امروزه پوشاندن نورگیر پاسیو حیاط خلوت ساختمان به منظور عدم ورود پرندگان مزاحم و کثیف کاری ساختمان توسط فضله های آنها امری اجتناب ناپذیر است.

برای این امر باید دو مورد مهم را مد نظر قرار داد. مورد اول از بین نرفتن نور طبیعی ورودی به ساختمان است. مورد دوم انجام این مورد با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه است.

با توجه به دو مورد اشاره شده در بالا بهترین راه حل برای بستن پاسیو ها استفاده از توری فرنگی گالوانیزه و ضد زنگ است. توری ها علاوه بر قیمت مناسبی که نسبت به پلی کربنات ها دارند به هیچ وجه جلوی نور طبیعی را نمیگیرند.

متد انجام این کار توسط طناب یا همان راپل بوده و دیگر نیاز به بستن داربست آن هم با قیمت بالا و ایمنی کم نمی باشد. کار با طناب علاوه بر کم هزینه بودن و سریع بودن از ایمنی بالایی یرخوردار است.

برای پوشاندن نورگیر پاسیو حیاط خلوت ساختمان با توجه به متراژ دهنه کار چند ردیف توری به هم بافته شده و سپس روی نورگیر پهن می شود. این توری ها از طرفین کشیده شده و توسط پیچ و رولپلاک مهار می شوند.

توری ها به صورت چشمه به چشمه به هم بافته می شوند و اینگونه نیست که مثلا در فواصل یک متر به یک متر به هم وصل شوند.

قیمت انجام این کار پس از تماس شما و بازدید کارشناسان ما از محل پروژه و با توجه به حجم کار و متریال مصرفی اعلام خواهد شد.

به طور قطع بهترین روش برای رهایی از شر پرندگان مزاحم پوشاندن نورگیر پاسیو حیاط خلوت ساختمان با توری می باشد.

نصب توری پاسیو و نورگیر

کاربرد نصب توری پاسیو و نورگیر چیست؟

با سلام. در این مقاله برای شما خواننده عزیز می خواهیم راجع به نصب توری پاسیو و نورگیر و محاسن بیشمار آن توضیح دهیم. شک نداشته باشید با مطالعه این مقاله گره از یک مشکل فراگیر برای شما باز شده و از شر پرندگان و فضولات آنها به طور کامل خلاص خواهید شد.

در صورت وجود سوال بعد از مطالعه این مقاله با گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو و شماره 09128316620 تماس گرفته و از توضیحات بیشتر ما مطلع شوید.

فایل صوتی راجع به بحث پوشاندن پاسیو یا نورگیر یا حیاط خلوت ساختمان توسط توری

آشنایی با پاسیو یا همان نورگیر

امروزه در تمامی آپارتمان های ساخته شده وجود نورگیر یا همان پاسیو و یا همان حیاط خلوت امری کاملا ضروری است. چرا که در صورت عدم وجود آن به هیچ وجه نور کافی برای تمامی واحد ها تامین نخواهد شد. نورگیرها بسته به نقشه ساختمان در جایی قرار می گیرند که بهترین کارایی را از جهت تامین نور داشته باشند.

به طور معمول پاسیوها در بسته به محل قرارگیری به سه مدل تقسیم می شوند. نورگیرهایی که از یک وجه باز بوده و سه دیوار دارند. نورگیر های که از دو وجه باز بوده و دو دیوار دارند و در نهایت نورگیرهایی که از هر چهار طرف باز بوده و فقط سقف آنها باز می باشد.

ضرورت نصب توری پاسیو و نورگیر

در بسیاری از ساختمان ها این نورگیر ها تبدیل به محل رفت و آمد پرندگان و بعضا درست شدن لانه برای آنها می شود. رفت و آمد پرندگان علاوه بر سر و صدا بدترین معضلی که به وجود می آورد، جمع شدن و ریختن فضولات آنها در پاسیو خصوصا در پایینترین قسمت نورگیر و لبه های پنجره ها می باشد.

این فضولات علاوه بر بوی بد و چشم انداز زشتی که به وجود می آورند باعث تولید حشراتی نظیر کک شده و می توانند بسیار برای سلامتی زیان آور باشند.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات بالا می توان به این نتیجه رسید که نصب توری پاسیو و نورگیر بهترین راه حل برای جلوگیری از این معضل می باشد. با این روش کل نورگیر ساختمان شما محصور شده و دیگر کوچکترین محفظه ای برای رفت و آمد این پرندگان حتی پرنده ای در ابعاد گنجشک باقی نخواهد ماند.

اقدام برای نصب توری پاسیو و نورگیر

شما مشتریان عزیز می توانین در صورت مشاهده این وضعیت با گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو تماس گرفته و آدرس خود را اعلام نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت خدمت میرسند و تمام توضیحات و براورد هزینه را اعلام خواهند نمود.

برای انجام این پروژه به یک سری از متریال نیاز بوده که در این باره شما را راهنمایی می کنیم. هزینه براوردی شامل متریال بوده که می توانید خودتان تهیه کنید و یا به گروه ما محول نمایید. مورد بعدی اجرت انجام کار می باشد که پس از بررسی دقیق خدمت شما اعلام می گردد.

متریال مورد استفاده در نصب توری پاسیو و نورگیر

در اینجا قصد این را داریم که به طور کامل برای شما به تشریح متریال به کار برده شده در این باره بپردازیم.

توری

مهمترین متریال مورد استفاده در پروژه نصب توری پاسیو و نورگیر به طور قطع توری می باشد. توری مورد استفاده برای ای امر انواع مختلفی دارد که آنها را توضیح داده و با هم مقایسه می کنیم و در نهایت بهترین گزینه را خدمت شما اعلام می کنیم.

توری مرغی

شاید اولین گزینه ای که به ذهن هرکس در رابطه با نصب نوری پاسیو و نورگیر خطور کند استفاده از توری مرغی برای این کار باشد. حسن استفاده از این توری سبک بودن و قیمت مناسب آن است. اما عیب بزرگ این توری جنس نه چندان عالی و عمر کوتاه آن است. عیب دیگر این توری بیش از اندازه شل و ول بودن این مدل توری می باشد.

توری های نخی یا پلاستیکی

توری های نخی یا پلاستیکی گزینه دیگری هستند که می توان از آنها استفاده کرد. حسن این مدل توری ها در سبک بودن و ابعاد دلخواه است که تنوع اندازه آنها در بازار زیاد بوده و می توان یک توری یکپارچه برای کل نورگیر استفاده کرد. اما عیب بزرگ آنها باز هم در طول عمر کم آنها به علت پوسیده شدن می باشد.

توری های ضخیم یا فنس

نوع دیگر توری های مورد استفاده در بحث نصب توری پاسیو و نورگیر فنس ها هستند. فنس ها از لحاظ جنس و کیفیت بسیار مطلوب می باشند. اما عیب آنها باعث شده است تا از آنها در این کار صرف نظر شود. سنگین بودن، انعطاف کم و گران بودن از مهمترین دلایلی است که برای این کار استفاده از آنها خیلی منطقی و عقلانی به نظر نمیرسد.

توری فرنگی

اما بهترین و ایده ال ترین توری مورد استفاده در بحث نصب توری پاسیو و نورگیر توری فرنگی می باشد. این توری از لحاظ ظاهری شباهت به توری مرغی دارد. این توری نسبت توری مرغی کمی ضخیم تر و از جنس گالوانیزه گرم بوده و به مرور زمان دچار زنگ زدگی و از بین رفتگی نمی شود. همچنین این توری منعطف، در نوع خود سبک و از لحاظ قیمتی مناسب می باشد. از همین رو پیشنهاد ما به تمام مشتریان این مدل توری می باشد، چرا که با گذشت زمان تجربه به ما ثابت کرده است که بهترین مورد برای اجرا این مدل می باشد.

سیم رابیتز

اما آیتم بعدی در متریال مورد استفاده در مبحث نصب توری پاسیو و نورگیر سیم رابیتز می باشد. کاربرد سیم رابیتز ها در بافتن توری ها به یکدیگر می باشد. همانطور که می دانید عرض توری های موجود در بازار معمولا بین 100 سانت تا 200 سانت می باشد. لذا برای محصور نمودن نورگیرها ما مجبور به بافتن توری ها و سپس نصب آنها می باشیم.

باید توجه داشت که سیم های رابیتز حتما باید از جنس گالوانیزه باشند تا به مرور زمان دچار پوسیدگی و پارگی نشوند. اگر این موضوع رعایت نشود توری ها از هم باز شده و همه زحمات بی نتیجه خواهد ماند.

میله های نگهدارنده در سقف و لبه کار

معمولا در قسمت فوقانی(لبه بالایی کار) برای وجهی که توری برای آن نصب می شود ما نیاز به یک میله داریم تا به نوعی هم بخشی از وزن توری را مهار کند و هم باعث شق و رق وایسادن توری شود. چنان چه مساحت سقف یک نورگیر بزرگ باشد ممکن است برای سقف پاسیو نیز مجبور به استفاده از این لوله ها باشیم.

از لوله های مختلفی می توان برای این موضوع استفاده نمود. اندازه این میله ها خیلی مهم نمی باشد. فقط باید توجه داشت که لوله مورد نظر گالوانیزه باشد و قطر آن نیز آنقدر کم نباشد که به اصطلاح شکم دهد.

 

پیچ و رولپلاک و واشر

اما آخرین متریال مورد استفاده در این مورد، پیچ و ورولپلاک و واشر می باشد. مورد مصرف این اقلام در تثبیت توری ها به دیواره های کناری نورگیر بعد از پهن کردن توری رو پاسیو می باشد. واضح است که جنس این اقلام نیز حتما می بایست گالوانیزه باشد.

نحوه قیمت گذاری اجرت انجام کار

براورد هزینه انجام کار ارتباط مستقیم با حجم کار و ابعاد هر نورگیر دارد. هرچه حجم کار بیشتر و ابعاد نورگیر بزرگتر باشد، مطمئنا هزینه انجام کار نصب توری پاسیو و نورگیر بیشتر خواهد بود. این هزینه به طور قطع بعد از بازدید از محل پروژه اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که که در گروه اجرایی ما توری ها به صورت چشمه به چشمه به همدیگر بافته می شوند و این گونه نیست که مثلا توری ها در هر نیم متر به نیم متر به یکدیگر متصل شوند. اگر در بافتن توری ها به یکدیگر ریزبینی و حوصله به کار گرفته نشود مطمئنا بعد از یک مدت کوتاه توری ها باز خواهند شد.

یک مثال برای نصب توری

در اینجا یک مثال برای یک نورگیر با ابعاد سه در چهار برای شما میزنیم. تصور نمایید که پاسیو شما دو وجه سه متری و یک وجه چهار متری دارد که نما شده است و وجه چهار متری دیگر آن نیز باز است. تعداد طبقات ساختمان را هم پنج طبقه در نظر بگیرید.

برای نصب توری ما به سه رول توری فرنگی عرض 150 سانت با طول هر رول 20 متر نیاز داریم. توجه داشته باشید که به طور استاندارد طول هر رول 20 متر می باشد. این سه رول روی پشت بام بافته شده و در مجموع عرضی برابر با 4/5 متر را به ما می دهد. لازم به ذکر است که عرض توری حتما باید بین 30 تا 80 سانت بیشتر از عرض نورگیر باشد.

برتری توری نسبت به پلی کربنات و امثال آن

در بسیاری از نورگیرهای ساختمان ها پاسیو را توسط شبکه بندی فلزی و پنل های پلی کربنات محصور می نمایند. این روش معایبی نسبت به نصب توری پاسیو و نورگیر دارد.

اولین عیب این موضوع هزینه هنگفت شبکه بندی و ملزومات آن می باشد. عیب دوم لزوم نصب داربست برای انجام چنین کاری می باشد که علاوه بر هزینه بسیار زیاد، داربست دست و پاگیر و مزاحم، مخصوصا برای ساکن طبه اول خواهد بود. عیب دیگر انجام چنین کاری کاسته شدن از نور ورودی به درون ساختمان است که با انجام چنین کاری به طور کلی فلسفه وجود نورگیر را از بین می بریم.

نتیجه گیری کلی از این مقاله

با مطالعه مطالب بالا حتما پی به ارزش کار خدمات راپل نمای ساختمان برده اید. چنان چه از مشکل ورود پرندگان مزاحم به نورگیر خود و کثیفی فضولات آنها خسته شده اید می توانید با یک هزینه کاملا منطقی و معقول از شر این موضوع خلاص شوید. کل پروسه این کار از هنگام تماس شما تا اتمام کار بیشتر از سه روز نخواهد بود.

امیدواریم توانسته باشیم موضوع نصب توری پاسیو و نورگیر را به طور کامل برای شما تشریح کرده باشیم. گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو با کادری مجرب و کار بلد در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

در انتها توجه شما را به فیلمی از انجام یکی از پروژه ها در این خصوص جلب می نماییم.

صفحه اینستاگرام و یوتیوب ما را دنبال کرده و با نظرات سازنده خود ما را در خدمت رسانی هر چه بهتر یاری بفرمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما