شستشوی شیشه نمای ساختمان

شستشوی شیشه نمای ساختمان و نظافت شیشه در ارتفاع با طناب و بدون داربست از خدمات راپل کاران نماسازان پیشرو می باشد. خدمات شیشه پاک کنی ارائه شده توسط این شرکت در تهران و کرج در اسرع وقت انجام می شود. نماشویی شیشه نما به منظور حفظ زیبایی نما امری کاملا ضروری بوده که با قیمتی مناسب قابل انجام است.

دلیل نماشویی شیشه نما چیست؟

شستن شیشه‌های نما در ساختمان به عنوان یک فعالیت مرتبط با نگهداری و بهبود ظاهر ساختمان انجام می‌شود. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان دهنده اهمیت این عملیات هستند:

1. حفظ زیبایی و تمیزی:
شیشه‌های نما، با گذر زمان و مخصوصا در کلان شهرها با تجمع گرد و غبار، لکه‌ها و آالودگی‌های دیگر پوشیده می‌شوند. شستن شیشه‌ها ظاهر تمیز و روشن ایجاد کرده و زیبایی نما را حفظ می‌کند.

2. نمایش بهتر داخل فضا:
شیشه‌های نما اگر کثیف باشند، می‌توانند از نفوذ نور طبیعی به داخل ساختمان جلوگیری کنند و باعث تاریکی و کاهش روشنایی داخلی شوند. با شستن شیشه‌ها، می‌توان این مسئله را حل کرد.

3. طول عمر شیشه:
آلودگی و ذرات آلوده می‌توانند به طول عمر شیشه‌ها آسیب برسانند. با شستن دوره‌ای شیشه‌ها، می‌توان از خرابی زودرس و کاهش شفافیت آنها جلوگیری کرد.

4. تأثیر بر بهره‌وری انرژی:
شیشه‌های تمیز‌تر می‌توانند به بهتر نفوذ کردن نور و گرما کمک کنند. این موضوع به بهره‌وری انرژی ساختمان در زمستان (استفاده از نور خورشیدی برای گرمایش) و تابستان (کاهش استفاده از سیستم‌های سرمایش) کمک می‌کند.

5. حفاظت از سرمایه:
شیشه‌های نما از جمله عناصر سرمایه‌ای ساختمان هستند. حفظ و نگهداری آنها با نماشویی می‌تواند در طولانی مدت به حفاظت از سرمایه ساختمان کمک کند.

شستن نما در کرج
شستن نما در کرج

6. تأثیر بر ارزش دارایی:
یک نما تمیز و زیبا می‌تواند به ارتقاء ارزش دارایی‌ها و ویژگی‌های ساختمان کمک کند. این ممکن است برای اجاره‌دهندگان، خریداران، و کسانی که با ساختمان در تعامل هستند، جذابیت افزوده شود.

به طور کلی و نتیجتا، شستن شیشه‌های نما به عنوان یک فعالیت نگهداری اساسی می‌تواند به طراحی و عملکرد بهتر ساختمان کمک کند و مزایای متعددی را فراهم آورد.

باید و نباید های نظافت شیشه در ارتفاع

نظافت شیشه در ارتفاع یک وظیفه حساس و پیچیده است که نیاز به تجهیزات و تکنیک‌های خاص دارد تا به‌طور ایمن و موثر انجام شود. در زیر تعدادی از مراحل و نکات مهم برای انجام نظافت شیشه در ارتفاع آورده شده‌اند:

ارزیابی محل
ابتدا باید محل نظافت، ارتفاع و دسترسی به آن را ارزیابی کرد. اگر کار در ارتفاع بالا انجام می‌شود، می بایست اطمینان حاصل نمود که دسترسی به نقاط مورد نیاز فراهم است.

استفاده از ابزارهای ایمنی
همیشه باید از تجهیزات ایمنی استفاده کرد. این ممکن است شامل کلاه ایمنی، دستکش‌های ایمنی، کتانی با دستگاه بند ویژه، و کفش‌های ایمنی باشد.

استفاده از سیستم‌های تعلیق
در صورت نیاز، باید از سیستم‌های تعلیق یا همان راپل برای دسترسی به نقاط دور از دسترس استفاده کرد.

استفاده از تجهیزات نظافت مخصوص
برای نظافت شیشه، می بایست از ابزارهای مخصوص نظافت شیشه مانند خلاء شیشه (Squeegee)، خنک کننده شیشه، و مایع‌های نظافت شیشه استفاده نمود.

برنامه‌ریزی به دقت
برنامه‌ریزی انجام کار به دقت و به ترتیب از بالا به پایین می‌تواند کمک به جلوگیری از به هم ریختگی آب و الودگی شیشه کند.

 

نظافت در شرایط مناسب آب و هوا
حتما باید دقت شود تا  نظافت را در شرایط مناسب آب و هوا انجام داد. از انجام کار در باران، برف، یا زمان‌های وزش باد شدید می بایست خودداری نمود.

آموزش و مهارت
افرادی که مسئول نظافت هستند، باید آموزش‌های مربوط به ایمنی و تکنیک‌های نظافت در ارتفاع را داشته باشند.

استفاده از متخصصان
در موارد پیچیده و خطرناک، بهتر است که نظافت توسط متخصص‌های مجرب و مجاز انجام شود.

همواره ایمنی اولویت اصلی است. اگر اجرای نظافت در ارتفاع خود را به دلیل خطرات مرتبط با آن نمی‌توانید انجام دهید، بهتر است به کمک تیم‌های حرفه‌ای و متخصص در این زمینه همانند شرکت ما بهره بگیرید.

شستن نمای شیشه ای با طناب 

شستشوی نمای شیشه ای امروزه با استفاده از طناب و بدون نیاز به داربست انجام می شود. از همین رو هزینه کار پایینتر شده و همچنین کار با سرعت بیشتری پیش می رود. نماشویی ساختمان با راپل دیگر مزاحم عبور و مرور عابرین و وسایل نقلیه شده و از طرفی ایمنی کار با طناب هم بسیار بالاتر از کار با داربست می باشد.

نظافت شیشه های نما با طناب باعث شده بتوان در بازه زمانی های کوتاه تر این کار انجام داد. چرا که هزینه معقولانه تر شده و همچنین دردسرهای باز و بست داربست دیگر وجود ندارد.

شستشو نما ساختمان با راپل
شستشو نما ساختمان با راپل

شستشوی شیشه های نما با داربست

درست است که بهترین روش و زایج ترین راه شستشوی نما استفاده از راپل است، اما گاهی نمی توان از این روش استفاده نمود. چنانچه سقف و پشت بام ساختمان شیروانی باشد و جای بستن طناب نباشد نمی توان از طناب استفاده نمود.

یا فرض کنید ساختمان دارای پیشانی ای باشد که فاصله آن با بدنه نما و شیشه ها خیلی زیاد باشد. در این صورت نیز امکان استفاده از طناب نبوده و باید از داربست استفاده کرد.

در واقع اولویت شستن نمای ساختمان بدون داربست است مگر اینکه شرایط کار با طناب محیا نباشد و مجبور به استفاده از داربست باشیم.

روال صحیح تمیز کردن شیشه های نمای ساختمان

اما راه درست و صحیح برای تمیزکاری نمای شیشه ای چیست؟ چنانچه شیشه های نما خیلی کثیف باشند حتما می بایست ابتدا توسط واترجت شسته شوند. پس از نماشویی با واترجت لازم است که توسط مواد شوینده و ابر و تی شیشه ها لکه گیری شوند.

در صورتی که نما زود به زود و بازه ای مورد نظافت قرار گیرد دیگر نیاز به واترجت نبوده و با همان ابر و تی شیشه ها به راحتی تمیز می شوند. 

همچنین ممکن است در برخی مواقع موادی همچون سیمان و گچ و … روی شیشه پاشیده باشد که با واترجت از بین نروند. برای این جور مواقع می توان از تیغ شیشه استفاده نمود.

خدمات شیشه پاک کنی در تهران و کرج

نظافت شیشه های موجود در نمای ساختمان ها یکی از عمده فعالیت های شرکت نماسازان پیشرو است. شرکت ما در کرج و تهران و حومه در این زمینه فعال است. بسیاری از ارگان های دولتی، بانک ها، شرکت های خصوصی و مجتمع های اداری و تجاری جز مشتریان ما هستند.

انجام کار به صورت دوره ای برای ساختمان های بزرگ جز وظایف ما می باشد. برای انجام دوره ای و پریودیک نظافت نما قرارداد منعقد خواهد شد و از تخفیف ها و آفرهای ویژه ما بهره مند خواهید شد.

 

آیا پرسنل شستشوی پنجره های نما بیمه هستند؟

به طور قطع انجام امور در ارتفاع و نمای ساختمان ها دارای ریسک و خطرات خاص خود می باشند. البته این خطرات چنانچه نیروها کارآزموده و متخصص باشند، به کمترین حد خود خواهد رسید. همچنین انجام کارها توسط راپل نسبت به تمام روش های دیگر دارای کمترین خطر و ریسک می باشد.

اما به هر حال احتیاط شرط عقل بوده و حتما پرسنل می بایست دارای بیمه مسئولیت باشند. این بیمه برای مشتریان ضروری بوده و در صورت بروز حادثه احتمالی، دیگر مسئولیتی به عهده کارفرما نخواهد بود.

عقد قرارداد برای نظافت نمای شیشه ای ساختمان

انجام کار توسط شرکت نماسازان پیشرو شامل عقد قرارداد می باشد. بستن قرارداد و ذکر تمامی جزئیات برای کارفرما معمولا حائز اهمیت بوده و باعث دلگرمی مشتریان خواهد بود. 

به مواردی که در قرارداد نماشویی شیشه نما ذکر خواهد شد در زیر به صورت تیتروار اشاره شده است.

  • ذکر طرفین قرارداد و مشخصات آنها
  • موضوع قرارداد
  • مبلغ قرارداد و نحوه تسویه
  • ذکر شماره بیمه نامه پرسنل
  • تعهدات کارفرما
  • تعهدات پیمانکار
شستن نمای شیشه ای با طناب
شستن نمای شیشه ای با طناب

قیمت شستن شیشه های نمای ساختمان

هزینه نماشویی ساختمان و بالاخص شیشه های نما بستگی مستقیم به شرایط کار دارد. معمولا براورد قیمت یا به صورت کنتراتی(برای کارهای کوچک) و یا به صورت مترمربعی(برای ساختمان های بزرگ) می باشد.

آیتم های متفاوتی در براورد هزینه تاثیر گذارند. تعداد طبقات و حجم کار، میزان کثیفی شیشه های نما و روش نظافت، در محاسبه قیمت کار اثر گذارند.

برای این امر بازدید از نمای ساختمان و یا ارسال عکس از کار ضروری است. لازم به ذکر است که بازدید رایگان بوده و در اسرع وقت کارشناسان شرکت به محل شما خواهند رسید.

آمادگی مالکین جهت شست و شوی شیشه نما

چنانچه نیاز به شستن نمای شیشه ای توسط واترجت باشد و ساختمان قدیمی باشد حضور مالکین در منزل ضروری است. به طور کلی امکان نفوذ آب برای پنجره هایی که دوجداره نیستند بسیار زیاد است.

به همین خاطر توصیه ما این است که دستمالی زیر پنجره ها من باب خیال جمعی گذاشته شود. این دستمال آب ورودی را جذب خود کرده و از نفوذ آن به داخل جلوگیری می نماید.

سخن پایانی و جمع بندی راجع به پاک کردن شیشه نما

همانطور که در این مقاله مطالعه نمودید تمیز بودن شیشه های نما جلوه خاصی به نما داده و مزایای زیادی دارد. از همین رو نظافت شیشه ها همانند نظافت داخل کاملا امری ضروری است. با ظهور متد راپل و کار با طناب در ارتفاع دیگر نظافت نما امری سخت نبوده و در اسزع وقت و با قیمتی مناسب قابل انجام خواهد بود.

تنها با یک تماس با شرکت ما می توانید از خدمات ما در این حوزه بهره مند شوید. 

برای دیدن نمونه کارها، صفحات ما در اینستاگرام و نماشا را دنبال نمایید.

 

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما