شستشوی نمای سنگی ساختمان نماشویی سنگ

برای شستشوی نمای سنگ ساختمان از جمله سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت، چینی، آنتیک و تزئینی نیازی به داربست نمی باشد. نماشویی سنگ و سرامیک نمای ساختمان با یک هزینه معقول توسط راپل یا همان کار با طناب انجام می شود. برای شستن سنگ نما با نماسازان پیشرو در تماس باشید.

اهمیت شستشوی سنگ نمای ساختمان

شستشوی سنگ نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ زیبایی، نگهداری ساختمان، و افزایش عمر مفید آن دارد. در زیر تعدادی از اهمیت‌های شستشوی سنگ نمای ساختمان آورده شده است:

حفظ زیبایی و ظاهر زیبا شستشوی منظم سنگ نما به حفظ زیبایی و ظاهر جذاب ساختمان کمک می‌کند. زمان‌بندی مناسب برای شستشو از ایجاد لکه‌ها، آلودگی‌ها و لایه‌های گرد و غبار جلوگیری کرده و به نما اصالت و زیبایی را باز می‌گرداند.
جلوگیری از آسیب به ساختمان آلودگی‌های سطحی مانند گرد و غبار، کربنات‌های کلسیم، آلگاها و کلریدهای معدنی می‌توانند به مرور زمان به سنگ نما نفوذ کرده و به آسیب‌های جدی منجر شوند. شستشو باعث جلوگیری از آسیب به سطح سنگ و افتراق طولانی‌مدت آن می‌شود.
افزایش عمر مفید سنگ نما آلودگی‌ها و لایه‌های ناخواسته بر روی سنگ نما می‌توانند به عنوان یک لایه حاجب عمل کنند و تأثیرات منفی بر عمر مفید سنگ نما داشته باشند. با شستشوی منظم، عمر مفید سنگ نما را افزایش می‌دهید.
حفظ کیفیت سطحی سنگ برخی از سنگ‌ها ممکن است حاوی مواد حساس به آلودگی‌ها باشند. شستشو باعث حفظ کیفیت سطحی سنگ می‌شود و از تأثیرات آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند.
جلوگیری از تشکیل لایه‌های کلسیمی در برخی مناطق، تشکیل لایه‌های کلسیمی بر روی سنگ نما به دلیل آب‌های شهری و یا باران می‌تواند رخ دهد. شستشوی منظم باعث جلوگیری از تشکیل و تجمع این لایه‌ها می‌شود.
بهبود کیفیت هوای داخلی سنگ نماهای آلوده ممکن است ذرات گرد و غبار و مواد آلوده را به داخل ساختمان بیاورند. با شستشوی منظم، می‌توان کیفیت هوای داخلی را بهبود بخشید.
افزایش ارزش افزوده ساختمان ساختمانی که به طور منظم نگهداری می‌شود و ظاهر جذابی دارد، ارزش افزوده بالاتری دارد. شستشو و نگهداری مناسب به عنوان یک جزء اساسی در افزایش ارزش و تأثیرگذاری بر اولویت‌های تجاری و مالی مرتبط با ساختمان است.

به طور کلی، نماشویی برای سنگ نمای ساختمان نه تنها به حفظ زیبایی ظاهری آن کمک می‌کند بلکه از نظر نگهداری و افزایش عمر مفید ساختمان نیز بسیار اهمیت دارد.

 

نماشویی سنگ برای ساختمان های قدیمی

نماشویی سنگ برای ساختمان‌های قدیمی یک فرآیند مهم است که به حفظ و بازیابی زیبایی و اصالت معماری این ساختمان‌ها کمک می‌کند. این فرآیند نیاز به دقت و شناخت درست از جنس سنگ، تکنیک‌های مناسب و مواد شوینده دارد.

انتخاب بهترین روش برای شستن سنگ ها با توجه به جنس آنها و نوع کثیفی آنها بسیار اهمیت دارد. همچنین نماشویی سنگ ساختمان های قدیمی حتما باید توسط متخصصان این امر که دارای تجربه بالایی هستند، انجام شود.

نماشویی سنگ به عنوان یک فرآیند نگهداری و بازسازی می‌تواند به حفظ ارزش و زیبایی ساختمان‌های قدیمی کمک کند و آنها را از زیبایی و اصالت خود بازسازی کند.

کاربرد شستن سنگ نما برای ساختمان های نوساز

شستن سنگ نما در ساختمان‌های نوساز نیز مهم و مفید است، هر چند که در این مورد هدف از شستشو بیشتر حفظ زیبایی و ارتقاء جلوه بصری ساختمان است تا به ترمیم و بازسازی آسیب‌ها بپردازد.

