نصب تعمیر رنگ آمیزی فلاشینگ نمای ساختمان

در عصر حاضر نصب فلاسینگ نمای ساختمان، تعمیر فلاشینگ نمای ساختمان و رنگ آمیزی فلاشینگ نمای ساختمان بدون نیاز به داربست و توسط کار با طناب یا همان راپل به راحتی و در اسرع وقت و با کمترین هزینه قابل انجام می باشد. برای این منظور می توانید با شرکت نماسازان پیشرو تماس گرفته و برای انجام کار خود ثبت سفارش نمایید.

در این مقاله به توضیح این موارد و چگونگی انجام کار خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فلاشینگ چیست؟

امروزه علاوه بر استحکام سازه های ساختمانی، زیبایی نمای خارجی آن ها نیز بسیار مهم است که استفاده از فلاشینگ نما باعث می شود به هر دوی این خواسته ها دست یافت. البته که علاوه بر دو مورد بالا یکی از اهداف مهم استفاده از فلاشینگ ها آب بندی نمای ساختمان می باشد.

این نوع پوشاننده های ورقی، با توجه به تنوع بسیار بالا در ساخت آن ها به یکی از پر مصرف ترین مصالح نمای ساختمان تبدیل شده اند.

امروزه از انواع ساندویچ پانل سقفی، دیواری و غیره در ساختمان ها استفاده می شود اما نکته حائز اهمیت این است که فاصله بین درز این محصولات جلوه نامناسبی دارد. به همین جهت از ورق هایی به نام فلاشینگ نما جهت پوشش این درزها استفاده می کنند. این ورق ها به صورتی هستند که در محل اتصال دیوارها و سقف ها نصف می شوند و درز بین آن ها را پنهان می کنند.

 

با توجه به تفاوت ساندویچ پانل ها و کاربرد آن ها در مکان های مختلف، این محصولات نیز انواع متفاوتی دارند. به طور کلی باید گفت که این محصولات از نظر طرح، رنگ و ابعاد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اما برخی از مدل های این محصول به دلیل ویژگی ها و قابلیت های مناسب خود، کاربرد بیشتری دارند.

از جمله انواع کاربردی این تجهیز باید به مدل های مختلفی همچون موارد زیر اشاره کرد:

 • فلاشینگ مدل یو
 • فلاشینگ مدل نبشی
 • فلاشینگ مدل سه پله
 • فلاشینگ مدل تاج

فلاشینگ مدل یو U

این مدل از این محصول به شکل U خم کاری شده است و زوایای آن 90 درجه است. همچنین این مدل لبه هایی با خم کوچک به سمت داخل دارد. این لبه های کوچک باعث می شوند که نما در طول کار دچار موج نشود و ظاهری زیبا را در ساختمان مورد نظر ایجاد کند. از مهم ترین مسائل در رابطه با این نوع، استحکام و مقاومت بالای آن است. ضمن اینکه این نما قابلیت تولید در ابعاد و رنگ های مختلف را دارد.

فلاشینگ مدل نبشی

این مدل از محصول به صورتی است که لبه هایی خم­شده به داخل یا خارج دارد که استحکام و زیبایی آن را تضمین می کند. اینکه لبه های نبشی به داخل یا خارج خم شده باشد به چگونگی رنگ آمیزی آن بستگی دارد. زیرا این نوع به دو شکل داخلی و خارجی رنگ آمیزی می شود. این نوع نیز قابلیت تولید در رنگ ها، ابعاد و ضخامت مختلف را دارد که از آن در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود.

فلاشینگ مدل سه پله

این نوع از نما به صورتی است که در زاویه های 90 درجه تولید و به بازار عرضه می شود. از ویژگی های دیگر آن باید به لبه های خم شده آن اشاره کرد. این مدل بیشتر جهت جلوگیری از پوسیدگی یا خرابی ورق ها مورد استفاده است. ضمن اینکه طرح سه پله آن، از ورود آب به محیط شما جلوگیری می کند. همچنین که این طرح از نما در اندازه ها، رنگ های مختلف جهت بهره وری در مکان های متفاوت تولید می شود.

فلاشینگ مدل تاج

این نوع از نما به صورتی است که با زاویه های مشخصی تولید می شود. تفاوت مهم این مدل با انواع دیگر در وجود بخش های مختلف در آن است که این نوع از سه بخش رویه، فوم درزگیر و فلاشینگ زیره تشکیل می شود و به همین دلیل کاربرد و طرفداران بیشتری نیز دارد.

وجود این بخش ها باعث می شود که این مدل از نما قابلیت هایی همچون آب بندی و پوشش موج ساندویچ پانل ها داشته باشد. این مدل نیز قابلیت تولید در رنگ، طرح و اندازه های مختلف را دارد.

نصب تعمیر فلاشینگ نما با راپل
نصب تعمیر فلاشینگ نما با راپل

جنس ورق های فلاشینگ نما

ورق های که در فلاشینگ نما مورد استفاده قرار می گیرند به سه دسته تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی ها و قیمت خاص خود را دارند و انواع آن عبارت اند از:

 • ورق سیاه روغنی
 • ورق های آلو مینیومی
 • ورق های گالوانیزه

از لحاظ قیمت و کیفیت ورق های سیاه روغنی نسبت به ورق های گالوانیزه و آلومینیومی کیفیت پایین تری را دارا می باشند و در درجه بندی بعدی ورق های گالوانیزه نسبت به ورق های آلومینیمی پایینتر هستند و در نهایت از همه گرانتر ورق آلومینیومی می باشد که بیشترین کیفیت را نیز دارد.

نصب فلاشینگ نما با رعایت نکات فنی

برای نصب فلاشینگ نما رعایت نکات زیر الزامی است.

 1. سطح روی دیوار که قرار است فلاشینگ برروی آن نصب شود حتما باید به وسیله ملات سیمان صاف و مستحکم گردد.
 2. درصورت باد خیز بودن محل نصب فلاشینگ، باید از وسایلی مانند قوطی یا نبشی جهت زیرسازی استفاده شود تا فلاشینگ به قوطی یا نبشی, پیچ یا پرچ شود.
 3. ملات سطح روی دیوار بام و حیاط که قراراست فلاشینگ بر روی آن نصب شود باید کمی شیب به داخل داشته باشد تا آب باران یا برف برسطح خارجی دیوار نما نفوذ نکند. البته در زیر سازی کف جلو پنجره و المان نما، این شیب باید به سمت نمای بیرون باشد تا هنگام بارندگی آب به سمت داخل اتاق یا بدنه دیوار نما نفوذ نکند.
 4. محل اتصال قطعات فلاشینگ نما باید توسط چسب آب بندی یا بتونه کاری یا رنگ کاری شود تا آب بندی به صورت کامل انجام شود.
 5. لبه خارجی فلاشینگ باید به اندازه ای از دیوار فاصله داشته باشد که هنگام بارندگی قطرات آب از روی سطح فلاشینگ بر روی نمای ساختمان نفوذ نکند.

نصب فلاشینگ پنجره

یک راهکار اساسی و طولانی مدت برای جلوگیری از ورود باران به داخل محیط مسکونی و پایه پنجره ها را می توان با به کارگیری فلاشینگ پنجره پاسخ داد. در کنار آن می توان با استفاده از نمای فلاشینگ، زیبایی نما پنجره را به صورت چشمگیری افزایش داد و از لک شدن پنجره ها در هنگام بارش باران جلوگیری کرد.

استفاده از نمای فلاشینگ پنجره در نما و ساختمان یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده از این خدمات می باشد. با نصب این ورق ها می توان از برخورد آب باران با پنجره و نفوذ در ساختمان جلوگیری به عمل آورد. برای نصب فلاشینگ پنجره اگر زیر کار سنگ یا بتن باشد می توان از پیچ و رولپلاک نما استفاده کرد و اگر زیر کار فلز باشد می توان از طریق جوشکاری در ارتفاع این کار را انجام داد.

نصب فلاشینگ دیوار

فلاشینگ روی دیوار می تواند یک انتخاب بسیار عالی و کاربردی برای زیباتر کردن سطح دیوار ها باشد از این رو بهتر است روی دیوار ها و جان پناه ها بهره گرفته شود تا بتوان زیبایی بسیار زیادی را به دیوار ها بخشید. نمای فلاشینگ دیوار همچنین به منظور آب بندی دیوار ها و جلوگیری از نفوذ آن مورد استفاده قرار می گیرد.

و در ضمن در بازار ورق های متفاوتی از فلاشینگ برای دیوار وجود دارد که در مقاصد گوناگونی در ساختمان می توان از آن ها بهره گرفت.

نصب فلاشینگ نما با راپل و طناب بدون داربست

امروزه برای نصب فلاشینگ های نما نیاز به نصب داربست نمی باشد. اجرای خدمات نمای ساختمان با طناب یا همان راپل جایگزین انجام کارهای در ارتفاع با داربست شده است. از همین رو با یک هزینه مقرون به صرفه و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید کار های در ارتفاع و نمای ساختمان از جمله نصب فلاشینگ را انجام دهید.

اجرای کار با راپل یا همان کار با طناب در ارتفاع مزایای زیادی نسبت به داربست دارد. علاوه بر هزینه و سرهت کار که در بالا ذکر شد، این روش بسیار ایمن تر است. همچنین مزاحم رفت و آمد نشده و امنیت ساختمان را به مخاطره نخواهد انداخت.

برای نصب فلاشینگ روی نمای ساختمان می توانید با شرکت نماسازان پیشرو تماس گرفته تا کارشناسان ما به شما مشاوره بدهند. این کار توسط راپل کار های مجرب و متعهد شرکت ما و با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

تعمیر فلاشینگ نما با راپل بدون داربست

همانطور که در قسمتهای قبل مطالعه نمودید فلاشینگ بخش مهمی از نمای ساختمان است که وظایف متعددی از جمله جلوگیری از نفوذ آب، رطوبت و گرد و غبار به داخل ساختمان، هدایت آب باران و برف به سمت ناودان ها و زهکشی و همچنین زیبایی نمای ساختمان را بر عهده دارد.

با گذشت زمان و به دلیل عوامل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی، فرسایش، زنگ زدگی و یا آسیب های فیزیکی، فلاشینگ ممکن است دچار خرابی و نقص شود. در این صورت، تعمیر فلاشینگ نمای ساختمان ضروری خواهد بود. تعمیر نمای ساختمان برای فلاشینگ ها توسط کار با طناب و راپل انجام خواهد شد.

مراحل تعمیر فلاشینگ نما

 1. بازرسی و عیب یابی ⇐ اولین قدم، بررسی دقیق فلاشینگ برای شناسایی محل و نوع خرابی است. این کار توسط متخصصان و با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام می شود.
 1. تعمیر یا تعویض ⇐ پس از عیب یابی، روش مناسب برای تعمیر فلاشینگ مشخص می شود. در برخی موارد، تعمیر جزئی مانند درزگیری، رنگ آمیزی و یا تعویض پیچ و مهره ها کافی خواهد بود. اما در صورت خرابی شدید، تعویض کامل فلاشینگ ضروری است.
 1. آب بندی ⇐ پس از تعمیر یا تعویض فلاشینگ، باید تمام درزها و اتصالات به طور کامل آب بندی شوند تا از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری شود.

نکات مهم در تعمیر فلاشینگ نما

 • برای تعمیر فلاشینگ، باید از مصالح و ابزارهای مناسب و باکیفیت استفاده شود.
 • انجام این کار باید توسط متخصصان و افراد باتجربه انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
 • قبل از شروع کار، باید از عدم وجود برق در محل کار اطمینان حاصل شود.
 • در هنگام کار، باید از تجهیزات ایمنی مانند طناب، کمربند ایمنی و کلاه ایمنی استفاده شود.

مزایای تعمیر فلاشینگ

 • جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان
 • افزایش طول عمر نمای ساختمان
 • حفظ زیبایی و جذابیت نمای ساختمان
 • جلوگیری از هدر رفتن انرژی
 • افزایش ایمنی ساختمان

هزینه و قیمت تعمیر فلاشینگ

هزینه تعمیر فلاشینگ به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس فلاشینگ، میزان خرابی، روش تعمیر و دستمزد متخصصان بستگی دارد. در صورت مشاهده هر گونه خرابی در فلاشینگ نمای ساختمان، باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا از بروز مشکلات جدی تر و هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

نقاشی و رنگ آمیزی فلاشینگ نمای ساختمان با طناب

یکی دیگر از خدمات قابل ارائه توسط شرکت نماسازان پیشرو رنگ آمیزی و نقاشی فلاشینگ های نمای ساختمان است. همانطور که رنگ آمیزی نمای سیمانی ساختمان ها باعث جلوه بهتر آنها می شود نقاشی فلاشینگ های کار شده روی نما باعث زیباتر شدن نما می شود. البته که علاوه بر فلاشینگ ها نقاشی قسمت های فلزی نمای ساختمان همانند قاب ها و فریم های نمای ساختمان کمک شایانی به ظاهر ساختمان خواهد نمود.

رنگ آمیزی قاب ها و فریم های فلزی نمای ساختمان
رنگ آمیزی قاب ها و فریم های فلزی نمای ساختمان

مراحل نقاشی و رنگ آمیزی فلاشینگ نما

 1. آماده سازی ← قبل از شروع کار، باید سطح فلاشینگ تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و جرم باشد. در صورت وجود هر گونه خرابی در فلاشینگ، باید قبل از نقاشی تعمیر شود. برای محافظت از سطوح اطراف، باید از نایلون و چسب استفاده شود.
 1. رنگ آمیزی ← رنگ مناسب با توجه به نوع فلاشینگ و شرایط آب و هوایی انتخاب می شود. نقاشی با استفاده از قلم مو، غلطک و یا دستگاه پاشش رنگ انجام می شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید نقاشی در چند لایه انجام شود.
 1. پاکسازی ← پس از اتمام نقاشی، باید تمام نایلون ها و چسب ها از روی سطوح اطراف جمع آوری شوند. همچنین محل کار و رنگ های پاشیده روی شیشه ها و دیگر قسمت های نما باید تمیز و پاکیزه شود.

نکات مهم در نقاشی و رنگ آمیزی فلاشینگ با راپل

 • برای نقاشی فلاشینگ، باید از رنگ های باکیفیت و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی استفاده شود.
 • انجام این کار باید توسط متخصصان و افراد باتجربه انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
 • در هنگام کار، باید از تجهیزات ایمنی مانند طناب، کمربند ایمنی و کلاه ایمنی استفاده شود.

هزینه و قیمت رنگ آمیزی فلاشینگ نما

هزینه نقاشی و رنگ آمیزی فلاشینگ با طناب به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس فلاشینگ، متراژ فلاشینگ، تعداد رنگ ها، دستمزد متخصصان و … بستگی دارد. در صورت نیاز به نقاشی و رنگ آمیزی فلاشینگ نمای ساختمان خود، می توانید با شرکت های معتبر در این زمینه همانند شرکت ما یعنی شرکت نماسازان پیشرو تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

نتیجه گیری از زبان شرکت نماسازان پیشرو

اگر شما مشغول ساخت یک ساختمان جدید هستید و یا نمای آسیب دیده یک بنا را تعمیر می‌کنید، در هر وضعیتی که باشید، باید یک ساختار ایمن و اصولی جهت حفاظت از نما طراحی کنید. که یک راهکار عالی و مناسب برای این موارد استفاده از فلاشینگ نما است که سبب محافظت از نمای ساختمان در برابر نفوذ رطوبت، باران، باد و… می شود. فلاشینگ انواع گوناگونی دارد که برای مصارف گوناگون قابل استفاده است و عمر زیادی نیز دارد.

برای انجام نصب، تعمیر و رنگ آمیزی فلاشینگ های موجود در نمای ساختمان، آن هم بدون نیاز به داربست و توسط کار با طناب می توانید از خدمات شرکت ما استفاده نمایید. برای این موضوع کافی است فقط با ما تماس حاصل نمایید.

برای دیدن نمونه کارهای ما می توانید از صفحات آپارات و یوتیوب ما دیدن نمایید.

0/5 (0 نظر)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تماس با ما