سیمانکاری نمای جانبی ساختمان به وسیله طناب و بدون نیاز به داربست

سیمانکاری نمای جانبی ساختمان پس از اتمام ساخت ساختمان امری ضروری است که امروزه می توان این مورد را توسط کار با طناب یا همان راپل و بدون نیاز به داربست انجام داد. با این روش هم سرعت انجام کار بهبود خواهد یافت و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه تر خواهد بود.

دلایل استفاده از طناب برای سیمان کاری دیوار کناری ساختمان

مهمترین دلیل برای استفاده از طناب برای سیمانکاری نمای جانبی ساختمان این است که همسایگان بقلی ساختمان اجازه زدن داربست را نمی دهند. از نظر آنها داربست باعث آسیب به کفپوش پشت بام آنها مخصوصا ایزوگام می شود.
دلیل بعدی سرعت کار مناسب سیمانکاری توسط کار با طناب می باشد. کار با طناب نیاز به داربست ندارد و زمان صرف باز و بست داربست نخواهد شد.
دلیل دیگر بحث هزینه کار می باشد. مسلما نه مقوله سیمانکاری بلکه همه امور در ارتفاع اگر توسط طناب انجام شود، از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تر از استفاده از داربست و کلایمر و بالابر خواهد بود.

موارد بالا تنها بخشی از دلایلی است که ما را مجاب میکند به جای استفاده از داربست برای سیمان کاری از طناب و خدمات راپل نمای ساختمان استفاده نماییم.

سیمان کاری و روش های اجرای آن و همچنین خدماتی که ما ارائه می نماییم متفاوت هستند که در زیر راجع به آنها برای شما صحبت خواهیم نمود.

سیمان کاری و بندکشی نما به منظور عایق کاری و آب بندی

حتما برای شما نیز این مورد پیش آمده است که روی نمای ساختمان و همچنین دیوارهای جانبی ساختمان درزها و ترک هایی را مشاهده نموده باشید. در اکثر مواقع وجود این ترک ها باعث نفوذ آب به داخل منزل می شود. برای رفع این مشکل ابتدایی ترین کار ممکن پر کردن این درزها و ترک ها می باشد.

مواد مختلفی برای پر کردن این ترک ها وجود دارد. راحت ترین و امتحان پس داده ترین موادی که در سال های فعالیت خود استفاده نموده ایم و به شکل خوبی نیز جواب داده است، ترکیب سیمان و چسب بتن می باشد.

البته برای خاطر جمعی بیشتر می توان پس از اجرای بند کشی توسط سیمان و چسب بتن، از مواد عایقی که امروزه به وفور یافت می شود نیز استفاده نمود.

نحوه محاسبه قیمت بندکشی نما معمولا به صورت کنتراتی و پس از بازدید از کار محاسبه می شود.

 

سیمان کاری نمای جانبی ساختمان

پس از اتمام ساخت یک ساختمان پوشاندن نماهای جانبی ساختمان، اگر ساختمانی هم ارتفاع در مجاورت ساختمان نباشد، امری ضروری است. این ضرورت هم از لحاظ زیبایی، هم از لحاظ عایق بندی و هم برای گرفتن جواز پایان کار حائز اهمیت می باشد. همانطور که در بالا اشاره نمودیم اگر ساختمان های مجاور اجازه دهند معمولا در حین ساخت ساختمان این کار توسط داربست انجام خواهد شد.

چنانچه به هر دلیلی امکان استفاده از داربست نباشد و یا زمان کافی برای اجرای کار با داربست وجود نداشته باشد می توانید از خدمات سیمانکاری نمای جانبی ساختمان گروه ما استفاده نمایید. در نگاه اول شاید برای همگان موضوع سیمان کاری با طناب امری نشدنی و فوق العاده سخت به نظر برسد. باید بگوییم تا حد زیادی این تصور درست است. به همین دلیل است که به جرات می توان گفت 90 درصد کسانی که کار با طناب یا همان راپل را انجام می دهند تجربه و مهارت سیمان کاری با طناب را ندارند.

ما در کادر اجرایی خود از تکنسین های متخصص و مجربی استفاده می نماییم که کار سیمان کاری در ارتفاع را به طور کاملا تخصصی و با تجربه ای 14 ساله انجام خواهند داد. تمامی کادر اجرایی در شرکت ما این گونه فعالیت دارند که هرکس با توجه به تخصص خود کار انجام می دهد. یعنی اینگونه نمی باشد که مثلا کادری که کارهای سیمان کاری را انجام می دهد کار پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان را هم انجام دهد و بالعکس.


روش محاسبه قیمت سیمانکاری نمای جانبی ساختمان معمولا به صورت متر مربعی محاسبه می شود مگر آنکه متراژ کار آنقدر پایین باشد که محاسبه کار به صورت متر مربعی توجیهی نداشته باشد. شما عزیزان می توانید با برقراری تماس از نحوه انجام کار و قیمت کار خود مطلع گردید.

اجرای سیمان تگری در ارتفاع برای هدف های مختلف

اجرای نمای سیمان تگری زیبایی و ظرافت نمای سیمان سفید، شسته یا تخته ماله را ندارد؛ ولی در ترکیب با مصالح دیگر می تواند طرح های متنوع تری ایجاد کند. ویژگی اصلی نمای سیمان تگری که باعث می گردد از آن در نمای ساختمان استفاده شود، نحوه اجرای آن است که به صورت پاششی انجام می شود که متعاقبا سرعت بالایی نیز دارد. در اجرای نمای سیمان تگری، لایه‌های ملات سیمان، پودر سنگ و خاک سنگ با دستگاه های دستی روی نما پاشیده می‌شوند.

در واقع سیمان تگری لایه نازکی است که برای بهبود ظاهری نما مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه نیاز به پاشیدن لایه کلفتی از سیمان باشد نیاز به دستگاه های برقی و قدرتمند می باشد و دیگر نمی توان از تگری پاش دستی استفاده نمود. از روش سیمان تگری برای مقاصد مختلفی می توان استفاده نمود که در زیر به توضیح خواهیم پرداخت.

سیمان تگری برای دیوارهای بقلی نما

چنانچه نمای بقلی و جانبی ساختمان شما سیمان شده است و به مرور زمان این سیمان فرسوده یا کثیف شده است می توانید با اجرای سیمان تگری به نوسازی و بهبود زیبایی آن کمک نمایید. حتی اگر نمای جانبی پوشش سیمان سیاه داشته باشد و بخواهید رنگ سفید داشته باشد باز هم می توان از سیمان تگری با جنس سیمان سفید بهره برد.
نه تنها رنگ سفید بلکه هر رنگی که دلخواه شما باشد میسر می باشد. این کار با اضافه نمودن پودر رنگ به مخلوط سیمان و پودر سنگ قابل انجام خواهد بود.

هزینه و قیمت اجرای سیمان تگری برای موردی که ذکر شد بستگی به حجم کار و متریال مورد استفاده و اینکه چند دست قرار است کار اجرا شود، دارد. لذا برای براورد هزینه حتی الامکان می بایست از پروژه بازدید شود تا اطلاعات درست و قیمت دقیق به شما اعلام گردد.

 

سیمان تگری برای پوشش نماهای فرسوده سنگی آجری و…

اجرای سیمان تگری به عنوان راهی کم هزینه و با بازدهی خوب برای پوشش انواع نماهای سنگی و آجری نیز کاربرد دارد. اگر سنگهای نمای شما بسیار قدیمی و فرسوده شده است و سنگ دچار ترک و شکستگی شده است می توان از این روش استفاده نمود. حال می توان این سیمان تگری را همرنگ همان سنگ اجرا نمود و یا با رنگ دیگری.

همچنین اگر نما آجری باشد و آجرها بسیار قدیمی(مثلا آجر بهمنی) باشند به نحوی که دچار ریزش و شکستگی باشند، با اجرای سیمان تگری می توان تا حدی به نوسازی آجرها کمک نمود. به عنوان مثال در تصویر زیر شما نمای جانبی هتل پارسا واقع در خیابان طالقانی را مشاهده می فرمایید. برای احیای این نما ابتدا ما قسمت های ریزش کرده را پر و ترمیم کرده ایم. سپس یک دست سیمان تگری سفید اجرا شده است. در نهایت و با سلیقه کارفرما دست دوم را سیمان تگری قرمز رنگ اجرا نمودیم. همانطور که مشاهده می نمایید نما به طور شگرفی تغییر کرده است.

برای این مورد نیز حتما می بایست کارهایی که قرار است انجام شود را به ما گفته تا ما بتوانیم تخمین قیمت و هزینه را انجام دهیم و به شما اعلام نماییم.

در این مقاله سعی بر این بود که تا حد امکان برای شما از سیمانکاری نمای جانبی ساختمان و اجرای سیمان تگری صحبت نماییم. تمام این کارها همانند سایر خدمات ما من جمله جلوگیری از ریزش سنگ نما ساختمان، شستشوی نما و تمامی خدمات تعمیرات و مرمت نمای ساختمان با طناب انجام خواهد شد و به هیچ عنوان نیاز به داربست و هزینه های هنگفت آن ندارد. چنانچه هر گونه سوال دیگری برای شما وجود داشت با ما تماس بگیرید. ما با کمال میل در خدمت شما هستیم.

شما عزیزان می توانید از صفحات ما در اینستاگرام و آپارات برای مشاهده نمونه کارهای ما بازدید نمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما