توضیحاتی راجع به کار ما

کارهای در ارتفاع زمانی فقط توسط نصب داربست قابل انجام بود .اما زمان بر بودن آن، هزینه زیاد آن و حتی ایمنی کم آن باعث شده تا انسان ها به فکر راه دیگری بیفتند. امروزه برای انجام کارهای در ارتفاع معمولا از کلایمر و یا تکنولوژی rope access  استفاده میشود. ساختمان ها و برج های بلند و یا مجتمع های اداری و تجاری معمولا در بدو شروع به کار کلایمر را نصب می نمایند  و این دلیل آسان شدن انجام کارهای در ارتفاع در آینده خواهد شد  اما برای ساختمان های مسکونی و تجاری واداری عرف و معمول نصب کلایمر به صورت دائمی مقدور نمی باشد و همچنین استفاده به طور موقت هم از لحاظ زمانی و اقتصادی به هیج وجه مقدور و به صرفه نمی باشد. از این رو در این برهه از زمان استفاده از تکنولوژی rope access امری کاملا اجتناب ناپذیر می باشد. دلایل زیادی برای برتری این روش نسبت به روش داربست و کلایمر وجود دارد که سریع انجام شدن ، کم هزینه بودن و مهمتر از همه ایمنی کامل تنها بخشی از این مزیت ها می باشد.

rope access به معنای دسترسی با طناب می باشد. برای کار باطناب معمولا از واژه rappel (راپل) استفاده می شود که به معنای صخره نوردی می باشد.

در روش راپل از ادوات خاصی مانند طناب ، آیدی ، هارنس ، شانت ، کارابین و … استفاده می شود که همگی ساخت شرکت های اروپایی بوده و دارای استانداردهای خاص خود می باشد.

شاید این شک و شبهه برای خیلی ها پیش بیاد که در این روش تعادل برای انجام کار وجود ندارد که این موضوع اساسا امری اشتباه بوده و چنان چه تجهیزات کامل باشد و نیروی انجام دهنده کار آزموده و با تجربه باشد به هیچ عنوان خللی در انجام کار روی نخواهد داد.

افتخار این را داریم که جزء اولین ها در ایران می باشیم که کار راپل را انجام می دهیم و نیروهای ما که از فیلترهای زیادی رد می شوند تا وارد کار شوند ، از تجربه ای کاملا بالا برخوردار می باشند.