پس از اتمام ساختمان، ممکن است برخی از مخلفات ساختمانی مانند سیمان، لعاب، یا چسب‌های ساختمانی بر روی سنگ نما باقی بمانند. شستشوی سنگ نما به پاکسازی این مخلفات کمک می‌کند.

در هر صورت، برای انجام شستشوی سنگ نما در ساختمان‌های نوساز، مهم است از مواد شوینده مناسب و تکنیک‌های ملایم استفاده شود تا به سنگ نما آسیبی نرسد و جلوه زیبایی ساختمان حفظ شود. همچنین، اگر این کار با دقت انجام شود، می‌تواند به طول عمر و نگهداری ساختمان نیز کمک کند.

نظافت و تمیز کردن سنگ نما بدون داربست با طناب

برای نماشویی ساختمان به هیچ عنوان نیاز به داربست نمی باشد. رهایی از داربست و دردسرهای آن به علت ظهور متد راپل یا همان کار با طناب در ارتفاع است.

نماشویی ساختمان با طناب
نماشویی ساختمان با راپل

برای انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها استفاده از داربست به طور کامل منسوخ شده است. راپل کاران برای انجام کارهایی مثل شست و شوی نما از طناب معلق شده و به هر نقطه از نما که بخواهند دسترسی پیدا می کنند.

نماشویی با طناب یا راپل ایمنی بیشتری دارد. سرعت کار بسیار نسبت به داربست بیشتر است. در هزینه کار مبلغ قابل توجهی صرفه جویی می شود. همچنین هیچ مزاحمتی نداشته و باعث آسیب به قسمتهای مختلف ساختمان نمی شود. اینها تنها بخشی از مزایای استفاده از راپل به جای داربست است!

روشهای مختلف شست و شوی سنگ نما

برای تمیز کاری سنگ های نمای ساختمان ها می توان از روشهای مختلفی استفاده نمود. انتخاب روش مناسب بستگی به نوع سنگ و میزان تمیزی و کثیفی دارد. در زیر مهمترین روش هایی که به ما در شستن سنگ نما کمک می کند بیان شده است.

شستن سنگ نما با واترجت

به طور قطع بهترین و شایع ترین روش شستشوی نمای سنگی استفاده از دستگاه واترجت می باشد. این مدل شستشو برای اکثر نماهای امروزی کاربرد دارد. این دستگاه آب را به صورت پر فشار پاشیده و باعث تمیز شدن نما و زدودن کثیفی و گرد و غبار می شود.

علاوه بر نماهای سنگی استفاده از واترجت برای شستن نمای آجری و شستشوی نمای سیمانی بسیار پر کاربرد می باشد. شستن سنگ های تیشه ای، سنگ های آنتیک، سنگ های بادبر و سنگهای تزئینی و به طور کلی سنگهایی که صیقلی نیستند، توسط واترجت تغییر شگرفی در نما ایجاد می کند.

واترجت ها به دو نوع برقی و بنزینی تقسیم می شوند. واترجت های برقی سه فاز قدرت بیشتری دارند و چنانچه ساختمان دارای برق سه فاز باشد توصیه می شود از این مدل استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این مدل از شستشوی نما توصیه می شود حتما مقاله شستشو نما با واترجت را مطالعه بفرمایید.

نماشویی با واترجت
نماشویی با واترجت

نماشویی سنگ با واتر سندبلاست

این روش را به نوعی می توان مکمل شستشو با واترجت برای نماهایی با سنگ های تیشه ای یا هر نوع سنگی که صیقلی نبوده، دانست. در این نوع از نماها ممکن است سیاهی و رسوب پس از شستن نما توسط واترجت باقی بماند. راهکار برای از بین بردن این رسوب ها واتر سندبلاست این قسمت ها می باشد. 

در این روش نازل واترجت عوض شده و به نازلی مجهز می شود که علاوه بر پاشش آب با فشار سیلیس یا سنگ ریزه نیز پاشیده می شود. این کار باعث لایه برداری از سنگ و آجر شده و رسوب ها را محو می نماید. البته در این روش تا حدی به نما آسیب وارد می شود و ما توصیه به استفاده از این روش نمی کنیم.

شستشوی سنگ نما با آب و مواد شوینده

سومین روش در بحث نماشویی سنگ ساختمان  استفاده از آب و مواد شوینده است. در این روش با استفاده از یک شیلنگ بزرگ که مجهز به قطع کن و وصل کن در سر شیلنگ می باشد، کار انجام خواهد شد.

روال کار به این ترتیب است که ابتدا نما توسط آب خیس شده و سپس مواد شوینده استعمال می شود و مجددا با آب شسته می شود. این روش فقط برای بعضی از نماها من جمله نماهای سنگ صیقلی، کامپوزیت و شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در تصویر زیر شستشو نما سنگ گرانیت را با آب و مواد شوینده مشاهده می فرمایید.

نظافت نمای سنگی با ساب و سمباده کاری

این روش بیشتر برای سنگ های قدیمی و صیقلی کاربرد دارد. چنانچه نمایی توسط واترجت و مواد شوینده در بخشی از نقاط تمیز نشود مجبوریم سراغ این گزینه برویم. معمولا در بخش هایی از نما مانند زیر پنجره ها که سالیان متمادی آب شره کرده است، سیاهی ها و رده هایی از شره آب وجود دارد که تبدیل به رسوب شده و به خورد سنگ می روند.

راهکار تمیزی برای این قسمت ها استفاده از سمباده های نرم است. سمباده باعث می شوند یک لایه نازک از سنگ که حاوی رسوبات و کثیفی است برداشته شود و نما زیبایی خود را دوباره بدست آورد. 

مطمئنا این روش به دلیل سختی در اجرای کار، از بابت قیمت شستشو نما هزینه ای بالاتر نسبت به سایر روش های بالا دارد. این روش تلفیقی از شستشو با آب و مواد شوینده و سمباده کاری می باشد. نمونه ای از این مدل شستن نما را در تصویر زیر مشاهده می نمایید. به وضوح تفاوت بعد از شستشو در این روش پیداست.

شستشو نما با طناب
شستن سنگ نما با طناب

شستشوی سنگ تراورتن نمای ساختمان

شستشوی سنگ تراورتن نما به چند مرحله اصلی نیاز دارد. تراورتن سنگ طبیعی است که به دلیل تشکیل از کربنات کلسیم و دیگر مواد معدنی، ممکن است به آلودگی‌ها و لکه‌های مختلف حساس باشد.

روش معمول و بهینه برای شستن نما با سنگ تراورتن استفاده از واترجت است. از آنجا که این مدل سنگ امروزه مد شده است اکثر ساختمان هایی که از این مدل سنگ استفاده می کنند نوساز بوده و شستشو با واترجت کفایت می کند.

برای انجام هرگونه شستشوی حرفه‌ای یا تعمیرات عمیق‌تر روی سنگ تراورتن، بهتر است از خدمات یک متخصص یا شرکت تمیزکننده معتبر کمک بگیرید. همچنین، هنگام استفاده از محلول‌ها و ابزارها باید به کنترل دقیق و کارآیی آنها توسط تست‌ها توجه نمود تا به سنگ آسیب نرسد.

شستشوی سنگ گرانیت نمای ساختمان

عملیان نماشویی برای سنگ های گرانیت بستگی مستقیم به نوع و رنگ گرانیت دارد. سنگ های گرانیت بسیار براق بوده و حتی یک لایه نازک از گرد و خاک را به راحتی نشان می دهند. این موضوع برای سنگ های گرانیت تیره تر بارز تر است.

استفاده از واترجت برای شستن سنگ گرانیت رایج است. اما چنانچه بخواهیم به قول معروف این نماها برق بیفتند باید سراغ شستشو با آب و مواد شوینده رفت.

حتی در برخی موارد نیاز است پس از شستشو نیاز به لکه گیری توسط دستمال و محلول های مخصوص باشد. شستن سنگ گرانیت برای تمیزی حداکثری باید با وسواس خاصی انجام گیرد.

نماشویی با راپل
نماشویی با راپل برای سنگ گرانیت

شستشوی سنگ مرمر نمای ساختمان

سنگ مرمر (Marble) یک نوع سنگ زینتی طبیعی است که از کلسیم کربنات (CaCO3) تشکیل شده است. این سنگ به دلیل زیبایی، مقاومت، و خواص دکوراتیوی خود، در صنعت ساختمان‌ها، هنر و طراحی داخلی با ارزش استفاده می‌شود.

استفاده از سنگ های مرمر از دیرباز تا کنون به علت زیبایی خاصی که دارد مورد توجه بوده است. همانقدر که این سنگ زیباست احتیاج به نگهداری بالایی دارد. تا حد زیادی شستشوی سنگ مرمر همانند سنگ گرانیت است.

استفاده از واترجت، نماشویی با آب و مواد شوینده و استفاده از محلول های خاص بهترین روش ها برای تمیزی و نظافت این سنگ ها می باشد.

شستشوی سرامیک و کاشی نمای ساختمان

استفاده از سرامیک و کاشی در نمای ساختمان ها کمتر و در نمای نورگیرهای ساختمان به طور بیشتر، امروزه کاربرد دارد. معمولا شستشوی نمای سرامیک براساس میزان آلودگی، نوع نما و با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود.

بنابراین اگر آلودگی و دوده های موجود روی نمای سرامیک سبک و کم باشند، شستشوی نما با آب و صابون و به روش ‌های ساده انجام می ‌شود. اما اگر آلودگی و جرم های موجود در نمای سرامیک چرب و حجم آن ها زیاد باشد، لازم است از مواد شوینده قوی و مناسب استفاده شود.

البته باز هم به طور قطع استفاده از واترجت کارگشا بوده و رایج ترین راه برای پاکسازی سرامیک و کاشی نمای ساختمان به حساب می آید.

قیمت شستشو برای نمای سنگی چقدر است؟

شاید مهمترین موضوع برای فردی که می خواهد نظافت سنگ نما با طناب را انجام دهد اطلاع از قیمت این موضوع باشد. هزینه شستن و تمیز کردن هر نما با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. در نهایت تنها با بازدید از نمای ساختمان است که قیمت شستشوی نما به طور دقیق مشخص می شود. در زیر یه برخی از عواملی که در براورد هزینه تاثیر گذار است اشاره شده است.

  • تعداد طبقات ساختمان
  • متراژ بر ساختمان
  • جنس سنگ نمای ساختمان
  • روش شستشو نما که با توجه به جنس نما مشخص می شود.
  • میزان تمیزی و کثیفی سنگ نما
  • میزان سختی کار (مانند فاصله پیشانی نما تا بدنه نما)

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد و پس از بازدید از کار قیمت نماشویی سنگ نما به مشتری محترم اعلام خواهد شد.

شستن نمای ساختمان با طناب
شستن نمای ساختمان با طناب

نماسازان پیشرو شرکت شستشوی سنگ نما

به طور قطع برای شستن نماهای سنگی ارتباط با یک شرکت معتبر برای انجام کار بسیار حائز اهمیت است. شرکتی که قرار است نماشویی را برای شما انجام دهد باید در این زمینه تجربه و تخصص کامل را داشته باشد. همچنین پرسنل این شرکت باید دوره دیده باشند و دارای وجدان کاری باشند.

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو از سال 1388 تا کنون در این حیطه فعال است. شست و شوی سنگ نما تنها یکی از خدمات این شرکت می باشد. علاوه بر شستن نمای سنگی تمیز کاری انواع نماهای آجری، سیمانی، چوبی، شیشه ای، کامپوزیت و… توسط این گروه قابل انجام است.

همکاری با ارگان های دولتی، بانک ها، مجتمع های مسکونی، مراکز تجاری و … جزء رزومه این شرکت محسوب می شود. شما هم می توانید در جهت نگهداری از نمای خود به صورت دوره ای با این شرکت قرارداد منعقد نموده و از تخفیفات ویژه ای بهره مند گردید.

بحث قرارداد و بیمه پرسنل

انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها توسط راپل با اینکه کاملا ایمن می باشد، ترس و واهمه ای برای کارفرمایان در پیش دارد. هرچند که با گذشت زمان اعتماد به این روش در دل عموم بیشتر شده است.

به هر حال بیمه بودن تمامی کادر اجرایی در این کار امری واجب است. تمامی تکنسین های شرکت نماسازان پیشرو برای انجام کار شستن نما دارای بیمه حوادث هستند. همچنین طبق قرارداد منعقد شده در ابتدای کار تمامی مسئولیت های جانی و مالی کارکنان از کارفرما سلب خواهد شد.

شستشوی نمای سنگی در تهران و کرج

حیطه فعالیت نماسازان پیشرو در کل نقاط ایران می باشد. البته اکثر کارهای به انجام رسیده در خصوص شستشوی نما در استان های تهران و کرج بوده است. به هر حال چنان چه در هر نقطه از کشورمان کار باشد و کارفرما برای هزینه ایاب و ذهاب و فراهم کردن جا برای اقامت مشکلی نداشته باشد، ارسال نیرو و انجام کار مقدور می باشد.

برای رویت نمونه کارهای ما می توانید از صفحات ما در یوتیوب و اینستاگرام بازدید نمایید.

 

سوالات متدوال

بهترین روش برای شستن سنگ نما چیست؟

راه های زیادی برای شستن نمای سنگی وجود دارد اما بهترین راه واترجت است.


0/5


(0 نظر)

شستشو سنگ نما با طناب یا با داربست؟

امروزه برای نماشویی از راپل یا طناب استفاده می شود و نیاز به داربست نیست.


0/5


(0 نظر)

مسئولیت کارکنان به عهده کیست؟

تمامی مسئولیت پرسنل به عهده شرکت است و کارفرما هیچ مسئولیتی ندارد.


0/5


(0 نظر)

قیمت شستشوی سنگ نمای ساختمان چقدر است؟

برای قیمت دقیق کار یا باید کار رویت شود و یا باید از نما برای ما عکس ارسال نمایید.


0/5


(0 نظر)

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما