شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

به طور قطع انتخاب یک شرکت معتبر که مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باشد بسیار حائز اهمیت است. دلیل این مهم اجرای کار در ارتفاع و نقاط غیر قابل دسترس بوده که نمی توان کنترل دقیقی روی انجام کار داشت. از همین رو شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید معتبر باشد و کار را گارانتی نماید. در این مقاله به معرفی شرکت نماسازان پیشرو به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های حوزه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان خواهیم پرداخت.

هدف از انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

یکی از مشکلات خطیری که امروزه مالکان یک ساختمان با آن مواجه هستند ریزش سنگ نما است. این مشکل دلایل مختلفی دارد. اما راه چاره برای جلوگیری از افتادن سنگ نما و خطرات جانی و مالی ناشی از این موضوع فقط و فقط پیچ و رولپلاک کردن سنگ ها می باشد.

با این کار تمام سنگ های موجود به ملات پشت خود از طریق پیچ و رولپلاک محکم و تثبیت می شوند. علاوه بر سنگ نما از این روش می توان برای سرامیک های کار شده در نمای ساختمان ها نیز استفاده نمود. سرامیک ها معمولا در نمای نورگیرها استفاده می شوند. پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان با محکم کاری سنگ تفاوت های جزئی دارد که در مقاله مربوطه می توانید مطالعه نمایید.

 

وظایف و تعهدات شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

به طور خلاصه وظایف شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدین ترتیب است:

 • بازدید رایگان و در اسرع وقت
 • استفاده از پرسنل کار بلد
 • استفاده از متریال مرغوب و استاندارد
 • رعایت تمام نکات ایمنی
 • عدم آسیب به ساختمان
 • استفاده از دریل های مخصوص کار
 • بیمه نمودن پرسنل خود
 • گارانتی کردن کار
 • عقد قرارداد با کارفرما
 • نصب سنگهای افتاده نما
 • اجرای بتونه پس از انجام کار
 • به کار بردن تعداد پیچ استاندارد
 • منصف بودن در اعلام قیمت

در ادامه موارد بالا را یک به یک برای شما توضیح خواهیم داد تا با جزئیات کار آشنا شوید و بتوانید شرکت معتبر و متخصص این کار را برگزینید.

بازدید رایگان و در اسرع وقت

زمانی که سنگی از نمای ساختمان سقوط می کند ترس و دلهره ای در وجود تمام ساکنین شکل می گیرد. از همین رو برای دوری از خطر و جلوگیری از ریزش بیشتر برای انجام کار عجله وجود خواهد داشت. یکی از وظایف یک شرکت معتبر به عنوان مجری کار همین است که در اسرع وقت و به طور رایگان از کار بازدید نماید. پس از بازدید یا به طور شفاهی و یا به طور کتبی در قالب یک پیش فاکتور توضیحات و قیمت باید اعلام شود.

شرکت نماسازان پیشرو با داشتن 5 شعبه در تهران و کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در اسرع وقت خواهد بود. کافی است با تماس بگیرید و آدرس خود را اعلام نمایید.

کار روی نمای ساختمان پیچ کردن نما
کار روی نمای ساختمان پیچ کردن نما

به کارگیری پرسنل مجرب

یکی از ابتدایی ترین وظایف یک شرکت معتبر و متخصص استفاده از مجریان و تکنسین های مجرب و متعهد است. از آنجا که اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان امروزه با راپل یا همان کار با طناب انجام می شود، پرسنل علاوه بر مسلط بودن به راپل باید در انجام کار پیچ کردن نیز متخصص باشند. در واقع پرسنل مجری، راپل کار هایی هستند که کار پیچ کردن سنگ نما را انجام می دهند.

نیروهای انجام کار چنان چه مبتدی باشند علاوه بر درست انجام ندادن کار به سنگ های نما نیز آسیب خواهند رساند. نیروهای مشغول در شرکت نماسازان پیشرو تجربه ای حداقل 8 ساله در امر رولپلاک سنگ نما دارند. در طی سالیان فعالیت خود تمام پرسنل از فیلترهای متفاوتی رد شده اند و تنها آنهایی در شرکت ما ماندگار شده اند که از هر لحاظ شرایط مساعدی داشته اند.

نداشتن ترس از ارتفاع و عدم اعتیاد به مواد مخدر دو موردی هستند که به نوعی خط قرمز این کار محسوب می شوند.

استفاده از متریال مرغوب

یکی دیگر از ویژگی های یک شرکت مجری متخصص و حرفه ای استفاده از متریال مناسب و استاندارد و به نوعی عدم کم فروشی است. به طور کلی اصلی ترین متریال برای این کار پیچ و رولپلاک می باشد. پیچ های به کار برده حتما باید از جنس روکش گالوانیزه باشند. از لحاظ ابعاد نیز باید با قطر سنگ سنخیت داشته باشند. رولپلاک های مربوطه نیز باید پلاستیکی بوده و به اندازه یک سانت از پیچ ها کوتاه تر باشند.

برای آگاهی بیشتر و خواندن توضیحات تکمیلی پیشنهاد می شود مقاله پیچ و رولپلاک سنگ نما را مطالعه بفرمایید.

قیمت و هزینه پیچ رولپلاک نما
قیمت و هزینه پیچ رولپلاک نما

رعایت نکات ایمنی توسط شرکت مجری

مورد بعدی که می بایست حتما در حین اجرای کار رعایت شود ایمنی است. پیمانکار یا همان مجری کار پیچ و رولپلاک نما موظف است تمام وسایل و ادوات لازم را در اختیار پرسنل خود قرار دهد. همچنین طی بازه های زمانی مشخص باید وسایل چک شوند و اگر نیاز به تعویض و ترمیم دارند اقدام شود.

علاوه بر موارد فوق در حین انجام کار باید تمهیدات لازم جهت عدم عبور و مرور از زیر کار اندیشیده شود. محصور نمودن پایین کار توسط نوار خطر به عهده کارفرما و مدیر ساختمان می باشد. البته که مجریان کار نیز باید همیشه حواسشان به ابزارها و مصالح باشد که دچار ریزش نشوند. هدف از انجام کار پیچ کردن سنگ نما ایمن سازی نمای ساختمان است و رعایت نکردن ایمنی در حین انجام کار هیچ توجیهی نخواهد داشت!

ایمن سازی نمای ساختمان
ایمن سازی نمای ساختمان

عدم آسیب به ساختمان

از دیگر مسئولیت ها و وظابف شرکت مجری این است که در حین کار آسیبی به ادوات و قسمت های مختلف ساختمان وارد نشود. از آنجا که عملیات مهار سنگ نما  و مقاوم سازی با طناب انجام شده و از داربست استفاده نمی شود خود به خود تا حد زیادی از آسیب به ساختمان جلوگیری می شود.

طناب های مربوطه برای دسترسی به نما روی پشت بام مهار می شوند و به هیچ عنوان آسیبی به ساختمان وارد نمی کنند. تنها نکته مهم این است که پرسنل باید حواسشان به وسایلی که به خودشان نصب می کنند باشد تا به شیشه ها و چراغ های روی نما آسیبی نرسد. وسایلی همانند دریل و سطلی که درونش پیچ و رولپلاک و دیگر مصالح است امکان برخورد به سطوح را دارا می باشند.

مهار طناب های کار در ارتفاع
مهار طناب های کار در ارتفاع

استفاده از دریل های استاندارد

دریل های استفاده شده در کار پیچ رول پلاک نما به دوبخش تقسیم می شوند. دریل هایی که کمی لرزش داشته و قوی ترند که از مته های چهارشیار استفاده می کنند و دریل هایی که بدون لرزش هستند و از مته های معمولی و سه نظام بهره می برند.

دریل های قوی تر که به اشتباه از آنها تحت دریل های هیلتی نام می برند معمولا برای سنگ های گرانیت و سنگ های با عرض بزگتر استفاده می شود. این دریل ها با لرزشی که دارند کار سوراخ کاری را راحت تر کرده و در پیشرفت کار تاثیر گذارند.

دریل های نوع دوم کوچکتر و ضعیف تر هستند که تحت عنوان دریل های گیربکسی معروف هستند. سوراخ کاری با این دریل ها سخت تر است و برای سوراخ کاری باید کمی بیشتر تلاش کرد و به دریل فشار آورد. اما مزیت مهمی که این دریل ها دارند این است که چون لرزش ندارند کوچکترین آسیبی به سنگ وارد نمی کنند. کاربرد این دریل ها برای سنگ های با عرض کم که به صورت ابزار و برجسته روی نما کار می شود، است.

متاسفانه اکثر پیمان کارهایی که با طناب کار پیچ رولپلاک را انجام می دهند فقط از دریل های لرزشی استفاده می کنند. دلیل این کار هم این است که نمی خواهند سختی های استفاده از دریل گیربکسی را به جان بخرند. نتیجه کار می شود شکستن، ترک خوردن و نهایتا افتادن سنگ در همان حین کار یا پس از گذشت زمان پس از اتمام کار. لذا شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید به شما اطمینان دهد که حین تثبیت سنگ نما سنگی نمی شکند و ترک نمی خورد.

تثبیت سنگ نمای ساختمان
تثبیت سنگ نمای ساختمان

هستند اشخاص و شرکت هایی که به مشتری قیمت پایین می دهند اما به دلیل درست کار نکردن و استفاده از دریل های لرزشی برای سنگ های با عرض کم باعث می شوند کارفرما متحمل هزینه های گزاف برای خرید سنگ شود. بماند که آنها می گویند برای نصب این سنگ ها نیز مجدد هزینه دریافت می کنند.

بیمه بودن پرسنل شرکت

یکی از وظایف و شاخصه های یک شرکت معتبر برای انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمانها، بیمه نمودن پرسنل خود است. این بیمه که به عنوان بیمه مسئولیت یا بیمه حوادث معروف است ضامن جبران خسارت در صورت بروز حادثه برای پرسنل می باشد.

در واقع شرکت باید قبل از شروع کار بیمه نامه را به رویت کارفرما برساند و شماره آن را نیز در قرارداد ذکر نماید. توجه به این نکته بسیار مهم است که چنانچه فردی خودش را بیمه نماید و حادثه ای رخ دهد بیمه تقبل نخواهد کرد و جبران خسارت به عهده مشتری خواهد بود. در شرکت نماسازان پیشرو تمامی تکنسین ها تحت پوشش بیمه ای هستند که توسط مدیر شرکت رد می شود. در واقع باید یک کارفرما پرسنل خود را بیمه نماید.

 

گارانتی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

شرکت مجری رولپلاک سنگ نما چنانچه معتبر و مسئولیت پذیر باشد باید کار خود را گارانتی نماید. این گارانتی باید در قرارداد حتما ذکر شود.

ضمانت کار پیچ رولپلاک نمای ساختمان در گروه نماسازان پیشرو به مدت 5 سال می باشد. در فاکتور و قرارداد قید می گردد که چنان چه به مدت 5 سال سنگی از قسمتهای پیچ شده ریزش نماید پیمانکار موظف به ترمیم رایگان می باشد. این 5 سال گارانتی من باب راحت بودن خیال مشتری است و الا چنانچه کار درست انجام شود مادامی که ساختمان پا بر جا است احتمال ریزش سنگ دیگر وجود نخواهد داشت.

عقد قرارداد با کارفرما توسط شرکت مجری

برای انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان حتما باید با شرکتی وارد کار شد که در ابتدای امر با شما قرارداد منعقد می کند. انعقاد قرارداد بین طرفین باعث می شود تا هم کارفرما و هم پیمانکار از وظابف خود آگاه شده و کار طبق اصول خود پیش رود. در این صورت طرفین مجبور به رعایت یک سری وظایف از پیش تعیین شده خواهند بود و مطمئنا مشکلی در حین اجرای کار رخ نخواهد داد.

به طور مختصر مواردی از قبیل مشخصات طرفین، موضوع قرارداد، مبلغ کار، تعهدات طرفین، گارانتی کار و یک سری توضیحات در قرارداد ذکر خواهد شد. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله نمونه قرارداد پیچ و رولپلاک نما را مطالعه نمایید.

نمونه قرارداد پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
نمونه قرارداد پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

نصب سنگ های افتاده و ترمیم آن

یکی دیگر از وظایف و تعهدات شرکت مجری کار بعد از محکم کردن سنگ های نما توسط پیچ و رولپلاک نما نصب و ترمیم قسمت های ریزش کرده است.

کادر اجرایی ما در حین کار پیچ کردن سنگ ها ابعاد سنگ های افتاده را در آورده و تقدیم کارفرما می کنند تا نسبت به تهیه آنها اقدام نماید. در صورتی که کارفرما بتواند ابعاد دقیق را خودش برداشت نماید بهتر است قبل شروع کار تهیه کند تا روال انجام کار سرعت بهتری داشته باشد.

در کنار تهیه سنگ کارفرما چسب سنگ و سیمان نیز می بایست تهیه کند. استفاده از چسب سنگ آنقدر تاثیر شگرفی ندارد و بیشتر بار نصب سنگ به دوش پیچ های مورد استفاده است. پس از نصب سنگ مطمئنا درز هایی وجود دارد که توسط سیمان و بندکشی برطرف خواهد شد.

نصب سنگ نما بدون داربست انجام خواهد شد و همانند کار پیچ سنگ نما با طناب و راپل مقدور می باشد.

نصب سنگ نما نما بدون داربست یا طناب
نصب سنگ نما نما بدون داربست یا طناب

اجرای بتونه روی پیچ ها

یکی از دغدغه های ساکنین یک ساختمان از بین نرفتن زیبایی نما پس از اجرای کار است. چنانچه شما با یک شرکت معتبر و با تجربه وارد کار شوید به هیچ عنوان برای این موضوع نباید نگران باشید. راهکار این موضوع استفاده از بتونه همرنگ سنگ برای پوشاندن پیچ ها است.

برای انجام این کار می بایست هنگام سوراخ کاری کنیک یا خزینه انجام شود. به طوری که گل پیچ مقداری داخل سنگ بنشیند تا روی آن بتونه اجرا شود. بتونه مورد نظر از ترکیب سیمان سفید و پودر رنگ درست می شود. اینکه از چه پودر رنگهایی و به چه میزان استفاده شود بستگی به تجربه مجریان این امر دارد. در واقع برای این کار فوت کوزه گری نیاز است که آن هم مستلزم تجربه و تبهر است.

استفاده از تعداد پیچ استاندارد

مطمئنا تعداد پیچ استفاده شده برای کار یک استانداردی دارد که باید حتما لحاظ شود. همانطور که تعداد پیچ کمتر از استاندارد مضر است و سنگ را خوب مهار نمی کند، پیچ بیش از اندازه نیز منجر به آسیب سنگ و ترک خوردن سنگ در همان موقع یا در آینده خواهد شد.

تعداد پیچ برای هر سنگ بستگی مستقیم به ابعاد هر سنگ دارد. معمولا اندازه عرض سنگها یکسان می باشد. در قدیم عرض سنگها معمولا 15، 20 و یا 30 سانت بود اما در زمان حال معمولا عرض سنگها 40 سانت است مگر اینکه سنگها به صورت ابزار کار شود که در آن صورت عرض های کوچکتر استفاده می شود.

خدمات پیچ رولپلاک نمای سنگی
خدمات پیچ رولپلاک نمای سنگی

اما تعداد پیچ به طول سنگها وابسته است نه عرض آنها. چنانچه طول سنگ زیر 50 سانت باشد یک پیچ، اگر بین 50 تا 100 سانت باشد دو عدد پیچ، اگر بین 100 تا 150 سانت باشد سه عدد پیچ و همینطور الی آخر.

قیمت منصافانه

قطعا برای انجام هر کاری قیمت و هزینه برای همگان مهم خواهد بود. اما قیمت مناسب در کنار کار با کیفیت موضوعی است که هر عقل سلیمی آن را می پذیرد. یک شرکت مجری معتبر جهت انجام کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان علاوه بر انجام با کیفیت کار باید قیمتی مناسب و منصفانه برای اجرای کار در نظر بگیرد.

کارشناسان شرکت ما پس از تماس مشتری و رویت کار تمام توضیحات و این که چه کاری با چه متریالی انجام می شود، ارائه و سپس قیمت خواهند داد.

قیمت کار بستگی به مواردی همچون حجم کار، جنس و ابعاد سنگ ها، نوع متریال به کار رفته، تعداد پیچ های مورد استفاده و … دارد. اگر می خواهید قیمت ها را مقایسه نمایید حتما در شرایط کاری یکسان باید این کار را انجام دهید.

انتخاب بهترین شرکت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

در این مقاله تنها هدف ما بر این بود که برای شما از وظایف یک شرکت معتبر برای محکم کاری سنگ نما بگوییم. نظر ما این است که تمام مسائل برای همه مردم باید شفاف سازی شود. در این صورت هم تصمیم گیری برای آنها راحت تر شده و هم مجری کار می داند که باید وظایف خود را تمام و کمال انجام دهد. در واقع عقیده ما این است که درآمدن پول باید حلال بوده و با صداقت همراه باشد.

ما نمی گوییم بهترین شرکت مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان هستیم اما حداقل تمام گفته های این نوشته را رعایت می کنیم. به علاوه این امکان را به مشتریان می دهیم که در مورد ما از مشتری های قدیمی تر بپرسند و نمونه کارهایمان را مشاهده نمایند.

شرکت نماسازان پیشرو از سال 1388 تا کنون به طور تخصصی در این حیطه مشغول است. اجرای پیچ و رولپلاک نما در کرج و تهران عمده فعالیت ما است. اما در صورت نیاز در تمامی نقاط کشور در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

برای دیدن نمونه کارها می توانید از صفحات ما در یوتیوب و آپارات بازدید نمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما