به داربست و هزینه بالا آن ندارید. برای این موضوع کافی است با ما در  تماس باشید. این کار توسط تیم متخصص کار در ارتفاع نماسازان پیشرو انجام شده که از سال 1388 در این حرفه خدمت زسان بوده است.

هدف از نماشویی در کرج و دیگر کلان شهرها

امروزه در کلان شهرهایی همچون کرج به علت ازدحام جمعیت و وسایل نقلیه آلودگی بسیار زیاد است. علاوه بر آلودگی گرد و غبار نیز عاملی برای کثیف شدن نمای ساختمان ها می باشد. از همین رو نظافت و شستن نمای ساختمان ها برای بهتر شدن جلوه نما امری ضروری است.

در صورت تمیز نشدن نمای ساختمان به صورت منظم و دوره ای ممکن است سیاهی ها و کثیفی ها تبدیل به رسوب شده و به این راحتی ها دیگر از بین نروند.

 

شستن نما در کرج با طناب یا با داربست؟

در قدیم برای انجام خدمات در ارتفاع و نمای ساختمان ها از نصب داربست استفاده می شد. امروزه با پیشرف علم و تکنولوژی داربست جای خود را به کار با طناب یا همان راپل داده است. 

برای خدمات در ارتفاع مخصوصا شستشوی نما از خدمات راپل استفاده می شود. به مجریان این امر که راپل کار گفته می شود. با استفاده از این روش نماشویی برای ساختمان های مسکونی در بازه زمانی کمی انجام خواهد شد.

نماشویی با طناب بر خلاف داربست هزینه کمی دارد. ایمنی پرسنل در این روش به مراتب بیشتر از کار با داربست است. همچنین بر خلاف داربست این روش مزاحمتی برای عابرین پیاده و وسایل نقلیه نداشته و امنیت ساختمان را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

پس نظافت نمای ساختمان در کرج توسط کار با طناب بوده و به هیچ عنوان نیاز به داربست نمی باشد.

شستشو نما ساختمان با راپل
شستشو نما ساختمان با راپل

اجرای شستشو نما با طناب خطر ندارد؟

استفاده از راپل کار در کرج برای شستن نما به هیچ عنوان خطر و ریسکی ندارد. البته چنانچه تکنسین های این کار دوره های مخصوص این کار را نگذرانده باشند این روش می تواند خطرناک باشد.

از دیگر شرایط پرسنل این امر می توان نداشتن ترس از ارتفاع، نداشتن اعتیاد و نداشتن مشکلات جسمی و روانی نام برد.

بازدید از نما برای مشاوره و تعیین قیمت

چنانچه قصد تمیز کردن نمای ساختمان خود در کرج را دارید می بایست ابتدا با ما تماس بگیرید. برای ارائه توضیحات و قیمت به شما دیدن ساختمان یا ارسال عکس الزامی است.

پس از رویت نما، کارشناسان ما توضیحات و بهترین روش را به شما اعلام می کنند. سپس با توجه به شرایط نما قیمت کار به شما اعلام می گردد.

روش های مختلف برای نظافت نمای ساختمان

در نماشویی ساختمان روش های متفاوتی وجود دارد که به فراخور جنس نما و میزان کثیفی انتخاب بهترین روش صورت خواهد گرفت. در زیر به مهم ترین روش های شستن نما اشاره شده است.

 • شستشو توسط دستگاه واترجت
 • شستشو با آب و مواد شوینده
 • شستشو با واتر سندبلاست
 • نماشویی با سمباده و مواد مخصوص
 • نماشویی با اسید های مخصوص
 • نظافت توسط ابر و تی

برای آشنایی با هر یک از روش های بالا توصیه می شود مقاله شستشو نما با طناب را مطالعه بفرمایید.

 

واترجت بهترین روش شستن نما در کرج

بهترین روش، آسان ترین روش و مقرون به صرفه ترین راه برای تمیز کردن نمای ساختمان به طور قطع استفاده از واترجت می باشد. در این روش آب با فشار زیاد به نما خورده و باعث تمیزی و نظافت نما می گردد.

این روش برای انواع نماهای سنگی، آجری، سیمانی، کامپوزیت، شیشه ای و چوبی کاربرد دارد. البته برای تمیزی 100 درصدی برخی از تناها مانند نمای شیشه ای و نمای کامپوزیت می توان از اجرای ابر و تی پس از نماشویی با واترجت بهره برد.

واترجت ها انواع مختلفی دارند که بهترین آنها واترجت های سه فاز هستند. میزان فشار آن ها بستگی به جنس نما و میزان کثیفی دارد. توضیحات بیشتر را می توانید در مقاله نماشویی با واترجت مطالعه بفرمایید.

شستن نما با واترجتآمادگی ساکنین در زمان اجرای نماشویی

معمولا توصیه ما این است که هنگام شستن نما تمامی ساکنان در منزل حضور داشته باشند. این موضوع برای ساختمان های قدیمی تر ضرورت بیشتری دارد. 

دلیل این موضوع امکان نفوذ آب به داخل ساختمان از طریق درز های احتمالی موجود در پنجره ها است. البته در حین شستشو آب با فشار بالا مسقیم به پنجره ها گرفته نمی شود. اما همان آب کمی که برای زدودن خاک گرفته می شود و شره آب از طبقات بالا ممکن است غافلگیر کننده باشد.

بیمه بودن تمامی پرسنل برای کار نظافت نما

یکی از مواردی که بسیار برای مشتریان مهم است بحث بیمه بودن پرسنل می باشد. عوامل اجرایی شرکت نماسازان پیشرو همگی دارای بیمه مسئولیت یا همان بیمه حوادث می باشند. 

قبل از شروع کار بیمه نامه به رویت کارفرما خواهد رسید. توجه به این نکته ضروری است که شرکت نیرو ها را بیمه می نماید و در واقع در بحث بیمه شرکت به عنوان کارفرما لحاظ خواهد شد. در صورت بیمه نمودن توسط خود مجری بیمه در در صورت بروز حادثه زیر بار نرفته و مسئولیت به عهده مدیر ساختمان خواهد بود.

قیمت نماشویی ساختمان در کرج

همانطور که پیش تر گفته شد برای مشخص شدن قیمت کار، حتما می بایست نما رویت شود. در براورد هزینه پارامترهای متفاوتی تاثیر گذار است. به مهمترین این موارد در زیر اشاره شده است.

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر ساختمان
 • جنس نمای ساختمان
 • روش شستشو نما که با توجه به جنس نما مشخص می شود.
 • میزان تمیزی و کثیفی نما
 • میزان سختی کار (مانند فاصله پیشانی نما تا بدنه نما)

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع می توانید نوشته قیمت نماشویی ساختمان را مطالعه نمایید.

قیمت شستشو نما و نماشوییقرارداد شستشو نما در کرج

به طور قطع و با توجه به حساسیت کار در ارتفاع برای نماشویی ساختمان عقد قرارداد قبل از کار ضروری بوده و یکی از ویژگی هایی است که در انتخاب پیمانکار باید به آن توجه نمود.

قرارداد مربوطه حتما می بایست موارد ضروری و واجب را در خود گنجانده باشد. در زیر به مهمترین موارد ذکر شده در قرارداد اشاره شده است.

 1. مشخصات کارفرما و پیمانکار
 2. ذکر دقیق موضوع پروژه با جزئیات
 3. مبلغ قرارداد و ذکر نحوه تسویه 
 4. تعهدات پیمانکار
 5. تعهدات کارفرما
 6. ذکر شماره بیمه نامه کارکنان و سلب مسئولیت از کارفرما

توصیه می شود قبل از انتخاب پیمانکار، قرارداد های هر شرکت را مطالعه و سپس با بهترین پیمانکار وارد کار شوید.

تعهدات کارفرما و پیمانکار در شستن نما

در انجام خدمات ساختمانی معمولا هر کدام از طرفین قرارداد وظایفی دارند که باید انجام شود تا فرایند اجرای کار به بهترین شکل ممکن پیش رود. در جدول زیر به تعهدات طرفین برای پروژه شستن نما اشاره شده است.

تعهدات پیمانکار تعهدات کارفرما
استفاده از پرسنل مجرب و دوره دیده همکاری با پرسنل مشغول به کار
رعایت اصول ایمنی پرداخت به موقع دستمزد پیمانکار طبق قرارداد
بیمه بودن تمامی مجریان کار فراهم کردن آب مصرفی
استفاده از ادوات استاندارد فراهم کردن برق مورد نیاز
استفاده از متریال و مصالح مرغوب انتخاب یک نماینده جهت تعامل با پیمانکار
تحویل کار در موعد مقرر جلوگیری از عبور و مرور غیر ضروری ساکنین در پشت بام
تقدیم قرارداد به کارفرما قبل از شروع کار محصور نمودن پایین کار و جلوگیری از پارک ماشین ها

 

سخن پایانی و جمع بندی برای خدمات در کرج

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو که در سال 1388 تاسیس شده است با کادری مجرب و متعهد در سراسر استان البرز و مخصوصا شهر کرج آماده خدمت رسانی به مشتریان است. چنانچه قصد شستن نمای ساختمان خود را دارید کافی است با ما تماس گرفته و با کارشناسان ما صحبت نمایید.

کار شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت و با قیمتی اقتصادی به انجام خواهد رسید. علاوه بر نماشویی در کرج دیگر خدمات ما همانند پیچ رولپلاک نما در کرج قابل ارائه می باشد.

برای دیدن نمونه کارها و چگونگی انجام آن از صفحات ما در اینستاگرام و آپارات دیدن فرمائید.

0/5 (0 نظر)
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما