امروزه پر طرفدارترین نمای استفاده شده در کشور ما با استفاده از سنگ می باشد. متاسفانه دلایل زیادی وجود دارد که در چند سال اخیر استحکام نمای سنگی به شدت کم شده است . از همین رو اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در این برهه امری کاملا ضروری است.

چرا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان امری واجب است؟

نشست ساختمان ،کم شدن مرغوبیت مصالح ، استفاده از سیمان خشک ، متغیر بودن آب و هوا و … بخشی از این دلایل می باشد. در برخی از موارد هنگام سنگ کاری پشت سنگ را برش داده و در آن سیم تعبیه می نمایند که در اصطلاح اسکپ می نامند. واضح است که این کار در تحکیم نما بسیار مفید می باشد اما با گذشت زمان و به دلیل یکسان نبودن دما در داخل و بیرون ساختمان این سیم ها در پشت سنگ خواهند پوسید  و احتمال ریزش سنگ به وجود خواهد آمد. از این رو انجام پروسه پیچ و رولپلاک سنگ نما امری واجب و کاملا ضروری می باشد چرا که درنگ در آن آسیب های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد.

چه زمانی اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان کنیم؟

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در دو حالت انجام خواهد شد. یک : به منظور پیشگیری از خطر و دو زمانی است که یا یک یا چند سنگ از نما ریزش می کند. انجام پیچ و رولپلاک در حالت یک مطمئنا امری عاقلانه می باشد چرا که هم از خطر جلوگیری خواهد شد و هم هزینه اضافی بابت تهیه سنگ پرداخت نخواهد شد. اما در حالت دوم انجام پیچ رولپلاک امری اجتناب ناپذیر می باشد چرا که ریزش سنگ اعلام هشداری جدی می باشد که اگر جلوی آن گرفته نشود ممکن است باعث ریزش بیشتر و همچنین هزینه بیشتر بشود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در گروه نماسازان پیشرو

ما برای شما با مصالحی کاملا استاندارد و ثابت شده این کار را انجام خواهیم داد. سنگ های مورد استفاده در حال حاضر معمولا قطری بین 1/5 تا 2 سانتیمتر دارند. به طور معمول بین 3 تا 4 سانتیمتر در پشت سنگ ملات ریخته می شود.پر واضح است رولپلاکی که پیچ باعث باز شدن آن می شود باید داخل ملات باز شده و به سفال پشت ملات نرسد. از این رو پیچ با طول 5 سانت بهترین گزینه می باشد.

پیچ مورد استفاده

پیچ ها انواع و ابعاد مختلفی دارا می باشند. به طور معمول پیچ های استفاده شده گالوانیزه بوده که از روکش های طلایی و سفید برخوردارند. که مسلما قیمت پیچ ها متفاوت خواهد بود. رولپلاک های استفاده شده مخصوص سنگ و پروانه ای می باشد که قسمت اعظم آن درون ملات باز خواهد شد.

دریل و نحوه سوراخ کاری

دریل و متعاقبا مته استفاده شده در کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان امری بسیاری مهم می باشد که در انتخاب آن ها می بایست بسیار دقت نمود. وسواس بیش از اندازه در انتخاب دریل و مته از این رو می باشد که برای انواع سنگ چه به لحاظ نوع و چه به لحاظ اندازه می بایست تفاوت قائل شد.
مسلم است که برای سنگ های با ابعاد کوچک باید از دریلی استفاده شود که لرزش زیادی نداشته تا باعث شکستن و ترک خوردن سنگ نشود. چنان چه از دریل های هیلتی دار برای سنگ های کوچک استفاده شود و در حین کار سنگ نشکند و ترک هم نخورد بیم آن وجود دارد که در دراز مدت سنگ از پشت ترک بردارد و حادثه ساز شود.

زیبا سازی نما پس از سوراخ کاری و گذاشتن پیچ

اما پس از بحث سوراخکاری و انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نوبت به بحث زیباسازی و مخفی کردن پیچ ها خواهد رسید. برای این مقوله دو راه کار وجود دارد که هر یک به نوبه خود محاسن و معایب خود را خواهد داشت.

استفاده از بتونه

راه اول انجام بتونه هم رنگ می باشد. برای انجام این کار می بایست هنگام سوراخ کاری کنیک یا خزینه انجام شود به طوری که گل پیچ مقداری داخل سنگ بنشیند تا روی آن بتونه اجرا شود.حسن این روش در زیباتر شدن آن می باشد و عیب آن در زود گذر بودن این زیبایی است چرا که بتونه در گذر زمان با کشیدن آب به خود و جذب نور آفتاب روز به روز رو به تیرگی می رود.

استفاده از رنگ

راه اول انجام بتونه هم رنگ می باشد. برای انجام این کار می بایست هنگام سوراخ کاری کنیک یا خزینه انجام شود به طوری که گل پیچ مقداری داخل سنگ بنشیند تا روی آن بتونه اجرا شود.حسن این روش در زیباتر شدن آن می باشد و عیب آن در زود گذر بودن این زیبایی است چرا که بتونه در گذر زمان با کشیدن آب به خود و جذب نور آفتاب روز به روز رو به تیرگی می رود.

استفاده از رنگ

راه دوم اجرای رنگ روی گل پیچ می باشد. در این روش نیازی به کنیک نمی باشد و گل پیچ هم سطح با سنگ قرار می گیرد. حسن این روش عدم تغییر رنگ و استحکام به دلیل نرفتن گل پیچ ها به داخل سنگ می باشد. عیب این روش شاید زیبایی کمتر باشد هر چند که دیده شدن پیچ ها در هر دو حالت برای کسی که در جریان کار بوده واضح است و کسی که در جریان نباشد شاید هیچگاه برایش جلب توجه نکند و متوجه نشود. انتخاب یکی از این دو روش به عهده مشتری خواهد بود.

پس از اجرای پیچ و رولپلاک ما موظف می باشیم که کار خودرا ضمانت نمائیم تا شما مشتری عزیز بابت کار ما خیالتان راحت باشد. این ضمانت طبق قرارداد و یا فاکتور به شما کتبا تقدیم خواهد شد.

نحوه قیمت گذاری برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

بحث براورد قیمت برای موضوع پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مقوله ای است که کاملا وابسته به مشخصات هر ساختمان می باشد. پس از تماس تلفنی و اعلام نمودن آدرس، مشاوران ما در اسرع وقت خدمت شما خواهند رسید و پس از بررسی های لازم تمام توضیحات و قیمت برآوردی را طبق یک پیش فاکتور به شما ارائه خواهند نمود.

به طور قطع نحوه قیمت دادن به گونه ای است که مشتری باید در جریان آن قرار بگیرد. در بازار کار نحوه قیمت دادن متفاوت بوده که ما با گذشت سالیان و به دست آوردن تجربه سعی کرده ایم بهترین آن را انتخاب نمائیم.

سه مدل قیمت دادن و مزایا و معایب آن

راه اول این گونه می باشد. که برای هر متر مربع قیمت اعلام می شود. عیب این روش در آن است که که برای نماهای ساختمان با توجه به کار کردن سنگ در ابعاد مختلف تعداد پیچ های به کار برده شده متفاوت می باشد. همچنین سختی رولپلاک کردن سنگ با ابعاد برزگتر و ابعادهای کوچکتر کاملا متفاوت است. فلذا این گونه قیمت دادن راه مناسبی نخواهد بود.

راه دوم به این شکل می باشد که برای هر عدد پیچ قیمت اعلام می شود. عیب اول این روش در این است که زحمت سوراخ کاری برای سنگ های با عرض کمتر به مراتب بیشتر از سنگ های با عرض بیشتر خواهد بود. اما عیب دوم و اصلی این روش در باز بودن قیمت نهایی خواهد بود. چرا که ممکن است به طور مثال برای سنگی که دو عدد پیچ نیاز است پیچ های بیشتر استفاده شود که این امر موجب بالا رفتن قیمت آن هم بدون هیچ منطقی خواهد شد.

نحوه قیمت دادن ما بدین ترتیب خواهد بود که پس از بازدید از ساختمان بر اساس معیارهایی مانند متراژ بر ساختمان ، تعداد طبقات ، جنس سنگ ها ، عرض سنگ ها و این که نما دارای چه مساحتی ابزار یا همان سنگ های برجسته می باشد ، قیمت نهایی را اعلام خواهیم کرد که در انتهای کار این مبلغ نه اضافه و نه کاسته خواهد شد.

در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سعی بر این بوده که توضیحات در حدکافی ارائه شود. چنان چه سوال های بیشتری در ذهن شما مشتری عزیز باشد می توانید تماس گرفته و ما نیز با کمال میل پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود..

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما