نصب تعویض و ترمیم شیشه نمای ساختمان

نصب شیشه نمای ساختمان، تعویض شیشه نمای ساختمان و ترمیم شیشه نمای ساختمان اموری هستند که توسط شرکت نماسازان پیشرو قابل انجام هستند. تعویض نمای شیشه ای ساختمان بدون نیاز به داربست و توسط راپل یا همان کار با طناب به راحتی و در اسرع وقت انجام خواهد شد. برای این کار با ما تماس بگیرید تا به نحو احسن کار شما انجام پذیرد.

نصب شیشه نمای ساختمان با راپل بدون داربست

امروزه استفاده از نماهای شیشه ای علی الخصوص برای ساختمان های اداری و تجاری بسیار رایج شده است. هر چند کاربرد شیشه برای استفاده در پنجره ها در تمامی ساختمان ها امری اجتناب ناپذیر است.

گاهی اوقات به دلایل مختلف مجبور می شویم شیشه نما را تعویض ترمیم و یا مجددا نصب نماییم. از لفظ نصب شیشه نمای ساختمان وقتی استفاده می شود که قسمتی از نما که باید شیشه داشته باشد، ندارد و نیاز به تهیه و نصب شیشه خواهد داشت. مالک ساختمان به سلیقه خود شیشه مربوطه را تهیه می کند و پرسنل شرکت ما توسط کار با طناب در ارتفاع برای نصب آن اقدام می کنند.

برای نصب شیشه روی نما باید نکات مختلفی را رعایت نمود.

 • مقررات ایمنی: برای اطمینان از ایمنی کارگران و ساکنین در حین نصب، باید به تمام مقررات و رهنمودهای ایمنی توجه نمود.
 • کیفیت شیشه: از شیشه با کیفیت و مقاوم استفاده کرد که با استانداردها و کدهای ساختمانی برای مقاومت در برابر ضربه، عملکرد حرارتی و استحکام سازگار باشد.
 • دستورالعمل‌های مناسب: شیشه را با دقت و با محافظت مناسب برای جلوگیری از شکست یا آسیب در طول حمل و نصب بررسی نمود.
 • شرایط جوی: در نصب، شرایط جوی را در نظر بگیریم، زیرا دماهای افزون یا بادهای شدید می‌توانند بر روی فرآیند نصب و عملکرد شیشه تأثیر بگذارند.
 • چسب و سیلیکون: از چسب و سیلیکون مناسب استفاده کرد که با شیشه و مواد ساختمانی سازگار باشد و نصب محکم و مقاومی ایجاد کند.
 • پشتیبانی سازه: اطمینان حاصل کنیم که ساختار ساختمان از حمایت کافی برای نمای شیشه‌ای برخوردار است، از جمله قابلیت فریم‌بندی مناسب، انکرهای مناسب و ظرفیت تحمل بار.
 • تکنیک‌های نصب: دستورالعمل‌های مناسب نصب را که توسط تولید کننده شیشه توصیه شده است، رعایت کنیم.
 • تمیز کردن و نگهداری: دستورالعمل‌های تمیز کردن و نگهداری نمای شیشه‌ای را فراهم نماییم تا ماندگاری و عملکرد آن در طول زمان تضمین شود.

با توجه به این نکات، می‌توانیم نصب موفقی برای شیشه‌های نمای ساختمان داشته باشیم.

ترمیم شیشه های نمای ساختمان با طناب یا راپل

در برخی موارد شیشه های نمای ساختمان دچار نقصی می شوند که نیاز به تعویض آنها وجود ندارد. در این موارد احتیاج به ترمیم شیشه نمای ساختمان وجود دارد. این کار نیز به روش بدون داربست مقدور بوده و راپل کار های شرکت ما به صورت تخصصی قادر به انجام کار شما خواهند بود.

اما چند نکته و روش برای ترمیم شیشه نمای ساختمان وجود دارد:

 1. ارزیابی آسیب: قبل از شروع به تعمیرات، می‌بایست میزان و نوع آسیب را با دقت ارزیابی کرده و روش مناسب تعمیر را تعیین کنیم.
 2. آماده‌سازی سطح: منطقه آسیب دیده را به دقت تمیز کرده و هرگونه خاک، زباله یا سیلیکون قدیمی را که ممکن است با فرآیند تعمیر مداخله کند، حذف می کنیم.
 3. انتخاب روش تعمیر مناسب: بسته به نوع و میزان آسیب، روش تعمیر مناسب را انتخاب کنیم.
 4. استفاده از ابزار و مواد مناسب: برای تعمیر شیشه، از ابزار و موادی استفاده نماییم که به‌طور خاص برای تعمیر شیشه طراحی شده باشند تا نتیجه بهتری بگیریم.
 5. رعایت احتیاط‌های ایمنی: هنگام کار با شیشه، موارد ایمنی را رعایت نماییم تا خود را از آسیب‌های احتمالی محافظت کنیم. از جمله استفاده از تجهیزات محافظ مانند دستکش و عینک ایمنی.

با پیروی از این نکات و روش‌ها، می‌توانیم به‌طور موثر شیشه نمای ساختمان را تعمیر کرده و ظاهر و عملکرد آن را بهبود بخشیم.

تعویض و ترمیم شیشه نمای ساختمان با راپل و طناب
تعویض و ترمیم شیشه نمای ساختمان با راپل و طناب

روش های ترمیم و تعمیر شیشه نمای ساختمان

برخی از روش های رایج جهت ترمیم و تعمیر شیشه نمای ساختمان عبارتند از:

 • حذف لبه: حذف لبه‌های آسیب‌دیده شیشه و رفع لایه‌های شیشه برای جلوگیری از پوسیدگی بیشتر.
 • ترمیم ترک: پرکردن و رفع ترک‌ها با رزین‌ها یا چسب‌های مناسب برای بازگرداندن تمامیت ساختاری شیشه.
 • حذف خراش: پولیش یا تمیز کردن خراش‌های کوچک به منظور بهبود ظاهر شیشه.

تعویض شیشه نمای ساختمان با طناب(راپل) بدون داربست

تعویض شیشه نمای ساختمان زمانی اتفاق می افتد که به هر دلیلی نیاز به عوض کردن شیشه نما داریم. گاهی این تعویض به دلیل شکسته شدن است. گاهی هم تعویض به دلیل تغییر و تنوع می باشد.

به هر حال برای تعویض شیشه نمای ساختمان نیز رعایت نکات زیر واجب است:

 • تجزیه و تحلیل شیشه: قبل از جایگزینی شیشه، باید به دقت اندازه، نوع و هر گونه نیازهای خاص برای جایگزینی را بررسی کنیم.
 • اقدامات ایمنی: باید اطمینان حاصل کرد که تمام اقدامات ایمنی قبل از شروع فرآیند جایگزینی انجام شده تا مجریان کار و دیگران را از آسیب محافظت نماییم.
 • حذف شیشه قدیمی: شیشه قدیمی را به‌طور ایمن برداریم و از هر گونه آسیب به ساختار اطراف یا قطعات دیگر جلوگیری کنیم.
 • آماده‌سازی چارچوب: چارچوب را برای نصب شیشه جدید تمیز کرده و آماده کنیم تا از هر گونه خاک یا سیلیکون قدیمی پاک شود.
 • نصب شیشه جدید: شیشه جدید را با دقت نصب کنیم و اطمینان حاصل نماییم که به‌طور صحیح و محکم نصب شده است.
 • نهایی سازی و رسیدگی: از سیلیکون و پوشش‌های مناسب برای رسیدگی به لبه‌های شیشه استفاده کنیم تا نصب محکم و مقاومی داشته باشیم.
 • پاکسازی و بازبینی: پس از نصب، هر گونه زباله را پاک کرده و شیشه جدید را برای اطمینان از نصب صحیح و مطابق با الزامات بازبینی نماییم.
 • دفع صحیح شیشه قدیمی: پس از برداشتن شیشه قدیمی و یا شکسته های آن باید مراقب بود تا از ارتفاع رها نشده و خطر آفرین نشود.

با پیروی از این نکات و روش‌ها، می‌توانید به‌طور موثر شیشه نمای ساختمان را جایگزین کرده و نصب ایمنی داشته باشیم. نکته مهم دیگر این است که پس از نصب و تعویض حتما بندکشی و درزگیری شیشه نما نیز انجام شود. از آنجا که این کار توسط راپل یا همان کار با طناب انجام می شود انتخاب شرکتی که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. نداشتن تجربه و تخصص کافی مجری کار می تواند خطرات بسیاری را در پی داشته باشد.

اهمیت قاپک در تعویض شیشه نمای ساختمان

قاپک های شیشه ای که به نام های ساکشن ، ورق گیر و یا شیشه گیر نیز شناخته می شوند ابزاری است که قابلیت چسبیدن به سطوح صافی مانند شیشه، چوب، سنگ و یا حتی سرامیک را دارد. این وسیله به نگهداری، بلند کردن و جابه جایی شیشه ها کمک می کند. هر قاپک توانایی نگهداری تا 40 کیلوگرم را دارا می باشد. قاپک دارای انواع مختلفی نظیر قاپک تک قولو، قاپک دو قلو، قاپک سه قولو و یا چهار قلو می باشد.

اهمیت استفاده از این وسیله در بلند کردن شیشه ها در این است که شیشه را مخصوصا اگر ابعاد بزرگتری داشته باشد نمی شود با دست جابجا نمود. از این رو استفاده از قاپک در حمل شیشه بسیار حائز اهمیت بوده و جزء لاینفک تعویض و نصب شیشه نما محسوب می شود.

استفاده از طناب یا راپل برای نصب و تعویض شیشه نما

همانطور که در قسمتهای قبل ذکر شد انجام کار نصب شیشه روی نمای ساختمان به داربست نیازی ندارد. ما این کار را توسط کار باطناب یا همان راپل انجام خواهیم داد. این کار نسبت به داربست مزایایی دارد که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی نمود.

 • سرعت انجام کار بیشتر
 • قیمت بسیار پایینتر
 • ایمنی بالاتر نسبت به داربست
 • حفظ امنیت ساختمان
 • عدم مزاحمت برای عبور و مرور

با توجه به موارد مذکور استفاده از داربست دیگر توجیهی نداشته و راپل جانشین بر حق آن می باشد. شرکت نماسازان پیشرو از سال 1388 تا کنون در این حوزه مشغول است و شما مشتریان گرامی با خیالی راحت می توانید کار خود را به ما واگذار نمایید.

تعویض و نصب شیشه نمای ساختمان بدون داربست
تعویض و نصب شیشه نمای ساختمان بدون داربست

قیمت و هزینه نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان

قیمت و هزینه کار قاعدتا بستگی به حجم کار دارد. البته یکی دیگر از مواردی که تاثیر گذار است شریاط محل کار و جایی است که شیشه می خواهد تعویض و نصب شود. در هر صورت پس از تماس مشتری ما از کار بازدید کرده و سپس قیمت و توضیحات را اعلام می کنیم. لازم به ذکر است که بازدید ما رایگان می باشد.

بیمه پرسنل و قرارداد کار

هر چقدر ما از امنیت کار راپل بگوییم باز مشتریان گرامی حق دارند نگران باشند. به هر حال انجام امور در ارتفاع دلهره ای در دل هر کس به وجود می آورد. برای خیال جمعی کارفرما تمام پرسنل ما دارای بیمه حوادث یا همان بیمه مسئولیت می باشند.

از طرفی قبل از شروع کار برای نصب و تعویض شیشه های نمای ساختمان قراردادی منعقد می شود که در آن علاوه بر ذکر شماره بیمه نامه پرسنل، طبق بندی تمامی مسئولیت ها از کارفرما سلب و پیمانکار که ما باشیم بر عهده می گیریم.

سخن آخر

برای انجام کارهای در ارتفاع علی الخصوص خدمات نصب و تعویض شیشه نمای ساختمان می توانید با ما تماس بگیرید. کار شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت انجام خواهد شد. حوزه فعالیت شرکت نماسازان پیشرو به طور عمده در استان های تهران و البرز بوده اما در تمامی نقاط کشور انجام کار مقدور می باشد.

برای رویت نمونه کارهای ما می توانید از صفحات ما در اینستاگرام و یوتیوب بازدید نمایید.

Recent search terms:

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما