اجرای ایزوگام دیوار نما ساختمان، نصب ایزوگام در ارتفاع یا به عبارت دیگر ایزوگام دیوار عمودی ساختمان ها امروزه به راحتی توسط کار با طناب یا همان خدمات راپل و بدون نیاز به داربست در اسرع وقت و با هزینه ای معقول با ایمنی کامل قابل انجام است.

ایزوگام دیوار نما ساختمان توسط گروه ما یعنی گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو با داشتن پنج شعبه در سراسر تهران در اسرع وقت انجام خواهد شد. در این مقاله هر آنچه را که لازم است درباره ایزوگام کاری در ارتفاع بدانید را به شما خواهیم گفت.

 

معرفی ایزوگام نمای ساختمان و اهمیت آن

ایزوگام نمای ساختمان یکی از راه‌حل‌هایی است که برای بهبود عملکرد ساختمان‌ها در مقابل تغییرات آب و هوا، صدا، حرارت و رطوبت استفاده می‌شود. این نوع نمای ساختمان از جنس پوشش‌های ساختمانی است که ضمن افزایش عمر مفید ساختمان، نقش موثری در کاهش هزینه‌های انرژی و حفاظت از محیط زیست دارد.

مزیت اصلی ایزوگام نمای ساختمان، عملکرد بالای ساختاری آن است که باعث کاهش هزینه‌های مربوط به حفظ دما و کاهش صدا می‌شود. این نوع پوشش ساختمانی با فضای گازی درون خود قابلیت جذب حرارت و حفظ آن را دارد که باعث کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی ساختمان می‌شود.

به علاوه، ایزوگام نمای ساختمان همچنین باعث کاهش پدیده ترک خوردگی و زنگ زدگی ساختمان می‌شود. این پوشش ساختمانی به علت داشتن قابلیت انعطاف‌پذیری بالا و عدم جذب رطوبت، در مقابل تغییرات شدید آب و هوایی مقاوم است و همچنین به عنوان یک عایق صوتی هم عمل می‌کند که نقش مهمی در کاهش نفوذ صدا به ساختمان دارد.

با توجه به تمامی این مزایا، ایزوگام دیوار نما ساختمان به عنوان یک پوشش ساختمانی مطمئن و کارآمد، در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، استفاده از این نوع پوشش ساختمانی باعث کاهش هزینه‌های مصرفی و حفاظت از محیط زیست در بلندمدت خواهد شد.

بنابراین، با توجه به مزایای بیان شده، استفاده از ایزوگام نمای ساختمان به عنوان یک راه‌حل کارآمد و اقتصادی در بهبود عملکرد ساختمان‌ها و حفاظت از محیط زیست، پیشنهاد می‌شود.

اجرای ایزوگام روی نما و ارتفاع - نماسازان پیشرو
نصب ایزوگام دیوار عمودی ساختمان – کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

نحوه اجرا و نصب ایزوگام در ارتفاع و نمای ساختمان

اجرای ایزوگام در ارتفاع امروزه توسط متد کار با طناب یا همان راپل به راحتی با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام می شود. نصب داربست علاوه بر اینکه در خیلی از قسمت ها امکان پذیر نیست از لحاظ اقتصادی نیز اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود.

اجرای ایزوگام در ارتفاع و نمای ساختمان با طناب بدون داربست، یکی از روش‌های پرکاربرد در صنعت عایق‌سازی ساختمان است. این روش به کمک طناب و تجهیزات ایمنی مناسب، به افراد اجازه می‌دهد تا در ارتفاعات بالا و در نواحی دشوار نصب ایزوگام را انجام دهند.

در این روش، برای نصب ایزوگام در ارتفاع، ابتدا باید تجهیزات مناسب خدمات راپل شامل کلاه، کفش، کمربند ایمنی، طناب و دستکش را آماده کرد. همچنین برای تضمین ایمنی کامل، باید از تجهیزات دیگری همچون کلاه ایمنی و استفاده از دستکش‌های مناسب برای حفاظت از دستان استفاده کرد.

با توجه به فواید متعدد و هزینه کمتر نصب ایزوگام با طناب بدون داربست، این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌هادر عایق‌سازی ساختمان‌ها به شمار می‌رود. این روش امکان نصب ایزوگام در نواحی دشوار و با دسترسی کم را فراهم می‌کند و همچنین هزینه کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.

در نهایت، برای تضمین ایمنی کامل در نصب ایزوگام دیوار نما ساختمان با طناب بدون داربست، باید به دقت و حساسیت خاصی در اجرای هر مرحله به کار گرفته شود. همچنین قبل از شروع هرگونه کاری، باید از صلاحیت و تجربه کافی افرادی که این کار را انجام می‌دهند، اطمینان حاصل شود.

موارد استفاده از ایزوگام در ارتفاعات ساختمان

استفاده از ایزوگام و خدمات قابل ارائه توسط تیم ما موارد مختلفی است که در زیر به صورت تیتروار به آن اشاره کرده ایم و سپس به توضیح راجع به هر یک خواهیم پرداخت.

  • ایزوگام دیوار های کناری و جانبی ساختمان
  • ایزوگام کنج سینه کفتری های موجود در نما
  • ایزوگام لوله ها و کانالهای مختلف مانند کانال کولرهای موجود در ارتفاع
  • ایزوگام نقاط مختلف مورد نیاز در ارتفاعات و نمای ساختمان

تمامی موارد بالا و هر آنچه که شما نیاز داشته باشید و ما در بالا ذکر نکرده ایم توسط کار با طناب قابل اجرا می باشد. در زیر به طور اجمالی راجع به هر مورد به توضیح خواهیم پرداخت.

ایزوگام دیوار بقل یا دیوار کناری ساختمان

ایزوگام دیوار بقل یا دیوار کناری ساختمان، یکی از راه‌حل‌هایی است که برای ایجاد عایق حرارتی و صوتی در دیوارهای بقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش، باعث کاهش هزینه‌های انرژی در ساختمان شده و بهبود کیفیت زندگی ساکنان را تضمین می‌کند.

البته که در کشور ما بیشتر مواقع هنگامی که از نمای جانبی آب به داخل ساختمان نفوذ می کند مالکین ساختمان به فکر ایزوگام کردن این قسمت از ساختمان می افتند. 

اینکه کل نمای بقل ایزوگام کاری شود یا بخشی از آن به صلاح دید کارفرما می باشد. مسلما با انجام کل این سطح، خیال شما برای همیشه راحت خواهد شد.

کار روی نمای ساختمان اجرای ایزوگام در ارتفاع
کار روی نمای ساختمان – اجرای ایزوگام در ارتفاع

نصب ایزوگام روی سینه کفتری ها و طاقچه های نما

یکی دیگر از کاربردهای ایزوگام دیوار نما ساختمان اجرای آن به منظور عایق بندی نمای ساختمان است. معمولا در نماهای جدید به منظور زیبایی بیشتر نما برجستگی ها و ابزارهایی روی نما کار می شود. این برجستگی ها شامل ستون ها، قاب پنجره ها و سینه کفتری می باشد. 

سینه کفتری های موجود چنان چه بد نصب شوند به طوری که شیب آن ها به سمت داخل باشد، در هنگام بارندگی مشکل ساز می شوند. چرا که آب روی آنها گیر کرده، به کنج آنها رفته و کم کم به داخل ساختمان نفوذ خواهد کرد.

چنانچه با این مشکل مواجه شدید یکی از راه های جلوگیری و ترمیم این معضل استفاده از ایزوگام می باشد. این کار همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید به راحتی و با نصب ایزوگام به شکل ال یا نود درجه صورت می پذیرد. 

نصب ایزوگام در ارتفاع با طناب
تعمیرات و مرمت نمای ساختمان – نصب ایزوگام در ارتفاع

ایزوگام لوله ها و کانال های در ارتفاع و نمای ساختمان

ایزوگام کاری یکی از مهمترین فعالیت هایی است که در ساختمان های بلند و در ارتفاع انجام می شود. این فعالیت به منظور عایق بندی لوله ها و کانال های موجود در نمای ساختمان و همچنین حفاظت از آن ها در برابر شرایط آب و هوایی سخت انجام می شود.

به عنوان مثال چنانچه لوله های هواکش و یا کانال های کولر روکار شما دچار نشتی شده باشد و یا حتی سرمایش یا گرمایش مطلوب را نداشته باشد یکی از راهکارها اجرای ایزوگام دور تا دور آنها می باشد.

این کار را معمولاً تیم هایی از متخصصین کار در ارتفاع، با استفاده از دستگاه های خاص و تجهیزات ایمنی انجام می دهند. این تیم ها برای انجام کار، در ارتفاعات بالای ساختمان ها و نیز در شرایط آب و هوایی سخت باید توجه کافی به ایمنی خود داشته باشند.

این فعالیت در صورت عدم انجام، می تواند منجر به آسیب دیدن لوله ها و کانال ها شده و باعث خرابی سازه شود. همچنین، ایزوگام کاری به عنوان یک عامل مهم در حفظ حرارت و حفاظت از ساختمان در برابر شرایط آب و هوایی سخت، می تواند به بهبود راهبرد حفاظتی ساختمان و بهبود کیفیت زندگی ساکنین کمک کند.

در نتیجه، ایزوگام کاری لوله ها و کانال های موجود در ارتفاع و نمای ساختمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. این فعالیت باید با توجه به شرایط محیطی و نوع کاربری ساختمان به صورت دوره ای انجام شود.

در تصویر زیر تکنسین های کار در ارتفاع ما را در حال ایزوگام کاری کانال کولر مشاهده می فرمایید.

ایزوگام کاری در ارتفاع با طناب - نماسازان پیشرو
ایزوگام کاری در ارتفاع با طناب – نماسازان پیشرو

اجرا و نصب ایزوگام برای هر نقطه از ارتفاع

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا هر نقطه از ارتفاعات ساختمان و یا نمای ساختمان که نیاز به ایزوگام داشته باشد، می توانید از خدمات ایزوگام دیوار نما ساختمان ما بهره مند شوید.

به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید پرسنل ما در حال ایزوگام کاری گنبد های فلزی موجود در نمای ساختمان هستند. چنانچه نیاز به اجرای ایزوگام در هر نقطه از ارتفاعات ساختمان وجو داشت کافی است با ما در میان گذاشته تا مشاورین ما شما را راهنمایی کرده و توضیحات کامل را به شما ارائه دهند.

نصب ایزوگام بدون داربست - کار در ارتفاع نماسازان پیشرو
نصب ایزوگام بدون داربست – کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

انواع ایزوگام و کاربردهای آنها

ایزوگام ها از نظر تعداد لایه و پوشش های بیرونی آنها متفاوت هستند. به عنوان مثال ایزوگام های دو لایه نسبت به ایزوگام های تک لایه کیفیت بهتری داشته و برای مکان های حساس تر مورد استفاده قرار می گیرند. مسلما ایزوگام های دو لایه قیمت بالاتری نسبت به ایزوگام های تک لایه دارند.

ایزوگام ها از نظر پوشش بیرونی به چند دسته تقسیم می شوند. ایزوگام بدون پوشش، ایزوگام پوشش آلمینیومی و ایزوگام با پوشش های طرح دار بخشی از این انواع می باشند. ایزوگام های بدون پوشش معمولا در کف سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. ایزوگام های روکش آلومینیومی معمولا در کف پشت بام ها و بهتر بگوییم هر کجا که در معرض تابش نور شدید آفتاب باشد، بیشتر کاربرد دارند. هرچند که در اکثر مکان ها می توان از آنها استفاده نمود. 

از ایزوگام های طرح دار در مواقعی استفاده می شود که علاوه بر عایق بندی ظاهر کار نیز مورد اهمیت باشد. به عنوان مثال چناچه نیاز به ایزوگام دیوار نما ساختمان باشد می توان به منضور حفظ زیبایی از این نوع ایزوگام ها استفاده نمود. امروزه طرح های متنوع و زیادی از این نوع موجود می باشد.

 

انواع ایزوگام محل کاربرد مقایسه قیمت
بدون پوشش جاهایی که در معرض دید نباشد مانند سرویس بهداشتی ها پایین تر از همه
پوشش آلومینیومی جاهایی که در معرض تابش نور آفتاب باشد مانند پشت بام و نمای ساختمان قیمت متوسط
پوشش طرح دار جاهایی که علاوه بر عایق بندی بحث زیبایی نیز اهمیت داشته باشد. مانند نمای جانبی ساختمان گران تر از همه

 

نکات مهم قبل از اجرای ایزوگام دیوار نما ساختمان

قبل از نصب ایزوگام باید قبل از انجام هر کاری سطح کار عاری از هر گونه کثیفی باشد، چرا که ایزوگام به سطح مد نظر کاملا جذب شود. یکی از دلایل اصلی نصب ایزوگام  این است که از ورود رطوبت و آب جلوگیری نماییم، پس باید حتما این نکته را رعایت کنیم که سطح کار کاملا تمیز باشد تا هیچ گونه آبی نتواند به داخل ساختمان نفوذ نماید.

 پس از تمیزکاری زیر کار نما نوبت به پر کردن ترک ها، درزها و شکاف ها می رسد. وجود هر گونه درز و ترک سبب بی ارزش شدن ایزوگام کاری می شود. برای پر کردن درز و شکاف بسته به شرایط نما می توان از بتونه و سیمان و یا دیگر مواد مناسب استفاده نمود.

پس از انجام کارهایی که در بالا ذکر شد لازم است قبل از ایزوگام کاری با یک شعله بسیار قوی سطح نما حرارت داده شود. دلیل انجام این کار بدین خاطر است که هر گونه رطوبت و یا مولکول آبی که در سطح دیوار وجود دارد از بین برود. این امر برای نصب ایزوگام موضوعی کاملا حیاتی است.

ایزوگام کردن نمای ساختمان با طناب - نماسازان پیشرو
ایزوگام کردن نمای ساختمان با طناب – نماسازان پیشرو

قیمت و هزینه ایزوگام دیوار نما ساختمان

قیمت و هزینه کار ایزوگام کاری در ارتفاع و نمای ساختمان همانند تمامی خدمات تعمیرات و مرمت نمای ساختمان بستگی به حجم کار داشته و برای اعلام قیمت درست و دقیق حتما می بایست از نما بازدید به عمل آید. چنان چه انجام کار ایزوگام برای دیوار کناری یا جانبی ساختمان باشد و متراژ کار بالای حدودا 40 متر مربع باشد می توان به صورت متر مربعی قیمت اعلام نمود.

قیمت اعلامی توسط ما معمولا فقط اجرت انجام کار بوده و تهیه ایزوگام به عهده کارفرما محترم می باشد. به دلیل تورم موجود در کشور ما، در اینجا از گفتن قیمت دقیق معذوریم. برای آگاهی از این موضوع می توانید با ما تماس بگیرید تا قیمت به شما گفته شود.

اما چنانچه کار ایزوگام برای بخشی از نما و یا برای کانال ها و لوله ها انجام شود، قیمت اجرت انجام کار به صورت چکی یا کنتراتی اعلام خواهد شد. یعنی کارشناسان ما از محل مربوطه بازدید کرده و بسته به حجم کار، سختی یا راحتی کار و دیگر شرایط انجام کار یک هزینه به شما اعلام می کنند که این قیمت به هیچ عنوان دستخوش نغییر قرار نخواهد گرفت. مگر اینکه به حجم کار در حین اجرا اضافه شود.

نتیجه گیری راجع به ایزوگام کاری در ارتفاع با طناب

چنانچه به هر علتی شاهد نفوذ آب از نما و دیوارهای کناری و نقاط مرتفع ساختمان خود بودید، به راحتی و با یک تماس می توانید در اسرع وقت و بدون صرف هزینه داربست، نسبت به ایزوگام کردن آن نقطه و خدمات ایزوگام دیوار نما ساختمان اقدام نمایید.

انجام این کار امروزه توسط کار با طناب و بدون نیاز به داربست توسط متد راپل قابل انجام خواهد بود. ما از ساختمان شما در کوتاه ترین زمان ممکن بازدید کرده و پس از اعلام قیمت و توافق، برای انجام کار شما اقدام خواهیم نمود.

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو با 5 شعبه فعال در سراسر تهران خدمت گذار شما است.

شما عزیزان می توانید از طریق صفحات ما در اینستاگرام و آپارات نمونه کارهای ما را مشاهده بفرمایین.

 

0/5 (0 نظر)
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما