پیچ و رولپلاک سنگ نما در مارلیک

برای انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان خود در مارلیک، من جمله پیچ و رولپلاک نما، شستشوی نما، رنگ آمیزی نما و… می توانید با ما تماس بگیرید. تمامی این خدمات در مارلیک بدون داربست و به روش راپل یا همان کار با طناب انجام خواهد شد. در ادامه این مطلب برای شما عزیزانی که ساکن مارلیک هستید هر مورد را تشریح خواهیم نمود.

در زبان انگلیسی واژه rope به معنای طناب می باشد. با پیدایش انجام کار با طناب این حرفه نام rope access را به خود گرفت که به معنای دسترسی با طناب می باشد. اما واژه rappel نامی شد به صورت مختصر و به گونه ای اصطلاح گونه که هم اکنون اکثریت مردم کار با طناب در ارتفاع را با نام راپل می شناسند.

به شخص یا تکنسینی که تمامی دوره های کار در ارتفاع با طناب را دیده باشد و بتواند خدمات مختلف در ارتفاع و نمای ساختمان را توسط ادوات مربوطه انجام دهد راپل کار می گویند. راپل کاری اسمی است که گاهی به این حرفه اطلاق می شود. شخص راپل کار حتما می بایست از آمادگی جسمانی کافی برخوردار بوده و بیماری های زمینه ای نداشته یاشد. مهمترین موضوعی که برای یک راپل کار و حرفه راپل کاری حائز اهمیت است آلوده نبودن شخص به مواد مخدر است.

امروزه به حدی خدمات راپل و انجام کارها توسط این متد گسترش پیدا کرده است که شاید نتوان لیست کاملی از این خدمات را نام برد. گاهی مشتریان محترم راجع به کاری با ما تماس می گیرند که تا به حال انجام آن کار توسط طناب به ذهن خود ما هم خطور نکرده است. در زیر مهمترین و مرسوم ترین اموری که امروزه توسط خدمات راپل آن هم در مارلیک به انجام می رسد را برای شما ذکر کرده ایم.

 1. پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان و نصب سنگهای ریزش کرده
 2. شستشو نما با طناب یا همان نماشویی
 3. رنگ آمیزی نماهای سیمانی و فریم ها و سطوح فلزی نما و نقاط مرتفع
 4. پوشاندن و بستن درز انقطاع ساختمان
 5. نصب تابلو، بنر، بیلبورد و… در نما و ارتفاع
 6. اجرای رزین و جلا برای چوب و آجر و سنگهای تزیینی
 7. پوشاندن و بستن نورگیرها و پاسیو ها توسط توری
 8. اجرای نورپردازی و تعویض لامپ های سوخته نما
 9. آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان
 10. اجرای ایزوگام در ارتفاع و نماهای جانبی ساختمان
 11. اجرای سیمان کاری در ارتفاع
 12. کندن و درآوردن جای دریچه هوا و هود
 13. نصب لوله های هواکش و سانتریفیوژ
 14. جوشکاری در ارتفاع و نمای ساختمان
 15. بندکشی و اجرای نانو و آب گریز کردن نما

موارد بالا تنها بخشی از مهمترین خدمات قابل ارائه توسط راپل می باشد. برای توضیحات بیشتر و مطالعه راجع به هر قسمت می توانید مقاله های مربوطه را در سایت ما مطالعه بفرمایین.

 

یکی از مشکلات رایجی که امروزه تمامی ساختمان ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، ریزش و افتادن سنگ از نمای ساختمان است. دلایل مختلفی برای شل شدن و افتادن سنگ نما وجود دارد. عمده ترین این دلایل استفاده از سیمان خشک حین سنگ کاری، نشست ساختمان و باد و طوفان می باشد.

خطرات جانی و مالی ناشی از افتادن سنگ نما این موضوع را بسیار چالش بر انگیز کرده است. اما راه چاره برای رهایی از این دغدغه بزرگ فقط و فقط پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما است. نماسازان پیشرو شرکت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب و بدون داربست بوده که با رزومه ای قوی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

چنانچه سنگی از نمای شما دچار ریزش شد به طور قطع می بایست همه سنگها را محکم نمود. چرا که ریزش یک سنگ به نوعی اعلام هشدار در مورد ضعف کل نما است.

برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج و بالاخص مارلیک کافی است با ما تماس بگیرید. برای براورد هزینه و توضیحات یا می بایست از کار بازدید شود و یا از نما عکس ارسال شود.

پیچ و رولپلاک نما چیست؟

پیچ رولپلاک نما کاری است که برای محکم کردن سنگ های نما و جلوگیری از افتادن و بروز خطرات جانی و مالی انجام می شود.


0/5


(0 نظر)

چه زمانی به پیچ و رولپلاک نما نیاز داریم؟

به محض مشاهده شل شدن یا درز باز کردن سنگ های نمای ساختمان اقدام به اجرای پیچ رولپلاک نما امری واجب است. هر چند که بهترین راه، پیشگیری از افتادن سنگ نما است.


0/5


(0 نظر)

چرا انجام پیچ کردن نما ضرورت دارد؟

افتادن سنگ نما علاوه بر خطرات جانی و مالی که در پی دارد، درنگ در انجام تثبیت سنگ ها باعث صرف هزینه بیشتر برای ترمیم قسمت های افتاده می شود. متاسفانه امروزه به دلیل ساخت و ساز های بسیار زیاد و همچنین استفاده از سیمان خشک باعث شده ریزش سنگ نما دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز خیر!


0/5


(0 نظر)

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست توسط چه کسانی انجام می شود؟

خدمات پیچ رولپلاک نما می بایست توسط راپل کارانی انجام شود که علاوه بر تسلط بر متد راپل، دارای تجربه کافی در زمینه پیچ رولپلاک نما باشند. دانش کافی در کار با ادوات این حرفه و وجدان کاری از دیگر شرایط انجام دهندگان این امر می باشد. 


0/5


(0 نظر)

اجرای پیچ رول پلاک نما با طناب یا با داربست؟

امروزه کار با طناب در ارتفاع یا همان راپل جایگزین کار روی داربست شده است. علاوه بر ایمنی و دردسر کم راپل نسبت به داربست، بزرگترین مزیت این روش هزینه کمتری است که کارفرما پرداخت می نماید. با انجام کار توسط طناب و عدم نصب داربست جلوی تردد گرفته نشده و همچنین راه دزد به منزل شما میسر نمی گردد!


0/5


(0 نظر)

نحوه محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چگونه است؟

برای براورد هزینه یا می بایست از کار بازدید به عمل آید و یا شما مشتری محترم تصویر نما را برای ما ارسال نمایید. در نهایت با توجه به مشخصات نما یک قیمت به صورت کنتراتی به شما اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است که قیمت به صورت دانه ای و متر مربعی به دلایل منطقی که وجود دارد، مقدور نمی باشد.


0/5


(0 نظر)

آیا مجریان پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بیمه هستند؟

تمامی پرسنل گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو بیمه مسئولیت یا همان بیمه حوادث بوده و این بیمه نامه به سمع و نظر کارفرما قبل از شروع کار خواهد رسید. فلذا شما در قبال کارکنان کوچکترین مسئولیتی نخواهید داشت.


0/5


(0 نظر)

آیا محکم کاری سنگ نما دارای گارانتی می باشد؟

خدمات تثبیت و محکم کردن سنگ های نما توسط پیچ رولپلاک دارای 5 سال گارانتی کتبی می باشد. چنانچه به مدت 5 سال سنگی از قسمت های پیچ شده ریزش نماید ما موظف به ترمیم رایگان آن قسمت از نما خواهیم بود.


0/5


(0 نظر)

آیا سنگ های ریزش کرده نما نصب خواهد شد؟

پس از اجرای تثبیت سنگ های نما توسط پیچ رولپلاک نما نوبت به ترمیم قسمت های ریزش کرده خواهد رسید. ابعاد سنگ ها توسط پرسنل به شما اعلام می شود. شما سنگ های مربوطه را تهیه کرده و پرسنل آن ها را نصب خواهند نمود.


0/5


(0 نظر)

آیا قبل از شروع کار قرارداد منعقد می گردد؟

قبل از شروع کار پیچ و رولپلاک نما، قرارداد بسته خواهد شد و روز شروع کار یا قبل از آن به شما تقدیم خواهد شد. حالت دیگر این است که در انتهای کار فاکتور به شما داده خواهد شد. تمامی موارد در این قرارداد یا فاکتور ذکر می گردد.


0/5


(0 نظر)

پیچ های مورد استفاده دارای چه ویژگی هایی هستند؟

پیچ های مورد استفاده در کار تثبیت سنگ نما از جنس گالوانیزه و ضد زنگ می باشد. طول پیچ ها بستگی به ضخامت سنگ دارد. در 90 درصد مواقع ضخامت سنگ های امروزی بین 1/5 تا 2 سانت می باشد. بهترین ابعاد برای این سنگها پیچ 5 سانت است. پیچ بلندتر ممکن است ملات را رد کرده و گیرایی نداشته باشد.


0/5


(0 نظر)

پوشاندن روی پیچ ها و زیبا سازی چگونه انجام می شود؟

پس از اجرای کار پیچ رولپلاک نما به منظور از بین نرفتن زیبایی نما می بایست روی پیچ ها بتونه شود. بتونه مورد استفاده می بایست به گونه ای باشد که هم رنگ سنگ نما باشد و ظاهر نما را از بین نبرد. بتونه توسط سیمان سفید و پودر رنگ به گونه ای ترکیب خواهد شد که تا جای ممکن همرنگ درآید. برای بتونه کاری، پیچ ها می بایست به اندازه 2 تا 3 میلیمتر به داخل سنگ هدایت شده تا بتونه هم سطح سنگ قرار گیرد.


0/5


(0 نظر)

حوزه فعالیت ما در چه مکان هایی هستند؟

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو با داشتن 5 شعبه در تهران از سال 1388 تا کنون در حال خدمت رسانی در زمینه خدمات راپل علی الخصوص خدمات پیچ رولپلاک نما می باشد. حوزه کاری ما در تمام نقاط تهران و حومه و کرج و توابع می باشد. گفتنی است چنانچه حجم کار بزرگ باشد در تمام نقاط کشور آماده خدمت رسانی می باشیم.


0/5


(0 نظر)

شستشوی نما یعنی پاکسازی و جرم زدایی آلودگی ها از نمای ساختمان به جهت نگهداری و محافظت از نما. همانطور که می دانید پس از گذشت زمان نمای ساختمان ها بر اثر گرد و غبار و بارش باران های اسیدی آلوده و کثیف می شوند. از همین رو برای پاکسازی و جرم زدایی نیازمند شستشوی نمای ساختمان با روش های مختلفی که وجود دارد، می باشد.

اگر نمای ساختمان شما در مارلیک مدتی است که آلوده شده و کثیف دیده می شود حتماً فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا با گذشت زمان و نفوذ آلودگی ها به خورد سنگ فرآیند پاکسازی و جرم زدایی از نما بسیار سخت و پر هزینه خواهد شد. حتی در شرایط خاص ممکن است آلودگی هایی که به خورد سنگ نفوذ کردهاند از بین نرود و به صورت دائمی بر روی سطوح نمای ساختمان شما بماند.

نتیجتا بهترین کاری که برای محافظت از نمای ساختمان می شود انجام داد نماشویی و شستن نما می باشد. با سریعتر اقدام کردن جهت این کار هم نمای ساختمان خود را از بستن رسوب نجات خواهید داد و هم هزینه پایین تری را پرداخت خواهید کرد.

نماشویی و شستشو نما بدون داربست مبلغ چشمگیری از هزینه های شما را کاهش خواهد داد مخصوصا که اگر به صورت دوره ای این کار انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله شستشوی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از جنبه های مهم و تأثیرگذار در طراحی و زیبایی ساختمانها است. این موضوع به عنوان یک عنصر تزیینی نه تنها به زیبایی و جلب توجه نمای ساختمان کمک می کند، بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز اهمیت دارد. در ادامه به برخی از اهمیت ها و ضرورت های رنگ آمیزی نمای ساختمان اشاره می شود:

زیبایی و جلب توجه: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک عنصر تزیینی می تواند زیبایی و جلب توجه را افزایش دهد. انتخاب رنگهای مناسب و هماهنگ با محیط می تواند جذابیت و استثنایی بودن ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهد.

تأثیر روحی و احساسات: رنگها توانمندی دارند که بر روحیه و احساسات افراد تأثیر بگذارند. برخی رنگها ممکن است آرامش بخش باشند، در حالی که رنگهای دیگر ممکن است انرژی بخش یا هیجان انگیز باشند. انتخاب رنگهای مناسب می تواند احساسات و حالات روحی مردم را تغییر دهد.

تفکیک و شناخت: از طریق استفاده از رنگها می توان قسمتهای مختلف ساختمان را تفکیک کرده و به وضوح نمایان کرد. این تفکیک به بهبود سازماندهی و شناخت فضاها کمک می کند.

حفاظت از ساختمان: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک لایه محافظ می تواند از ساختمان در برابر عوامل آب و هوایی، اشعه UV، خوردگی و سایر خسارات حفاظت کند. این امر می تواند عمر مفید ساختمان را افزایش دهد و هزینه های نگهداری را کاهش بدهد.

تأثیر بر فضای محیطی: رنگ آمیزی می تواند تأثیرات زیادی بر فضای محیطی ایجاد کند. انتخاب رنگهای مناسب با توجه به محیط اطراف می تواند به تعامل مثبت با فضاهای اطراف کمک کند.

بیان هویت و نشانه گذاری: رنگ آمیزی می تواند هویت و نشانه گذاری برای ساختمان فراهم کند. برخی سازمانها یا ادارات از رنگها به عنوان بخشی از هویت خود استفاده می کنند تا آن را بهتر و شناخته تر کنند.

در کل، رنگ آمیزی نمای ساختمان نه تنها از لحاظ زیبایی مهم است بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز ارزشمند می باشد. توجه به تعادل بین جلب توجه و عملکرد پایدار می تواند به بهترین نحو از رنگها بهره گرفته شود.

اجرای رنگ آمیزی نما در مارلیک آن هم به صورت درست و اصولی راه روش های خاص خود را دارد. در انتخاب یک شرکت معتبر کار در ارتفاع جهت نقاشی نما بسیار می بایست وسواس به خرج داد. چرا که وقتی هزینه بابت رنگ آمیزی نما می شود این هزینه هدر نرفته و بعد از یک سال نما به همان حالت قبل بر نگردد.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله رنگ آمیزی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

از کارهای ما در اینستاگرام و یوتیوب دیدن فرمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما